Shimano i Lazer na Małopolska Joy Ride Festiwal 2024

Shimano i Lazer na Małopolska Joy Ride Festiwal 2024

Co to za festiwal bez ekipy z Shimano? Nawet legendarny Pan Paweł, skaczący z wysokości metr pięćdziesiąt, wiedział, że w każdym konkretnym bolidzie po prostu muszą być „Shimanochy”. W myśl tej złotej zasady, jednego z najbardziej legendarnych skoczków w historii polskich influencerów rowerowych, kontynuujemy swoją współpracę z polskim oddziałem jednej z największych firm rowerowych na świecie, która od lat wspiera nas i pomaga nam rozwijać nasz rowerowy festiwal. W tym roku Shimano ponownie obejmie patronat nad rywalizacją w pump tracku, ale o tym napiszemy w osobnym newsie. A tymczasem nie bylibyśmy sobą, gdybyś nie napisali: Dawaj Maniek, to już się kameruje! 

Targi Rowerowe na Małopolska Joy Ride Festiwal – Więcej o Shimano i Lazer

Shimano 

Marka Shimano jest prawdopodobnie najsłynniejszym producentem komponentów i akcesoriów rowerowych na świecie. Jej historia sięga kilkadziesiąt lat wstecz, gdy marka rozwijała się jako skromny producent kołowrotków dla wędkarzy. Z czasem ekipa wyspecjalizowała się w innej branży i po latach ewoluowała w globalnego lidera w dziedzinie technologii rowerowych. Shimano oferuje szeroką gamę produktów, począwszy od precyzyjnych przerzutek i hamulców po wytrzymałe i lekkie obręcze oraz korby. Innowacyjność, nieustające dążenie do doskonałości i ciągłe doskonalenie produktów sprawiają, że marka Shimano cieszy się uznaniem i zaufaniem kolarzy na całym świecie.

Lazer

W 1919 roku Henri Van Lerberghe wygrał Wyścig Dookoła Flandrii, jadąc samemu od startu do mety. Przed wjazdem na welodrom w Gandawie zatrzymał się jeszcze na kilka piw. Później na podium zachęcał ludzi, aby poszli do domu, ponieważ zyskał pół dnia przewagi nad peletonem. W tym samym roku powstała firma Lazer i prowadzimy tak jak Henri. Wyprzedzamy konkurencję w branży w dziedzinie innowacji, konstrukcji, bezpieczeństwa i technologii. Na początku naszej działalności kaski nie miały za wiele wspólnego ze współczesnymi — były to skórzane czepki używane przez mężczyzn jeżdżących na stalowych rowerach po brukowanych wiejskich drogach Belgii. Dalece odbiegały od współczesnych lekkich, regulowanych, przewiewnych i stylowych kasków. Pamiętając o naszym dziedzictwie, po dziś dzień tworzymy wyrafinowane produkty. Nasze produkty są efektem prawie 100 lat doświadczenia, pasji i poświęcenia. Zawsze dążymy do idealnego połączenia konstrukcji, wygody, bezpieczeństwa i technologii. Wszystkie nasze produkty są projektowane w Belgii i dostępne w ponad 50 krajach. Nigdy jednak nie zapomnieliśmy o naszych korzeniach — wciąż jeździmy po brukowanych wiejskich drogach i tak jak wtedy staramy się wprowadzać innowacje i udoskonalenia, tworząc produkty, których sami chcielibyśmy używać. Lazer oznacza pasję, doskonałe osiągi i radość z jazdy.

Stanowisko Shimano i Lazer na targach w trakcie Małopolska Joy Ride Festiwalu – to musisz wiedzieć!

Zaczniemy od Shimano: Niezawodni mechanicy z Shimano Service Center zadbają o to, żeby Wasze rowery były gotowe do zmagań na JoyRide. Uratowali już niejednego, gdy sytuacja wydawała się niemal beznadziejna. Przy okazji serwisowania Waszych maszyn poczęstują również dobrą kawą i chętnie porozmawiają o tym, co słychać w rowerowym świecie. Bardziej dociekliwym z Was opowiedzą o technologiach takich jak Hyperglide+, Micro Spline czy Ice Technologies, a fanom e-MTB dodatkowo o benefitach jakie dają Linkglide, Autoshift i Freeshift. Zanim wpadniecie na stoisko zajrzyjcie na mtb.shimano.com/pl i kanał na YT Shimano Bike Polska. Znajdziecie tam sporo ciekawych artykułów i filmów.

W przypadku drugiej marki – Lazer, którą również znajdziecie pod niebieskim namiotem, również możemy powiedzieć o kilku atrakcjach. Rowerowa grawitacja to sport, który wymaga najwyższej ochrony. Taką właśnie zapewniają nasze kaski z technologią KinetiCore. Zapewnia ona dodatkową ochronę dzięki odpowiedniej strutkurze wewnątrz kasku, która tworzy swoistą strefę zgniotu. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo, zapewnia lepszą wentylację, obniża masę i zmniejsza wpływ na środowisko dzięki wykorzystaniu mniejszej ilości materiału.

Na festiwalu JoyRide będziesz mógł samemu sprawdzić, jak wygodne są nasze kaski i wybrać odpowiedni dla siebie model! Odwiedź nasze stoisko i wypożycz wybrany przez siebie model. Jeżeli po teście uznasz, że dany model spełnia wszystkie Twoje oczekiwania, to będziesz mógł zakupić go w promocyjnej cenie!

Więcej informacji: https://www.lazersport.com/jaki-kask-na-rower-wybrac

Na koniec dorzucamy jeszcze bardzo ważną informację o tym, że na festiwalu pojawi się ambasador marki Michał Topór, a na stanowisku Shimano obowiązywać będzie promocja: Myślisz o nowych butach? Sprawdź nowe modele Shimano z serii GF i GE z ultraprzyczepną podeszwą ULTREAD! Przyjdź na stoisko Shimano z dowodem zakupu, lub kup buty na evencie i odbierz limitowane klapki Ultread!

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa:

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, KTM, Shimano, Specialized, Thule, Crank Brothers, Marin, Schwalbe, Santa Cruz
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Działają z nami: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team, Fizjocito
Współorganizatorzy: Tech Ramps, Polish 4x open, 80 rowerów