Opis Imprezy

Czym jest Beskid Bike Fest?

Beskid Bike Fest to zupełnie nowa inicjatywa, która kilka lat temu narodziła się w głowach bielskich rowerzystów. Jak powszechnie wiadomo, lokalna scena rowerowa ciągle rośnie w siłę, a samo Bielsko jest obecnie uważane za kolebkę polskiego kolarstwa górskiego. To idealne miejsce na organizację większego wydarzenia łączącego w sobie atrakcję dla amatorów i profesjonalistów, dorosłych i dzieci, zapalonych rowerzystów i fanów dwóch kółek, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górską ekstremą.

Strefa Targowa – Expo rowerowe bielsko

Testy sprzętu w stolicy polskiego enduro!

Sercem całej imprezy będzie miasteczko targowe, w którym stanie ponad 30 namiotów z rowerami testowymi, techniczną odzieżą, kaskami, ochraniaczami i specjalistycznym, sprzętem. Przez cały weekend uczestnicy imprezy będą mogli spotykać się z dystrybutorami oraz przedstawicielami poszczególnych marek i co najważniejsze, testować sprzęt w realnych warunkach. Możemy powiedzieć o kilku stanowiskach, na których uczestnicy znajdą rowery testowe z najwyższej półki. W strefie expo wystawia się między innymi: Prime, Canyon, NS Bikes, Cannondale, Raymon, Gas Gas, Orbea, Norco, Focus, Fantic, Niner, Vaast, czy Husqvarna. Poza rowerami testowymi, w poszczególnych namiotach będą się również odbywać darmowe konkursy, szkolenia i atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

W przypadku targów w bielsku, wypożyczanie rowerów będzie się odbywać bezpośrednio na stanowisku każdego wystawcy. (bez internetowego systemu rezerwacji)

expo rowerowe bielsko

Sprawdź listę wystawców, którzy już potwierdzili obecność na imprezie. (lista w trakcie aktualizacji)

Harmonogram Beskid Bike Fest 2023

Dowiedz się co Cię czeka!

Ponieważ jest to pierwsza impreza, którą wspólnie z ekipą Happy Bike Beskidy i Enduro Trails organizujemy w Bielsku, jeszcze trochę się docieramy. Ramowy harmonogram imprezy znajdziecie poniżej, ale jesteśmy przekonani, że na miejscu znajdziecie mnóstwo dodatkowych atrakcji, o których my sami jeszcze nie wiemy:

SOBOTA
 • 7.00 – 17.00 Zawody GARMIN ENDURO TRAILS
 • 10.00 – 18.00 Targi i Testy Rowerów
 • 13.00, 15.00, 17.00, 19.30 , 21.30 Pokazy Dirt Jumping z Sound of Gravity
 • 18.00 ogłoszenie wyników i dekoracja zawodów Garmin Enduro
 • 19.00 ALIEN x BUBAS – HIP HOP SHOWCASE
 • 20.00 – 21.30 koncert Grubson
 • 21.30 pokaz finałowy Dirt Jumping wraz z Fire Show
 • 22.00-2.00 impreza (Dj) – prowadzący Alien & Bubas
NIEDZIELA
 • 10.00 – 16.00 Targi i Testy Rowerów
 • 10.30 zawody dla dzieci : Zawody Rowerowe – Riders Lodge Pumptrack Race – Eco Sport
 • 14.00 , 15.00, 16.00 Pokazy Stunt MTB: Kamil Kobędzowski – KamilStunts Kamil Kobędzowski finalista Mam Talent

Enduro Trails – zawody rowerowe 

Bielsko-Biała słynie z największego, najbardziej zróżnicowanego kompleksu tras rowerowych w Polsce. Odpowiednie ukształtowanie terenu oraz działania zaangażowanej społeczności rowerowej przyczyniły się do nieprawdopodobnie dynamicznego rozwoju rowerowej infrastruktury oraz rozbudowy okolicznych tras. 

Popularność tej miejscówki, w dużej mierze zawdzięcza się też zawodom organizowanym przez Enduro Trails, już 9 rok z rzędu! Bielska ekipa rokrocznie wysoko stawia poprzeczkę i za każdym razem przygotowuje jakieś smaczki i atrakcje dla zawodników. Ci zaś czekają z niecierpliwością na ściganie w tej lokalizacji, nic więcej dziwnego, że zawody Enduro Trails niezmiennie ściągają do Bielska najlepszych, polskich zawodników.

Możemy się spodziewać, że i w tym roku, na miejscu zobaczymy czołowych riderów z Polski i kilku sąsiadujących krajów! Przypominamy, że ze względów organizacyjnych ekipa Enduro Trails wprowadziła limit 250 osób, które mogą wystartować w zawodach. Dokładne zasady, harmonogram, regulamin oraz zapisy dostępne na stronie organizatora:

https://endurotrails.pl/zawody-1/regulamin-zawodow-garmin-enduro-trails-2023 

 

 

Koncerty i pokazy – Happy Bike Beskidy 

Nie samym rowerem żyje człowiek! I właśnie dlatego, ekipa Happy Bike Beskidy postanowiła przygotować kilka efektownych atrakcji, które przypadną do gustu nie tylko rowerzystom, ale również wszystkim fanom koncertów, pokazów i aktywnego stylu życia. Już teraz możemy zdradzić, że na Bielskich Błoniach odbędzie się koncert Grubsona, a ekipa najlepszych polskich riderów z Dawidem Godźkiem na czele zaprezentuje kibicom najbardziej spektakularne ewolucje na zestawie mobilnych skoczni. Swoją obecność na imprezie potwierdził również Kamil Kobędzowski, gwiazda światowej sceny MTB Stunt i organizator nieoficjalnych Mistrzostw Świata w swojej dyscyplinie. O brak nudy zadbają również instruktorzy odpowiedzialni za przeprowadzenie warsztatów oraz szkoleń rowerowych dla początkujących. 

Riders Lodge Pumptrack Race 

Niedziela będzie dniem, który zdecydowanie spodoba się najmłodszym fanom dwóch kółek. Poza zrobieniem zakupów w strefie expo, udziałem w spektakularnych pokazach, szkoleniach i konkursach, dzieci będą mogły spróbować rywalizacji i wystartować w w swoim pierwszym wyścigu. Zawody rowerowe „Riders Lodge Pumptrack Race” odbędą się na terenie pumptracka na Błoniach w Bielsku-Białej – w niedzielę 27 sierpnia 2023 roku. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 10:30, wcześniej przewidziano treningi dla uczestników. Każdy z nich zaliczy w ramach zawodów po 2 przejazdy, a lepszy czas zostanie uwzględniony w klasyfikacji generalnej, która prowadzona będzie w 6 kategoriach dziewczynek i chłopców – w rocznikach od 2007 do 2018. Dla najlepszych przewidziano puchary, a wszyscy młodzi rowerzyści i rowerzystki otrzymają okolicznościowe medale oraz pakiety startowe.

Zapisy do udziału w zawodach prowadzone będą poprzez stronę www.eco-sport.pl od czwartku 10 sierpnia br. Wpisowe wyniesie 30 zł od uczestnika.

Gadżety i Atrakcje – dostępne (nie tylko) na targach rowerowych

Przyjedź na festiwal w Joyride’owych barwach!

Jeśli chcesz zrobić wrażenie na swoich rowerowych kolegach, zamów ciuchy i wpadnij na festiwal ubrany tak, jak członkowie naszej ekipy. Całą kolekcję odzieży i gadżetów będziesz mógł kupić na miejscu w czasie imprezy, ale czy nie lepiej śmigać po trasach zamiast tracić czas na stanie w długiej kolejce?

Media & wolontariat

Chcesz się wykazać?

Robisz zdjęcia, nagrywasz filmy, prowadzisz bloga, a może po prostu chcesz sprawdzić, czy rzeczywiście “eventówka to nie rurki z kremem”. Zgłoś się do nas po akredytację mediową lub dołącz do naszej ekipy jako wolontariusz i zobacz imprezę oczami członka ekipy produkcyjnej. Jedno możemy Ci obiecać – nudy nie będzie!

Wolontariat

Wypełnij ankietę i dołącz do naszej ekipy przed kolejną imprezą!

Wolontariat

Wypełnij ankietę i dołącz do naszej ekipy przed kolejną imprezą!

Media

Wypełnij ankietę już teraz i zgłoś się do nas po akredytacje mediową

Media

Wypełnij ankietę już teraz i zgłoś się do nas po akredytacje mediową

Galeria

Zdjęcia z imprez, które organizowaliśmy w poprzednich latach

Jeśli jesteś ciekawy, jak wyglądał festiwal kilka lat temu, zobacz zdjęcia i filmy z poprzednich edycji. W tym roku festiwal będzie jeszcze lepszy, więc nie możesz tego przegapić. Bądź gotowy na jeszcze więcej zabawy, więcej konkurencji i więcej emocji na Małopolska Joy Ride Festiwal 2023.

2022

2021

2020

2019

2018

Małopolska Joy Ride Festiwal 2023 – relacja z imprezy

Powiedzieć, że na tegorocznym Małopolska Joy Ride Festiwalu było “Fajnie”, to jak nic nie powiedzieć. 1000 rowerzystów, prawie 70 namiotów z rowerami testowymi i sprzętem i 10 spektakularnych konkurencji to tylko kilka elementów, które złożyły się na niezwykły charakter imprezy. 26-28 maja Kluszkowce znów zamieniły się w rowerową stolicę Polski, którą odwiedzili wszyscy amatorzy rowerowej [...]

I dzień Małopolska Joy Ride Festiwal 2023 za nami – podsumowanie i wyniki!

Pierwszy dzień Małopolska Joy Ride Festiwal już minął i musimy przyznać, że lepiej nie mogliśmy go sobie wyobrazić! Piękna pogoda, ciekawi wystawcy, a przede wszystkim cała masa zajaranych riderów. Tegoroczny przejazd inauguracyjny został wzbogacony o aspekt kreatywny - riderzy zaskoczyli nas epickimi przebraniami, które potem zostały poddane ocenie! Najlepszym wdziankiem okazał się być kilkuletni mini-hulk. [...]
#joy ride festiwal dzien 1 #małopolska joy ride festiwal

Garmin Enduro na Małopolska Joy Ride Festiwal 2023 – Pakiet informacji organizacyjnych

Znowu w bike parku? Tak. Tak wyszło i nie mamy na to żadnego wpływu. Chociaż przez kilka lat walczyliśmy o to, by zawody odbywały się na lokalnych singlach, to ostatecznie musieliśmy zaakceptować, że po prostu nie mamy na to wpływu i skompresować konkretne ściganie do nieco mniejszej formy. Oczywiście wolelibyśmy ścigać się po starych trasach [...]
#garmin enduro 2023 #małopolska joy ride festiwal

Pełna lista wystawców na Małopolska Joy Ride Festiwal 2023 – mamy rekord!

Czy warto było szaleć tak? A no pewnie, jeszcze jak! Ostatecznie możemy z dumą potwierdzić, że takich targów jeszcze w historii naszej imprezy nie było! Rekordowa powierzchnia, rekordowa liczba wystawców, rekordowa liczba prezentowanych marek i rekordowa liczba konkursów, atrakcji i sprzętu do testowania. Witamy w miasteczku Festiwalowym Małopolska Joy Ride Festiwalu 2023 - sami sprawdźcie [...]
#Joy Ride Festiwal #małopolska joy ride festiwal

Fox Racing Polska na Małopolska Joy Ride Festiwalu w Kluszkowcach

Do Małopolska Joy Ride Festiwalu zostało 8 dni. Oznacza to mniej więcej tyle, że wszyscy są już blokach startowych. Serwisują rowery, katują latanie bokiem przed whip contestem i szykują najlepsze ciuchy do jazdy i imprezowania. Gdyby jednak z jakiegoś powodu komuś brakowało rowerowej odzieży, to od piątku do niedzieli na stanowisku Foxa będzie można wyposażyć [...]
#Joy Ride Festiwal #małopolska joy ride festiwal

KTM E-bike uphill na Małopolska Joy Ride Festiwalu – stara konkurencja w zupełnie nowej formie

Stara konkurencja w zupełnie nowej formule. Na KTM E-Bike Uphilu rozgrywanym na Małopolska Joy Ride Festiwalu będzie się działo! Jak pewnie zauważyliście elektryki przejęły kontrolę nad rowerowym światem, więc postanowiliśmy mocniej rozwijać naszą dyscyplinę poświęconą właśnie tej gałęzi kolarstwa górskiego. Razem z ekipą KTM Polska szykujemy dla Was przypominający zawody motocyklowe  wyścig ze wspólnego startu. [...]
#joy ride 2023 #Joy Ride Festiwal #małopolska joy ride festiwal

Kozackie stanowisko Shimano i Continental w Kluszkowcach – Mamy nowego sponsora pump tracka!

Co? Kolejni wystawcy na targach rowerowych w Kluszkowcach? Cytując klasyka - Festiwal bez Shimano jest jak Lipsky bez Siary. Czy jakoś tak? Może coś pomieszaliśmy więc po prostu dajemy znać, że dobrze wszystkim znana ekipa Shimano & Continental znów pojawi się na Małopolska Joy Ride Festiwalu. Najlepsi mechanicy, kawał rowerowej historii, pogaduchy z ekipą, która [...]
#joy ride 2023 #joy ride festiwal 2023 #małopolska joy ride festiwal 2023

GreenCell – Nowy wystawca na Małopolska Joy Ride Festiwalu w Kluszkowcach

GreenCell to jeden z tegorocznych debiutantów! Nowy wystawca na Małopolska Joy Ride Festiwalu zaprezentuje innowacyjne rozwiązania, które przydadzą się każdemu rowerzyście (i nie tylko). Nowoczesne powerbanki i baterie, które sprawdzają się również w rowerach elektrycznych, zaawansowane technologicznie, nowoczesne rozwiązania, które przydają się w każdej gałęzi życia. Mamy wrażenie, że nasz festiwal wchodzi w zupełnie nowe [...]
#Festiwal Joy Ride #małopolska joy ride festiwal