Opis Imprezy

Czym jest Beskid Bike Fest?

Beskid Bike Fest to zupełnie nowa inicjatywa, która kilka lat temu narodziła się w głowach bielskich rowerzystów. Jak powszechnie wiadomo, lokalna scena rowerowa ciągle rośnie w siłę, a samo Bielsko jest obecnie uważane za kolebkę polskiego kolarstwa górskiego. To idealne miejsce na organizację większego wydarzenia łączącego w sobie atrakcję dla amatorów i profesjonalistów, dorosłych i dzieci, zapalonych rowerzystów i fanów dwóch kółek, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górską ekstremą.

Strefa Targowa – Expo rowerowe bielsko

Testy sprzętu w stolicy polskiego enduro!

Sercem całej imprezy będzie miasteczko targowe, w którym stanie ponad 30 namiotów z rowerami testowymi, techniczną odzieżą, kaskami, ochraniaczami i specjalistycznym, sprzętem. Przez cały weekend uczestnicy imprezy będą mogli spotykać się z dystrybutorami oraz przedstawicielami poszczególnych marek i co najważniejsze, testować sprzęt w realnych warunkach. Możemy powiedzieć o kilku stanowiskach, na których uczestnicy znajdą rowery testowe z najwyższej półki. W strefie expo wystawia się między innymi: Prime, Canyon, NS Bikes, Cannondale, Raymon, Gas Gas, Orbea, Norco, Focus, Fantic, Niner, Vaast, czy Husqvarna. Poza rowerami testowymi, w poszczególnych namiotach będą się również odbywać darmowe konkursy, szkolenia i atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

W przypadku targów w bielsku, wypożyczanie rowerów będzie się odbywać bezpośrednio na stanowisku każdego wystawcy. (bez internetowego systemu rezerwacji)

expo rowerowe bielsko

Sprawdź listę wystawców, którzy już potwierdzili obecność na imprezie. (lista w trakcie aktualizacji)

Harmonogram Beskid Bike Fest 2023

Dowiedz się co Cię czeka!

Ponieważ jest to pierwsza impreza, którą wspólnie z ekipą Happy Bike Beskidy i Enduro Trails organizujemy w Bielsku, jeszcze trochę się docieramy. Ramowy harmonogram imprezy znajdziecie poniżej, ale jesteśmy przekonani, że na miejscu znajdziecie mnóstwo dodatkowych atrakcji, o których my sami jeszcze nie wiemy:

SOBOTA
 • 7.00 – 17.00 Zawody GARMIN ENDURO TRAILS
 • 10.00 – 18.00 Targi i Testy Rowerów
 • 13.00, 15.00, 17.00, 19.30 , 21.30 Pokazy Dirt Jumping z Sound of Gravity
 • 18.00 ogłoszenie wyników i dekoracja zawodów Garmin Enduro
 • 19.00 ALIEN x BUBAS – HIP HOP SHOWCASE
 • 20.00 – 21.30 koncert Grubson
 • 21.30 pokaz finałowy Dirt Jumping wraz z Fire Show
 • 22.00-2.00 impreza (Dj) – prowadzący Alien & Bubas
NIEDZIELA
 • 10.00 – 16.00 Targi i Testy Rowerów
 • 10.30 zawody dla dzieci : Zawody Rowerowe – Riders Lodge Pumptrack Race – Eco Sport
 • 14.00 , 15.00, 16.00 Pokazy Stunt MTB: Kamil Kobędzowski – KamilStunts Kamil Kobędzowski finalista Mam Talent

Enduro Trails – zawody rowerowe 

Bielsko-Biała słynie z największego, najbardziej zróżnicowanego kompleksu tras rowerowych w Polsce. Odpowiednie ukształtowanie terenu oraz działania zaangażowanej społeczności rowerowej przyczyniły się do nieprawdopodobnie dynamicznego rozwoju rowerowej infrastruktury oraz rozbudowy okolicznych tras. 

Popularność tej miejscówki, w dużej mierze zawdzięcza się też zawodom organizowanym przez Enduro Trails, już 9 rok z rzędu! Bielska ekipa rokrocznie wysoko stawia poprzeczkę i za każdym razem przygotowuje jakieś smaczki i atrakcje dla zawodników. Ci zaś czekają z niecierpliwością na ściganie w tej lokalizacji, nic więcej dziwnego, że zawody Enduro Trails niezmiennie ściągają do Bielska najlepszych, polskich zawodników.

Możemy się spodziewać, że i w tym roku, na miejscu zobaczymy czołowych riderów z Polski i kilku sąsiadujących krajów! Przypominamy, że ze względów organizacyjnych ekipa Enduro Trails wprowadziła limit 250 osób, które mogą wystartować w zawodach. Dokładne zasady, harmonogram, regulamin oraz zapisy dostępne na stronie organizatora:

https://endurotrails.pl/zawody-1/regulamin-zawodow-garmin-enduro-trails-2023 

 

 

Koncerty i pokazy – Happy Bike Beskidy 

Nie samym rowerem żyje człowiek! I właśnie dlatego, ekipa Happy Bike Beskidy postanowiła przygotować kilka efektownych atrakcji, które przypadną do gustu nie tylko rowerzystom, ale również wszystkim fanom koncertów, pokazów i aktywnego stylu życia. Już teraz możemy zdradzić, że na Bielskich Błoniach odbędzie się koncert Grubsona, a ekipa najlepszych polskich riderów z Dawidem Godźkiem na czele zaprezentuje kibicom najbardziej spektakularne ewolucje na zestawie mobilnych skoczni. Swoją obecność na imprezie potwierdził również Kamil Kobędzowski, gwiazda światowej sceny MTB Stunt i organizator nieoficjalnych Mistrzostw Świata w swojej dyscyplinie. O brak nudy zadbają również instruktorzy odpowiedzialni za przeprowadzenie warsztatów oraz szkoleń rowerowych dla początkujących. 

Riders Lodge Pumptrack Race 

Niedziela będzie dniem, który zdecydowanie spodoba się najmłodszym fanom dwóch kółek. Poza zrobieniem zakupów w strefie expo, udziałem w spektakularnych pokazach, szkoleniach i konkursach, dzieci będą mogły spróbować rywalizacji i wystartować w w swoim pierwszym wyścigu. Zawody rowerowe „Riders Lodge Pumptrack Race” odbędą się na terenie pumptracka na Błoniach w Bielsku-Białej – w niedzielę 27 sierpnia 2023 roku. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 10:30, wcześniej przewidziano treningi dla uczestników. Każdy z nich zaliczy w ramach zawodów po 2 przejazdy, a lepszy czas zostanie uwzględniony w klasyfikacji generalnej, która prowadzona będzie w 6 kategoriach dziewczynek i chłopców – w rocznikach od 2007 do 2018. Dla najlepszych przewidziano puchary, a wszyscy młodzi rowerzyści i rowerzystki otrzymają okolicznościowe medale oraz pakiety startowe.

Zapisy do udziału w zawodach prowadzone będą poprzez stronę www.eco-sport.pl od czwartku 10 sierpnia br. Wpisowe wyniesie 30 zł od uczestnika.

Gadżety i Atrakcje – dostępne (nie tylko) na targach rowerowych

Przyjedź na festiwal w Joyride’owych barwach!

Jeśli chcesz zrobić wrażenie na swoich rowerowych kolegach, zamów ciuchy i wpadnij na festiwal ubrany tak, jak członkowie naszej ekipy. Całą kolekcję odzieży i gadżetów będziesz mógł kupić na miejscu w czasie imprezy, ale czy nie lepiej śmigać po trasach zamiast tracić czas na stanie w długiej kolejce?

Media & wolontariat

Chcesz się wykazać?

Robisz zdjęcia, nagrywasz filmy, prowadzisz bloga, a może po prostu chcesz sprawdzić, czy rzeczywiście “eventówka to nie rurki z kremem”. Zgłoś się do nas po akredytację mediową lub dołącz do naszej ekipy jako wolontariusz i zobacz imprezę oczami członka ekipy produkcyjnej. Jedno możemy Ci obiecać – nudy nie będzie!

Wolontariat

Wypełnij ankietę i dołącz do naszej ekipy przed kolejną imprezą!

Wolontariat

Wypełnij ankietę i dołącz do naszej ekipy przed kolejną imprezą!

Media

Wypełnij ankietę już teraz i zgłoś się do nas po akredytacje mediową

Media

Wypełnij ankietę już teraz i zgłoś się do nas po akredytacje mediową

Galeria

Zdjęcia z imprez, które organizowaliśmy w poprzednich latach

Jeśli jesteś ciekawy, jak wyglądał festiwal kilka lat temu, zobacz zdjęcia i filmy z poprzednich edycji. W tym roku festiwal będzie jeszcze lepszy, więc nie możesz tego przegapić. Bądź gotowy na jeszcze więcej zabawy, więcej konkurencji i więcej emocji na Małopolska Joy Ride Festiwal 2023.

2022

2021

2020

2019

2018

Podsumowanie Małopolska Joy Ride Festiwal 2024 – Rowerowe spotkanie rodzine w formacie XXL

“To nie jest festiwal rowerowy, to zebranie rodzinne!” To chyba najlepszy opis tego, co w ubiegły weekend wydarzyło się w Kluszkowcach. Rywalizacja w 10 spektakularnych dyscyplinach dla profesjonalistów i amatorów, największe w historii imprezy targi, niepowtarzalna atmosfera i ogrom pozytywnej energii, którą góra Wdżar będzie emanować jeszcze przez długie miesiące. Tak, w telegraficznym skrócie możemy podsumować [...]
#joyridepl #małopolska joy ride festiwal

Urwali Łańcuchy, Skoczyli do Góry, Pompowali na pełnej – podsumowanie I dnia na Małopolska Joy Ride Festiwal 2024

Pierwszy dzień Małopolska Joy Ride Festiwal właśnie dobiegł końca i na starcie chcemy powiedzieć jedno - dziękujemy! Na szczęście festiwalowa zajawka wstrzymała deszcz do ostatnich chwili i jesteśmy pewni, że każdy z Was zdążył wykręcić zakładaną liczbę partylapsów na dzisiejszy dzień. Piątek - jak co roku zaczęliśmy wspólnym przejazdem po zielonej, potem kolejno Zjazd Bez [...]
#joyridepl #małopolska joy ride festiwal

ROZKŁAD JAZDY – ROZPISKA OS’ów na sobotnie ściganie w konkurencji Garmin Enduro

HALO HALO! Krótko, zwięźle i na temat - łapcie rozpiskę na jutrzejsze zawody Garmin Enduro. Wszystko opisane w kilku prostych punktach poniżej:  Garmin Enduro na Małopolska Joy Ride Festiwal 2024 - Rozkład Jazdy ROZKŁAD JAZDY KONKURENCJI ENDURO NA SOBOTĘ: Otwarcie os-ów dla kategorii dziecięcych (roczniki 2010-2017): 08:00 – 09:00 – Start z miasteczka zawodów, podpisanie [...]
#joyridepl #małopolska joy ride festiwal

Zapisy na testy rowerów – startujemy punktualnie o godzinie 12:00! (link)

TESTY, TESTY, TEŚCIKI! Tak jest. Ruszamy z zapisami na testy rowerów, które nasi wystawcy przywiozą w tym roku na Małopolska Joy Ride Festiwal. W systemie do wyboru ponad 130 maszyn od 18 producentów (plus dodatkowe dostępne po indywidualnych konsultacjach na poszczególnych stanowiskach). Rezerwujemy zgodnie z zasadą - kto pierwszy, ten lepszy!  Zapisz się na testy [...]
#joyridepl #małopolska joy ride festiwal

Coś dla najmłodszych – Rowerowa Dolina Kids Arena

W tym roku na Małopolska Joy Ride Festiwal sporo atrakcji dla najmłodszych riderów. Poza konkursami i gratisami w alejce targowej, na nowych festiwalowiczów czekają również sportowe konkurencje! Przez 3 dni dzieciaki będą mogły sprawdzić swoje rowerowe umiejętności w specjalnej strefie ROWEROWA DOLINA Kids Arena, a odrobinę starsi uczestnicy imprezy wystartują w zawodach na pumptracku oraz [...]
#rowerowa dolina kids arena

Pedały, gadżety, akcesoria – Crank Brothers na Małopolska Joy Ride Festiwalu

Z jakiegoś powodu, na Małopolska Joy Ride Festiwalu to właśnie namiot Fox Racing Polska cieszy się największym zainteresowaniem. Czy to kwestia jakościowych i funkcjonalnych produktów, które przydają się każdemu rowerzyście, niezależnie od uprawianej dyscypliny i poziomu zaawansowania? Być może? Czy to kwestia świetnej obsługi, która profesjonalnie doradzi i rozwije wszelkie wątpliwości? To również, może być [...]
#joyridepl #małopolska joy ride festiwal

Debiut: Testy rowerów Santa Cruz na Małopolska Joy Ride Festiwalu

To jedno z tych stanowisk, którymi my prywatnie jaramy się najbardziej. Gdy dowiedzieliśmy się, że marka Santa Cruz postanowiła zrobić porządek z dystrybucją na polskiej ziemi i oddała dowodzenie lokalnym rynkiem w ręce naprawdę doświadczonej ekipy, wiedzieliśmy, że pojawienie się rowerów tej marki na naszej imprezie jest jedynie kwestią czasu. Możemy to powiedzieć oficjalnie - [...]
#joyridepl #małopolska joy ride festiwal

Jazda na zakupy! Fox Racing Polska na Małopolska Joy Ride Festiwal

Z jakiegoś powodu, na Małopolska Joy Ride Festiwalu to właśnie namiot Fox Racing Polska cieszy się największym zainteresowaniem. Czy to kwestia jakościowych i funkcjonalnych produktów, które przydają się każdemu rowerzyście, niezależnie od uprawianej dyscypliny i poziomu zaawansowania? Być może? Czy to kwestia świetnej obsługi, która profesjonalnie doradzi i rozwije wszelkie wątpliwości? To również, może być [...]
#joyridepl #małopolska joy ride festiwal