Tego jeszcze nie było! Kona na Beskid Bike Fest Bielsko Biała!

Kona na Beskid Bike Fest

 Kona na Beskid Bike Fest! W tym roku, na targach pojawi się między innymi ekipa Ski System odpowiedzialna za dystrybucję marek takich jak Dainese i … Kona Bikes! Do tej pierwszej firmy wrócimy w kolejnym newsie, ale dziś skupimy się na amerykańskiej firmie rowerowej, którą zna chyba każdy fan dwóch kółek. (zwłaszcza jeśli jeździ w grupie wiekowej masters lub masters II!) Chociaż niektórzy myśleli, że lata świetności Kona ma już za sobą, to marka przeżywa w ostatnich latach konkretne odrodzenie i co najważniejsze, pojawi się na naszej imprezie! Ktoś chętny na testy? 

Wystawca nr 18: Kona

Kona

Kona to amerykańska firma rowerowa założona w 1988 roku, z biurami w Ferndale w stanie Waszyngton i Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej.

Mając swoje korzenie w północno-zachodnim Pacyfiku, nie jest zaskoczeniem, że Kona stała na czele ruchu freeride na przełomie lat 90. i 2000. Firma odniosła również znaczący sukces w wyścigach przełajowych, a zawodnicy tacy jak Ryan Trebon i Barry Wicks należeli do Kona Factory Team. Kona rozwinęła pełną gamę rowerów szosowych, podmiejskich, przełajowych, a także pełną gamę rowerów górskich. Wykorzystując szereg materiałów, w tym włókno węglowe, tytan, aluminium i stal, rowery Kona są sprzedawane w ponad 60 krajach na całym świecie.

Od drugiej połowy tego roku marka dostępna jest również w Polsce, gdzie jej dystrybucją zajmuje się firma 4 Seasons z Poznania Przedstawiamy markę, która nie tylko tworzy rowery, ale wpisuje się w styl życia pełen adrenaliny i ekscytujących przygód. Witajcie w świecie Kona Bicycles! Kona Bicycles to nazwa, która przywodzi na myśl pasję, jakość i innowacyjność. Ich kolekcja rowerów to kwintesencja tego, co najlepsze w jeździe na dwóch kółkach. Od górzystych szlaków po miejskie ulice — Kona ma rower dla każdego entuzjasty. Co sprawia, że Kona Bicycles wyróżnia się spośród tłumu? Po pierwsze, to zrozumienie, że rower to nie tylko narzędzie, ale także źródło radości i wyzwania. Każdy rower Kona jest zaprojektowany tak, by dostarczał maksymalnej radości z jazdy i satysfakcji podczas każdej przejażdżki. Podczas Joy Ride w Bielsku będziecie mieli możliwość przejechać się na rowerach trail enduro z kultowej linii Process, elektrycznym Remote oraz wyjątkowym zjazdowym hardtailu zbudowanym na stalowej ramie cro-mo -Honzo ESD!

Testy rowerów Kona na Beskid Bike Fest Bielsko Biała!

Czy jest tu jeszcze ktoś kto pamięta model Stinky? Ach! To byli czasy. Połowa riderów jeździła po zbudowanych z czego popadnie nortshorach, na głowie miała kaski do motocrossu lub jazdy na deskorolce, a na każdym roku można było usłyszeć hasła w stylu: „Co oni, nienormalni? W kaskach na motur jadą jeździć na rowerach?” Jak mawiają – „To se ne wrati!” Warto jednak regularnie przypominać o wszystkim co działo się gdy rowerowy freeride dopiero zaczynał raczkować, zwłaszcza, że całkiem konkretna część riderów jeździła wtedy właśnie na Konach.

To prawda, że w jakiś czas temu, marka zniknęła na moment z pierwszych stron gazet, ale wcale nie oznacza to, że rowery Kony zniknęły ze sklepowych półek. W Polsce przez jakiś czas mocno brakowało lokalnego dystrybutora, który zaopiekowałby się tymi niezwykłymi rowerami, więc bardzo cieszymy się, że ekipa Ski System postanowiła zaopiekować się legendarnym brandem. W Bielsku do waszej dyspozycji zostanie udostępnionych 7 różnych rowerów, które będziecie mogli sprawdzić na lokalnych ścieżkach oraz lokalnym pumptracku. Nie wiemy jak Wy, ale my jaramy się maksymalnie i już ustawiamy się w kolejce do namiotu!

P.S. Przypominamy, że w trakcie Beskid Bike Fest na testy rowerów zgłaszacie się bezpośrednio w namiotach wystawców!

Organizatorami imprezy są: Joy Ride, Enduro Trails, Happy Bike Beskidy 

Partnerem Beskid Bike Fest jest miasto Bielsko Biała