• Home
  • Aktualności
  • ,
  • Kluszkowce

Urwali Łańcuchy, Skoczyli do Góry, Pompowali na pełnej – podsumowanie I dnia na Małopolska Joy Ride Festiwal 2024

Urwali Łańcuchy, Skoczyli do Góry, Pompowali na pełnej – podsumowanie I dnia na Małopolska Joy Ride Festiwal 2024

Pierwszy dzień Małopolska Joy Ride Festiwal właśnie dobiegł końca i na starcie chcemy powiedzieć jedno – dziękujemy! Na szczęście festiwalowa zajawka wstrzymała deszcz do ostatnich chwili i jesteśmy pewni, że każdy z Was zdążył wykręcić zakładaną liczbę partylapsów na dzisiejszy dzień. Piątek – jak co roku zaczęliśmy wspólnym przejazdem po zielonej, potem kolejno Zjazd Bez Łańcucha napędzany przez Red Bulla, Thule Bunnyhop Contest i starcie na Shimano Pumptrack! Zapraszamy do przeczytania podsumowania tego kozackiego dnia!

Chcemy jeszcze przypomnieć – Małopolska Joy Ride Festiwal to nie tylko jazda po bike parku, ale też targi, a w tym roku udało się nam zebrać aż 69 (69!!!) wystawców, którzy chętnie pogadają z Wami o nowościach. Przeczytajcie ten artykuł, żeby sprawdzić, co dokładnie mają do zaoferowania!

Red Bull Zjazd Bez Łańcucha

Zjazd Bez Łańcucha to jak co roku – dyscyplina otwierająca stawkę wszystkich festiwalowych zmagań. Bieżący rok jeszcze bardziej uświadcza nas w przekonaniu, że przeniesienie tych zawodów na trasę zieloną, to był strzał w dziesiątke. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, bo na szczycie góry Wdżar w tym roku odpięliśmy prawie 150 spinek. Mamy nadzieję, że nikt żadnej nie zgubił? Najlepszy czas bez napędu wykręcił – jak rok temu – Wojciech Czermak z czasem 1:18.68. Zaraz za nim Damian Konstanty, a ostatni na pudle stanął Piotr Białoń. Wśród kobiet najlepszy czas wykręciła Inka Januła, drugie miejsce zajęła Natalia Budner, a na najniższym stopniu podium zameldowała się Morgan Such z tak zwanej zagramanicy. 

Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj.

THULE Bunny Hop Contest

Tegoroczni zawodnicy chyba mają w sobie napęd rakietowy, bo poprzeczka w finałowym skoku powędrowała na 100 cm! Zgodnie z oczekiwaniami, najlepszy okazał się Dawid Godziek. „RedBull doda Ci skrzydeł” to nie tylko slogan. Zawodnicy spod szyldu „redka” chyba na prawdę mają skrzydła. Drugie miejsce zajął Kriss Kaczmarczyk, a zaraz za nim znalazł się Andrzej Tokarczyk. Co ciekawe, nawet rzęsiste opady deszczu nie przeszkodziły nam w rozgraniu konkurencji na pełnym piecu, a Bartek Sordyl, który przejął w tym roku rolę komentatora, rozkręcił zgromadzonych na miejscu kibiców do granic możliwości!

 

SHIMANO TechRamps Pump Track – Młodzież + Dorośli

Popadało, postraszyło, ale ostatecznie krótka przerwa jedynie podkręciła emocje w zgromadzonych na miejscu kibicach. Pojawiły się piły motorowe, dmuchawa i cała reszta hałaśników. Woda bardzo szybko spłynęła z toru zorganizowanego przez ekipę Pumptrack.EU i na szczęście mogliśmy się pościgać w relatywnie bezpiecznych warunkach.

TOP 3 w kategorii Mężczyzn:

1 miejsce: Artur Więcławek,
2 miejsce: Krzysztof Kaczmarczyk,
3 miejsce: Paweł Wieczorkiewicz

TOP 3 w kategorii Kobiet

1 miejsce: Hanna Kurek
2 miejsce: Martyna Sikora
3 miejsce: Budner Natalia

Dokładne wyniki możecie sprawdzić tutaj.

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa:

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, KTM, Puky, Shimano, Specialized, Thule, Crank Brothers, Marin, Dometic, Niner
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska, IXI Bikes, Magazyn Bike, Outdoor Magazine, MTB-XC.pl
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Współorganizatorzy: Tech Ramps, Polish 4x open, 80 rowerów