Wystartowały zapisy na Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu na Harendzie!

Wystartowały zapisy na Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu na Harendzie!

W wysokich partiach gór kilka dni temu spadł śnieg, więc wszystko wskazuje na to, że Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu na Harendzie, zbliża się wielkimi krokami. Oczywiście żartujemy. Pogoda na nasze imprezy została zamówiona z kilkuletnim wyprzedzeniem, więc 17-19 września, na naszym ulubionym stoku pościgamy się na suchej, szybkiej trasie. W rozkładzie jazdy poza nocnym rejsingiem, jak zwykle sporo dodatkowych atrakcji. Dual Slalom, Whip Contest, Konkurs na najlepsze przebranie, Red Bull Bez Łańcucha i konkretne Afterparty.

*”Mobilne stanowisko do dezynfekcji” (Białoń), chyba nie będzie w tym roku niezbędne, ale z tego co wiemy, już zapowiedziało swoją obecność, więc jak zwykle będzie grubo.

Zapisy na Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu

Zapisy na naszą imprezę właśnie wystartowały. Przepraszamy za drobną obsuwę, ale mieliśmy w tym roku trochę więcej roboty, ponieważ do naszych dwóch imprez dołożyliśmy jeszcze zupełnie nowe wydarzenie – Joy Ride Days w Szczyrku.

Wracając jednak do Harendy… Zapisy, jak zwykle realizowane będą przez panel na stronie timedo. Jeśli zapiszecie się na zawody jeszcze dziś, będziecie mogli zakupić wpisowe w cenie 150 zł. Od jutra cena wzrośnie o dwie dyszki, a jeśli planujecie się zapisać na zawody na miejscu, będziecie musieli zapłacić 220 zł. Biorąc pod uwagę, że w pakiecie powitalnym dostajecie 3 dni jazdy, koszulkę i możliwość wygrania baaaardzo konkretnych nagród, cena chyba nie jest bardzo wygórowana. Nie wierzysz? Sprawdź relację i zobacz jak bawiliśmy się na Małopolska Joy Ride Zakończeniu Sezonu 2020.

Rozkład Jazdy – Harmonogram Wydarzenia

Zdecydowana większość riderów harmonogram imprezy zna na pamięć. „W piątek ściganie w Dualu, w sobotę konkurs na przebranie, whip contest i nocny zjazd, a w niedzielę, ten kto wcześniej skończył balować na afterze, ściga się bez łańcucha.” – Bezbłędnie. Zawody na Harendzie od lat wyglądają niemal identycznie. Niektórzy mogli by się przyczepić, że impreza powinna się rozwijać, ale naszym zdaniem, to właśnie jej oldschoolowy klimat sprawia, że co roku w Zakopanem pojawiają się setki rowerzystów z całej Polski. Nie przeciągając, poniżej znajdziesz kompletny harmonogram imprezy:

Piątek 17.09.2021:

 • 11:00 – 19:00 – Treningi OC1 Downhill
 • 9:00 – 12:00 – KÄRCHER Dual Slalom – Treningi
 • 12:00 – 13:30 – KÄRCHER Dual Slalom – Eliminacje
 • 14:30 – 16:30 – Finały roczniki 2007-2016 – Finały (single run) (minuta jeden przejazd czasowo)
 • 16:30 – 18:30 – Finały roczniki 2006+ – Finały (single run) (minuta jeden przejazd czasowo)
 • 20:00 – Rozdanie nagród Karcher Dual Slalom
 • 9:00 – 18:00 Godziny funkcjonowania biura 

Sobota 18.09.2021:

 • 9:00 – 13:00 – Treningi OC1 Downhill 
 • 13:00 – 14:00 – Treningi  OC1 Downhill – TYLKO dla zawodników licencjonowanych 
 • 14:30 – 17:00 – Eliminacje OC1 Downhill
 • 17:30 – 18:00 – Konkurs na najlepsze przebranie
 • 19:00 – 20:00 – Best Whip Contest 
 • 20:30 – 22:00 – Finały OC1 Downhill
 • 22:30 – Rozdanie nagród
 • 9:00 – 12:00 –  Godziny funkcjonowania biura

Niedziela 19.09.2021:

 • 09:00 – 14:00 – Luźne przejazdy DH w cenie wpisowego
 • 14:00 – 16:00 – RED BULL Zjazd Bez Łańcucha
 • 17:00 – Dekoracja Red Bull Bez Łańcucha i uroczyste zakończenie imprezy
 • 9:00 – 13:00 – Godziny funkcjonowania biura zawodów Red Bull Bez Łańcucha 

Niezbędnik zawodnika – o czym trzeba wiedzieć przed przyjazdem na Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu

Taktyka, taktyka i jeszcze raz taktyka! To właśnie ona jest absolutnie kluczowa w przypadku naszej imprezy. Jeśli planujesz wpaść na Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu, pamiętaj żeby dobrze zaplanować cały weekend. „Czy będę startował w zawodach, czy odpuszczę i na luzie pobujam się po trasie?” To pierwsze pytanie, które musisz sobie zadać, ponieważ jak pewnie zauważyłeś, najważniejsza część zawodów odbywa się w kompletnych ciemnościach. Oczywiście, na stoku jest skromne oświetlenie z wyciągu, ale spora część trasy poprowadzona jest przez las, w którym kompletnie nic nie widać.

Koniecznie przygotuj konkrente latarki, które pomogą Ci pokonać trasę zjazdową po ciemku. Jeśli nigdy wcześniej nie brałeś udziału w takich zawodach i nie uczestniczyłeś w tak zwanych night-ride’ach, to będzie to dla Ciebie coś naprawdę niezwykłego. Gdy zapada noc zmienia się wszystko – inaczej czuje się prędkość, odległość, perspektywa zmienia się o 180 stopni. Trasa, na której trenowałeś cały dzień, staje się zupełnie inna, a najprostsze elementy zaczynają sprawiać bardzo poważne trudności. Do zawodów zostały jeszcze niecałe 3 tygodnie, więc jeśli masz trochę wolnego czasu na trening, ustaw się z ziomkami na nocny rower – wtedy zrozumiesz o czym piszemy.

Taktycznie trzeba też podejść do imprez. Wiemy z doświadczenia, że rowerzyści lubią balować, a górski klimat bardzo sprzyja wspólnym wyjściom na miasto i organizacji posiedzeń w wynajętym lokum. Ważne, żeby odpowiednio wywarzyć proporcje i „wiedzieć, kiedy ze sceny zejść…”. Tak żeby pojeździć na rowerze i pobalować, bo właśnie o to chodzi w naszej imprezie. Więcej informacji o oficjalnym Afterze, sprzedamy wkrótce – Trzymajcie rękę na pulsie.

Organizacja imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych partnerów i sponsorów: 

Partner tytularny: Małopolska

Partnerzy: Karcher, OC1, Maxxis, Fox

Skrzydeł zawodnikom doda: Red Bull

Patroni medialni: 43ride, bike board, freestyle.pl, zakoplan, downhil24, radio eska