Transalp – wyprawa rowerowa z ekipą Joyride i 80 rowerów

Niektórzy mówią, że żeby przeżyć coś niezwykłego, trzeba polecieć z rowerem na drugi koniec świata. My jesteśmy przekonani, że to nie prawda. Wystarczy pojechać z nami na Transalp!

00 Dni
00 Godzin
00 Minut
00 Sekund

Wyprawa nad Gardę

Rowerem przez (całe) Alpy

Trans Alp to marzenie każdego rowerzysty górskiego. Na czym to polega? Na przejechaniu Alp z północy na południe. Co rok odbywają się znane na całym świecie zawody, w których biorą udział setki rowerzystów. Opcji pokonania transalpu jest nieskończona liczba. Jedne z najpopularniejszych tras rozpoczynają się u podnóża Alp w Niemczech czy Austrii i kończą nad jednym z pięknych, alpejskich jezior takich jak Como czy Garda. My zapraszamy Ciebie na pokonanie epickiej trasy, rozpoczynającej się w austriackim Tyrolu w miejscowości St. Anton Am Arlberg. To sześciodniowa przygoda, podczas której odwiedzimy Austrię, Szwajcarię i Włochy.

 

 • Rozpoczynasz swoją przygodę z kolarstwem
 • Chcesz dowiedzieć, jak powinna wyglądać poprawna pozycja
 • Chcesz nauczyć się wykorzystać potencjał swojego roweru
 • Chcesz nauczyć się jak bezpiecznie pokonywać proste trasy rowerowe
 • Chcesz ograniczyć złe nawyki, które nabrałeś/aś w pierwszych miesiącach nauki
 • Nie wiesz, czego jeszcze nie umiesz

Harmonogram i szczegóły:

Cena wyjazdu zawiera:

6 dni

Jazdy po kozackich trasach

Kozacka przygoda

W rowerowym stylu

Widoki

Które zostaną z Tobą na lata!

Upominek

Z limitowanej kolekcji Joyride Academy

Alpy to najwyższy łańcuch górski w Europie, z górującym nad wszystkimi szczytami Mont Blanc. Tak na marginesie, również w tym sezonie planujemy objechać Masyw Mont Blanc w koło. Szczegóły tego wyjazdu znajdziecie tutaj. Pasmo to jest długie na ponad 1200 km i szerokie na 150-250 km. Nasza trasa liczyć będzie 340 km z sumą przewyższeń rzędu 8420 metrów. Dystanse dzienne, które pokonamy będą w granicach 42-75 km.

Podczas tego wyjazdu wyjedziemy na wysokość ponad 2700 metrów, będąc na przełęczy Viderjoch. Skąd pokonamy piękną trasę Enduro. Podczas tej wyprawy przejedziemy jedną z najbardziej niesamowitych dolin, jaką jest Val d’Uina z odcinkiem pół tunelu wydrążonego w skale. Jednym z elementów naszego transalpu jest przejechanie przez Livigno, gdzie jak starczy nam sił pokręcimy się po okolicznych ścieżkach. Przygodę zakończymy nad Jeziorem Como – miejscem znanym i lubianym nie tylko wśród rowerzystów.

ROZKŁAD JAZDY 

Wyprawa ta, to tygodniowa, epicka przygoda dla miłośników jazdy po górach, która wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz umiejętności technicznej jazdy w terenie. Podczas tego wypadu nie zabraknie pchania roweru oraz jego sprowadzania. Grupka uczestników to maksymalnie 7 osób.

Dzień 01 |  wyjazd z Polski| St. Anton
W godzinach porannych wyruszymy w trasę, w kierunku St. Anton, skąd rozpoczniemy naszą górską przygodę. Startujemy z Krakowa o godzinie 6:00. W godzinach wieczornych dojeżdżamy na miejsce startu. Zakwaterowanie, wspólna kolacja i nocleg.

Dzień 02 | St.Anton – Ischgl | 42 km | 1265 m podjazdu i 1215 m zjazdu
Pierwszy dzień rowerowej przygody. Po śniadaniu wyruszymy w Verbellener Winterjöchl, aby zdobyć tę przełęcz wyjedziemy na wysokość 2308 metrów n.p.m. Tutaj też zrobimy sobie przerwę przy schronisku i udamy się w kierunku Ischgl, gdzie zaplanowany jest nocleg.

Dzień 03 | Ischgl – Nauders | 42 km | 1750 m podjazdu i 1750 m zjazdu
Przygody dzień kolejny. Na początku wesprzemy się wyciągami, aby dostać się na wysokość ponad 2700 metrów. Skąd piękną, trasą enduro lub równoległą ścieżką zjedziemy do Compatch, skąd udamy się w kierunku Nauders, gdzie spędzimy noc.

Dzień 04 | Nauders – Taufers | 52 km | 2455 m podjazdu i 2600 m zjazdu
To dzień, który zapamiętamy na długo. Przed nami niesamowita Val d’Uina. Tego dnia zdobędziemy Schlinigpass o wysokości 2309 m n.p.m. Skąd zjedziemy w kierunku Mals i Taufers.

Dzień 05 | Taufers – Livigno | 60 km | 1980 m podjazdu i 1390 m zjazdu
Piąty dzień naszej podróży. Nasz kierunek i cel na dzisiaj to Livigno – miejsce, które nie trzeba przedstawiać. Znane z wyjazdów narciarskich, ale równie popularne miejsce na rower. Aby tam dotrzeć, przejedziemy przez Val Mora i zdobędziemy Przełęcz d’Alpisella o wysokości 2285 m n.p.m. W Livigno zaplanowany mamy nocleg.

Dzień 06 | Livigno – Bivio | 69 km | 1565 m podjazdu i 1065 m zjazdu
To przedostatni dzień naszej przygody. Po śniadaniu wyruszymy w drogę. Pierwsze wyzwanie tego dnia to Forcola di Livigno o wysokości 2315 m n.p.m. Kolejna wspinaczka czeka nas na Passo del Bernina 2330 m n.p.m. Po krótkiej przerwie w St. Moriz, będzie nas czekało zdobycie kolejnej przełęczy, tym razem Julierpass 2284 m n.p.m. Dzień zakończymy w Bivio.

Dzień 07 | Bivio – J.Como | 73 km | 1060 m podjazdu i 1215 m zjazdu
To ostatni dzień naszej przygody. Przed nami ostatnia przełęcz przed metą. Zdobędziemy Septimerpass 1952 m n.p.m. Skąd zjedziemy do poziomu blisko 200 metrów n.p.m. aby dojechać nad Jezioro Como i zakończyć wspólną podróż. Po kąpieli w jeziorze i chwili odpoczynku wyruszymy w nocną podróż do Polski.

Dzień 08 | przyjazd do Polski
Po pokonaniu 1200 km przyjazd do Krakowa w godzinach południowych.

*Program wyjazdu może ulec delikatnym modyfikacjom

Najważniejsze informacje

Jaki rower i jak go przygotować?
Wyprawa ma typowy charakter wyprawy mtb. Na wyjazd wskazany jest rower na pełnym zawieszeniu. Może być również rower typu hardtail, ale konieczne jest duże doświadczenie w jeździe terenowej. Trasa biegnie po nawierzchni asfaltowej, szutrowej, po ścieżkach oraz miejscach, gdzie trzeba będzie popchać bądź sprowadzić rower. Jeśli masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był SPRAWNY. Dlatego przed każdą wyprawą WSKAZANY JEST PRZEGLĄD I SERWIS ROWERU. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

 • Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, zapasowa linka, multitool, pompka, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), ew. mleczko do dętki, zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.
 • Ubrania: chustka na głowę (bufa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.
 • Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący
 • Dokumenty:  WAŻNY dowód osobisty lub paszport
 • Apteczka: maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc). Zobacz co powinna zawierać w pełni wyposażona apteczka na wyprawy rowerowe.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu patrz w „Poradnik”

Jak się spakować?
Podczas tego wypadu na dzień jazdy zabieramy mały plecak z najbardziej potrzebnymi rzeczami. Resztę zostawiamy w samochodzie zabezpieczającym, który towarzyszy nam podczas całej podróży. Nie zabieramy ze sobą śpiworów czy karimaty. Pakujemy tylko najbardziej potrzebne rzeczy.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Wyjazd jest skierowany do miłośników jazdy MTB. Wyjazd jest wymagający technicznie oraz kondycyjnie. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z jazdą po terenie i jest to Twój pierwszy sezon jazdy po górach, lepiej sobie odpuścić, potrenować i pojechać za rok. Dla pozostałych osób, które już trochę jeżdżą to śmiało, potrenować trochę w polskich górach i w lipcu /sierpniu jedziemy.

Jak jedziemy do St. Anton?
Do St. Anton jedziemy samochodem osobowym. Możemy z nami zabrać maksymalnie 7 osób. Dojeżdżamy na miejsce, odpoczywamy jedną noc i ruszamy w trasę. Samochód towarzyszy nam podczas podróży i przewozi nam bagaże na miejsce noclegów.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa poprowadzona jest po zróżnicowanej nawierzchni. Są odcinki asfaltowe, szutrowe, ścieżki oraz miejsca, gdzie trzeba będzie popchać bądź sprowadzić rower.

Gdzie śpimy?
Noclegi zaplanowane są w pensjonatach, guest housach, hotelikach ze śniadaniami.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie poza śniadaniami. Będziemy się stołować w schroniskach, restauracjach. Trzeba przewidzieć koszt dziennego wyżywienia w granicach 25 euro.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Austrii, Włoch oraz Szwajcarii wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu w TU Europa S.A.  Szczegóły ubezpieczenia znajdziesz klikając w ten link.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 8 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+

Jakie panują zasady podczas wyprawy?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona przez naszą organizację. Zobacz jak szkolimy naszych przewodników tutaj. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Jak się zapisać?

 

Ze względu na charakter wyjazdu oraz organizację wycieczki razem z ekipą 80 rowerów, zapisy na wyprawy zagraniczne prowadzone są na stronie 80rowerow.pl

Aby zapisać się na wyjazd należy:

 • zarejestrować się w panelu uczestnika (tutaj znajdziesz filmik instruktażowy: https://vimeo.com/246659850 )
 • uzupełnij wszystkie pola z obowiązkowymi danymi (w pytaniu o liczbę rowerów należy wpisać: 80)
 • kliknij przycisk Rejestracja

UWAGA! SAMO ZAREJESTROWANIE SIĘ NIE JEST RÓWNOZNACZNE Z ZAPISANIEM SIĘ NA WYPRAWĘ. ABY TO ZROBIĆ NALEŻY WYKONAĆ KOLEJNE KROKI:

 • zaloguj się do panelu podając login (adres e-mail) oraz hasło
 • kliknij zakładkę “Twoje dane”
 • uzupełnij wymagane dane i kliknij “Zapisz” oraz odczekaj, aż dane załadują się do serwera
 • znajdź przycisk “Zapisz się na wyprawę”
 • z rozwijanej listy wybierz swój wyjazd
 • kliknij “Zapisz”
 • znajdź przycisk “Twoje wyprawy” – po właściwym zapisaniu się, to tam znajdziesz wszelkie informacje dotyczące wyjazdu.

Więcej filmików instruktażowych znajdziesz tutaj: https://80rowerow.pl/jak-sie-zapisac/

Kolejne kroki

Chcesz rozwijać się bardziej?

Nasze obozy prowadzimy już od paru dobrych lat. Co roku na kilku różnych turnusach szkolimy dorosłych oraz dzieci i młodzież. Zebrane doświadczenie umożliwiło nam opracowanie programów, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych. Niezależnie od tego, czy szkolimy dzieciaki w wieku szkolnym, progresujemy na obozach dla dorosłych lub spotykamy się na obozach TYLKO dla kobiet, zawsze działamy w pełni profesjonalnie i po prostu dobrze się z wami bawimy!

W naszej ofercie znajdziecie kilka różnych typów obozów w różnych lokalizacjach. Tego typu wyjazdy są dla wielu osób kolejnym naturalnym krokiem po zaliczeniu pierwszego szkolenia pod naszym okiem. Niektóre obozy są krótsze i trwają weekend lub kilka dni, a inne są dłuższe i wymagają większego zaangażowania. W swojej ofercie mamy obozy tylko dla młodzieży oraz tylko dla kobiet oraz wyjazdy dla wszystkich – niezorientowane na płeć czy wiek. Takie zróżnicowanie wpływa na efektywność treningów i pozwala stworzyć atmosferę, dzięki której każdy uczestnik obozu czuje się pewnie i może z dużą dozą spokoju przekraczać kolejne granice.

Women Camp

Wyjazdy dla kobiet

Master Camp

Wyjazdy dla dorosłych

Bike Camp

Wyjazdy dla młodzieży

Partnerzy

Nasi wspierający!

Transalp – wyjazd rowerowy

 • Włochy i Austria
 • 8 - 15 lipca 2023
 • E-Bike
 • 4790 PLN