Dowiedz się więcej o dyscyplinach, które zorganizujemy na Małopolska Joy Ride Festiwal 2023

JOY RIDE DOWNHILL

To właśnie od tej dyscypliny wszystko się zaczęło i bez niej festiwal po prostu nie mógłby istnieć. Downhill to jak pewnie wiesz zjazd stromą, szybką, techniczną trasą. Główna zasada jest prosta – kto hamuje ten przegrywa!

Downhill to jedna z najbardziej ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego. Na zjazdowych trasach zawodnicy osiągają prędkość dochodzącą nawet do 70 km/h. Przelatują nad kamienistymi rockgardenami, śliskimi korzeniami, zjeżdżają po niemal pionowych ścianach i zaliczają loty, które większość śmiertelników przyprawiają o gęsią skórkę!

Zawody zjazdowe organizowane w Kluszkowcach posiadają rangę Pucharu Polski! Dzięki temu, od kilku lat na Małopolska Joy Ride Festiwalu spotykają się najlepsi, najbardziej doświadczeni zjazdowcy, którzy zacięcie rywalizują o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PP. Regulamin oraz wszystkie najważniejsze zasady znajdziesz w linku poniżej.

DUAL SLALOM

Dla wielu osób jest to najfajniejsza, najbardziej atrakcyjna forma rywalizacji. Dlaczego? Na linii startu zawodnicy ustawiają się w dwójkach, a do pokonania mają kręty, techniczny tor, nafaszerowany najróżniejszymi przeszkodami. W trakcie zawodów riderzy bardzo często ścigają się z najlepszymi przyjaciółmi. Nie ma jednak mowy o współpracy. Kto wpadnie na metę drugi, ten odpada!

Dual Slalom to jedna z najstarszych, najbardziej klasycznych konkurencji rozgrywanych na festiwalu. Przez lata format zawodów ewoluował jednak jedna rzecz nie zmieniła się nigdy. Energia towarzysząca “podwójnym” wyścigom, to coś co trzeba poczuć na własnej skórze. Świetna zabawa, setki kibiców za boczną taśmą – o tak, właśnie po to przyjeżdża się na nasze imprezy! Regulamin oraz wszystkie najważniejsze zasady znajdziesz w linku poniżej.

AIR BAG BEST TRICK

Konkurencja Airbag Best Trick została zorganizowana z myślą o najlepszych lotnikach. Jeśli uwielbiasz skakać na konkretnych hopach i jarasz się kręceniem trików koniecznie zarejestruj się na tą konkurencję!

Jam na poduszce powietrznej to konkurencja uwielbiana zarówno przez zawodników, jak i kibiców. Konkretne triki i hardkorowe (ale bardzo bezpieczne) gleby, to coś co dostarcza nam wszystkim emocji z najwyższej półki. W ubiegłych latach mieliśmy już cashrolle, podwójne flipy, wygibasy, kierowniczki i całą resztę szalonych numerów.

Poza oficjalnymi zawodami, na hopie odbędzie się też luźny jam. Jeśli chcesz poskakać na poduchę, koniecznie zapisz się na Air Bag Best Trick! Regulamin oraz wszystkie najważniejsze zasady znajdziesz w linku poniżej.

MARIN WHIP CONTEST

Chcesz zostać rowerowym królem lub królową stylu? Wcale nie musisz kupować najbardziej kozackich ciuchów w festiwalowym miasteczku. Wystarczy, że weźmiesz udział w konkurencji Marin Whip Contest i zaprezentujesz ekipie sędziowskiej naprawdę solidne gięcie.

Marin Whip Contest to jedyna dyscyplina, na którą trzeba otrzymać imienne zaproszenie. Żeby dostać wjazd na konkurs stylu, musisz udowodnić nam, że wiesz jak powinien wyglądać klasyczny whip i dorzucisz do naszego contestu trochę ognia! Liczba miejsc jest ograniczona, a w finałach wezmą udział tylko najlepsi lotnicy.

Chcesz wziąć udział w konkursie na najlepszego whipa? Podeślij nam linki, na których widać jak radzisz sobie na dużych hopach i prezentujesz swoje najlepsze whipy (filmik na insta/yt/fb/dropboxie/dysku google). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 24 maja! Nie licz na taryfę ulgową ze względu na dzień dziecka! Wyślij zgłoszenie na mail maciek@joyride.pl
Regulamin oraz wszystkie najważniejsze zasady znajdziesz w linku poniżej.

GARMIN ENDURO

To konkurencja dla najbardziej wytrwałych zawodników, którzy mogą pochwalić się świetną wytrzymałością i nienaganną techniką jazdy. 4 strome, kręte odcinki specjalne są najeżone naturalnymi przeszkodami i technicznymi elementami. O konkretne nagrody zawalczą Ci zawodnicy, którzy najlepiej przepracowali okres przygotowań do sezonu i na dzień wyścigu obrali najlepszą możliwą taktykę! Długim, męczącym podjazdom sprostają tylko najmocniejsi riderzy, a przecież cała zabawa rozpoczyna się dopiero na szczycie!

Każdy uczestnik zawodów ma do pokonania 4 odcinki specjalne, na start których musi dostać się o własnych siłach. O zwycięstwie decyduje łączny czas uzyskany na wszystkich zjazdach. Jazda pod górę nie jest mierzona, ale pamiętaj, że wspinaczka pod górę, męczy nogi bardziej niż before rozegrany dzień przed zawodami! Regulamin oraz wszystkie najważniejsze zasady znajdziesz w linku poniżej.

KTM E-BIKE UPHIL

W tym roku te zawody będą rozegrane w całkiem nowej formule nawiązującej do motocyklowych wyścigów hard enduro. Po pierwsze rozegramy je ze startu wspólnego w stylu Le Mans. Po dobiegnięciu do roweru ruszysz na podbój Wdżaru, a metę zlokalizowaliśmy na samym szczycie. Rywalizacja zapowiada się intensywna i gwarantujemy, że nie będzie to tylko nudny podjazd.

Po drugie wreszcie będzie można jechać na własnych rowerach, bez żadnych restrykcji dotyczących rodzaju używanych pedałów! Do boju dopuszczamy wyłącznie rowery zgodne z przepisami ruchu drogowego: bez manetek gazu – pedałujesz – silnik wspomaga, 250 W mocy nominalnej, do 1kW mocy maksymalnej…  Nie na naszej trasie nie przekroczysz dopuszczalnych 25 km/h, ale próbować trzeba.

PUKY RACE

Puky Race to konkurencja zorganizowana z myślą o najmłodszych miłośnikach sportów rowerowych. Na terenie miasteczka festiwalowego znajdziecie kilka przeszkód, z którymi będą musieli poradzić sobie nowi członkowie naszej rowerowej społeczności. Po zdobyciu wszystkich odznak, wystarczy zameldować się na mecie, by otrzymać specjalną nagrodę!

W rowerowym “mini-wyścigu” dla najmłodszych może wziąć udział każde dziecko, które w dzień rozgrywania konkurencji pojawi się w festiwalowym miasteczku. Na młodych fanów dwóch kółek czeka mnóstwo atrakcji, a każdy rider, który weźmie udział w zawodach zostanie prawdziwym zwycięzcą.Regulamin oraz wszystkie najważniejsze zasady znajdziesz w linku poniżej.

TECH RAMPS PUMPTRACK

Pompuj człowieku! W tej konkurencji łydka ze stali nie ma żadnego znaczenia, bo wygrać możesz tylko jeśli dobrze wczujesz się w rower i mocno przepracujesz trzy pętle, angażując do jazdy dosłownie każdy mięsień.

Pumptrack to konkurencja, która jak sama nazwa wskazuje polega na pompowaniu, czyli rozpędzaniu roweru na specjalnym torze. Zamknięta pętla składa się z nierówności, które zawodnicy wykorzystują by rozpędzić rower i wygenerować jak największy pęd. To świetna zabawa zarówno dla starych wyjadaczy, jak i riderów, którzy pierwszy raz pojawili się w festiwalowym miasteczku. Regulamin oraz wszystkie najważniejsze zasady znajdziesz w linku poniżej.

THULE BUNNY HOP CONTEST

Masz sprężyny w nogach? Dobrze się składa, bo na poprzednich imprezach zawodnicy skakali już na wysokość 100 cm! Bunny Hop Contest to jak sama nazwa wskazuje zawody dla najbardziej skocznych rowerzystów, którzy wiedzą jak wycisnąć z roweru maksimum energii.

Bunny Hop Contest to zawody rozgrywane w formie luźnego jamu. Każdy uczestnik festiwalu może wziąć w nich udział, a zasady rywalizacji są banalnie proste – im wyżej, tym lepiej. Zawody rozpoczynamy zawsze od krótkiej rozgrzewki z tyczką ustawioną na wysokości 30/40 cm. Jeśli trenowałeś w domu i nie udało Ci się zaliczyć takiej wysokości, poćwicz w kolejnym sezonie i zgłoś się na nasze zawody!

Dokładny regulamin oraz wszystkie zasady znajdziesz w linku poniżej.

RED BULL BEZ ŁAŃCUCHA

Jak piątek to Red Bull Bez Łańcucha. Z pewnością pamiętacie legendarny przejazd Aarona Gwina na Pucharze Świata w Leogangu? Żeby upamiętnić ten niezwykły przejazd po sobotnim afterparty przegryzamy łańcuchy i ścigamy się bez napędu. Kto hamuje – ten przegrywa!

Do tej pory, ściganie bez napędu organizowaliśmy na zakończeniu sezonu w Zakopanem, ale po zakończeniu współpracy z ośrodkiem na Harendzie postanowiliśmy przenieść zawody do Kluszkowiec. Bikeparkowe trasy są remontowane i przygotowywane na kolejny sezon, więc mamy nadzieję że na zawodach Red Bull Bez Łańcucha pościgamy się już na zupełnie nowej linii!

LONGEST JUMP Z GODZIEK BROTHERS

Ponieważ w ubiegłym sezonie Longest Jump cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników imprezy, postanowiliśmy (razem z Szymonem i Dawidem), że musimy wrzucić go do oficjalnego harmonogramu. Oczywiście nie będziemy nikomu bronić organizowania małych jamów na mobilnej hopce, ale w trosce o nasze i Wasze bezpieczeństwo, wpisujemy dyscyplinę na listę oficjalnych konkurencji i przykładamy się do pomocy w zorganizowaniu jej przebiegu. Zdecydowaliśmy też, że dorzucimy od siebie trochę nagród dla najlepszych skoczków. W końcu jak macie już katować zawieszenie, to fajnie by było coś z tego mieć!