Joy Ride 2021 – nowy sezon i nowe plany

Joy Ride 2021 – nowy sezon i nowe plany

Cześć Wam! Mamy nadzieję, że jesteście zdrowi i w pierwszych miesiącach wiosny zajęliście się szlifowaniem rowerowej formy, bo w tym sezonie będzie się działo! Mamy dla was sporo nowości. Nowe konkurencje, nową imprezę, nowe szkolenia, wyjazdy i maszyny w wypożyczalni. Na całe szczęście, wszystkie nasze działania skleja nasz jedyny i niepowtarzalny, stary Joyride’owy klimat. Jak pewnie zauważyliście, przygotowaliśmy też nową stronę, dzięki której, nasza komunikacja, będzie przebiegać jeszcze płynniej. Tyle wstępu. Lecimy z tematami.

Małopolska Joy Ride Festiwal 2021

W tym roku nasz festiwal odbywa się w weekend 18-20 czerwca. Jak doskonale wiecie, sytuacja związana ze złośliwym wirusem ciągle utrudnia nam życie i komplikuje pracę. Staramy się cały czas pchać naszą imprezę do przodu i nie dawać za wygraną, ale mówiąc delikatnie „okoliczności nie są zbyt sprzyjające”. Ciężko nam się funkcjonuje w tej nowej rzeczywistości, ale wielokrotnie podkreślaliśmy już, że impreza odbędzie się zgodnie z planem – będą zawody, targi, rowerowe kino i tupanie nóżką na afterze, czyli wszystko co rowerzyści lubią najbardziej.

W tym sezonie do festiwalowych atrakcji dorzucimy dwie nowe konkurencje. Narazie powiemy tylko tyle, że jedna będzie mocno „elektryczna”, a druga na pewno spodoba się najmłodszym fanom rowerowej zabawy. Do naszej ekipy dołączyli też nowi sponsorzy – KTM, PUKY, oraz ON LEMON, którzy zapewnią wam w tym roku nagrody z najwyższej półki. Kolejną nowością jest nowy airbag, na którym będziemy rozgrywać zawody On Lemon Best Trick, będzie wyżej, mocniej i grubiej niż kiedykolwiek, więc mamy nadzieję, że w tym sezonie posypie się naprawdę sporo konkretnych sztuczek. A no i wystawcy! Dopiero się rozkręcamy, ale juz możemy się pochwalić całkiem konkretną flotą rowerów testowych i namiotów ze sprzętem rowerowym z najwyższej półki:

 

Wystawcy – Małopolska Joy Ride Festiwal 2021

 • Phinance
 • X Factor, Foog
 • Marin Bikes
 • Ohlins, Cush Core, Michelin, SKF, Monkey Sauce
 • O’Neal, Azonic
 • Sue Bike
 • KTM, PUKY, EIGHTSHOT, FIDLOCK, BIKE TRAX
 • eLUBE
 • Julbo, Scarpa
 • EVOC, G-Form
 • BIKE by SG
 • Racer Protection, Royal Racing, Yep Components, Onza Tires, BBcomponents, V-MAX Valves, 7idp, BIKEbySG, MADPIG, RacingBros, SPRINDEX, TEG Metals, ZENO
 • The Trail
 • Dainese, Bliz Eyewear
 • TYGU
 • ELVELO
 • Canyon Bikes
 • NS Bikes, Octane One, Rondo
 • FORCE, SIXPACK, BIKE WORKX, CHALLENGE TIRES
 • GREYP
 • Dartmoor

Zapiszcie się do naszego newslettera na dole strony i bądźcie na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat festiwalu. Pod koniec tygodnia w zakładce „KLUSZKOWCE” pojawi się aktualny harmonogram tegorocznej imprezy oraz informacje o zapisach na Małopolska Joy Ride Festiwal 2021! Bądźcie czujni!

 

Joy Ride Days 2021 – nowa impreza w starym formacie (i w nowej lokalizacji)

Chyba możemy to już powiedzieć głośno. Druga (z trzech) tegorocznych imprez odbędzie się w Szczyrku. Nasze imprezy robimy dla was. Staramy się słuchać waszych opinii i szukać rozwiązać problemów, których jesteśmy świadomi…

W związku z tym, w tym roku postanowiliśmy przetestować nową miejscówkę, która przez najbliższe lata planuje bardzo mocno rozwijać rowerową infrastrukturę, a obecnie oferuje rowerzystom szerokie, płynne i bezpieczne trasy, a także konkretne zaplecze imprezowo-noclegowe. To przecież idealny pomysł na event w świetnym klimacie. Cały dzień na rowerze z ziomkami, a wieczorem, muzyczka, maraton z New World Disorder, napoje „nawadniające” i zabawa do białego rana. Brzmi jak plan co?

Joy Ride Days to impreza, która ma stanowić połączenie kilku elementów – luźnej jazdy na rowerze (bez oficjalnych zawodów), testów sprzętu (podobnie jak w Kluszkowcach) i dodatkowych atrakcji w postacie szkoleń, konkursów i wspólnej zabawy na dwóch kółkach. Obecnie udział w targach potwierdziło już prawie 20 firm, a ponieważ impreza ma się odbyć dopiero 3-5 września, wierzymy, że finalnie w naszym festiwalowym miasteczku będzie ich dużo więcej. Prawdę mówiąc nie możemy się doczekać testowania nowych rowerów na ścieżkach w Szczyrku. Gdyby z jakiegoś powodu, organizatorzy imprezy zaczęli znikać, prawdopodobnie znajdziecie ich gdzieś na trasach.

P.S.

Niektórzy są szybsi niż się początkowo może wydawać, więc „PUŚĆCIE TE HEBLE!”

Więcej informacji o imprezie znajdziecie wkrótce w zakładce „SZCZYRK”.

Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu – Harenda 2021

O człowieku! O tej imprezie krążą już legendy. Dziadkowie opowiadają o niej dzieciom, bardowie śpiewają w okolicznych karczmach. Tak, będzie aż tak grubo, bo trzeba nadrobić czas stracony na walkę z tym złośliwym wirusem. Znów pościgamy się po ciemku na naszej ulubionej trasie i potupiemy nóżką na afterze. My nie idziemy na łatwiznę. Dajemy z siebie 100% na rowerze i na barze. I to nie zmieni się nigdy.

Formuła Małopolska Joy Ride Zakończenia Sezonu nie ulegnie zmianie. To zawody dla prawdziwych koneserów, którzy lubią ścigać się w błocie i pamiętają jak to się robiło w „starych, dobrych czasach”. Czysty downhill, bez żadnego pitu pitu. Poza rywalizacją w zjeździe dorzucimy też równoległe ściganie w Karcher Dual Slalomie, Whip Contest przy płonących pochodniach, a w niedzielę przegryziemy łańcuchy i prosto z łańcucha ruszymy na start zawodów Red Bull Bez Łańcucha. Kto zostanie polskim „Arkiem Gwintem”? Przekonamy się już 17-19 września!

 

Szkolenia, Wyjazdy, Kluby Rowerowe – czyli co jeszcze?

Imprezy to jedno, ale całą zimę spędziliśmy również na rozwijaniu naszej szkoleniowo-wyjazdowo-obozowej oferty. Na ten rok przygotowaliśmy między innymi:

Gdy tylko sytuacja na świecie ulegnie poprawie i obostrzenia stana się dla nas tylko przykrym wspomnieniem, zaprezentujemy też pełną ofertę wyjazdową. Jesienią planujemy zaatakować miedzy innymi Maroko i Nepal, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to po drodze zaliczymy jeszcze Gruzję.

Ciężko nam opisać jak bardzo czekamy na powrót do „normalności” i latanie po świecie w poszukiwaniu rowerowych przygód i wiemy, że obecnie przeżywacie dokładnie to samo. Nie chcemy mówić „wytrzymajmy jeszcze chwilę”. Zamiast tego po prostu pożyczymy wam dużo zdrowia i cierpliwości.

Wierzymy, że niedługo spotkamy się razem na rowerze i przestaniemy się przejmować tym, że zapomnieliśmy zgarnąć ze sobą maseczki i żelu do dezynfekcji. To tyle od nas na tą chwilę. Trzymajcie się ciepło, bo pogoda póki co nie rozpieszcza. Widzimy się w trzeci weekend czerwca w Kluszkowcach!

Joy Ride Crew