Otwieramy nabór do klubu rowerowego MTBAcademy w Zakopanem i Krakowie!

Otwieramy nabór do klubu rowerowego MTBAcademy w Zakopanem i Krakowie!

Oj będzie się działo w tym sezonie i to naprawdę sporo! Poza pełną ofertą szkoleń i obozów, postanowiliśmy rozkręcić drugi (po Zakopanem) klub rowerowy dla najmłodszych adeptów kolarstwa. Zajęcia będą się odbywać 2/3 razy w tygodniu (w zależności od grupy wiekowej). Większość treningów prowadzona będzie na rowerze, ale zadbamy też o motorykę i koordynację riderów na zajęciach ogólnorozwojowych. Od początku kwietnia, przyszłych zawodników szkolić będzie kadra instruktorów Specialized MTBAcademy. Wszyscy trenerzy mają olbrzymie doświadczenie, a praca z młodymi, wymagającymi kursantami to dla nich czysta przyjemność. 

Klub rowerowy MTBAcademy – dla kogo?

To nie eksperyment. Dzieci i młodzież szkolimy od kilkunastu lat na obozach, wyjazdach i zajęciach indywidualnych. Zorganizowanie profesjonalnego klubu, w którym najmłodsi rowerzyści mogą regularnie trenować i rozwijać swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach jest dla nas sprawą naturalną. Od kilku lat prowadzimy szkolenia rowerowe w najróżniejszych częściach Polski, a w sezonie 2020, mimo dość skomplikowanych warunków pandemicznych rozkręciliśmy pierwszą filię klubu w Zakopanem. Na naszych treningach szkolimy obecnie ponad 50 dzieciaków w wieku 5-16 lat, a wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek.

Do klubu może zapisać się każdy rowerzysta i rowerzystka w wieku 5-16. Po pierwszej analizie treningów z ubiegłych sezonów podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu trzech grup wiekowych:

 • GRUPA I: 5-7 lat
 • GRUPA II: 8-10 lat
 • GRUPA III: 11-16 lat

Klikaj w link i zapisz się do klubu rowerowego MTBAcademy już teraz! 

Wymagania? Poza pozytywnym nastawieniem i rowerową zajawką nie wymagamy absolutnie niczego. Oczywiście każdy klubowicz musi posiadać sprawny rower górski i kask (najlepiej typu fullface). Na treningi zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczęta. Nasi przyszli mistrzowie będą traktowani indywidualnie, a na zajęciach zadbamy o to, by każdy czuł się bezpiecznie i mógł walczyć o progres w swoim własnym tempie.

Zajęcia, które zaplanowaliśmy dla klubowiczów, to coś więcej niż nudne treningi przypominające lekcje WF-fu. Chcemy pokazać najmłodszym adeptom kolarstwa jak bezpiecznie bawić się na rowerze oraz zadbać o stabilny rozwój motoryki i koordynacji dzieciaków. Na zajęciach nauczymy się też współpracy z rówieśnikami, a młodzi zawodnicy dowiedzą się jak powinna wyglądać rywalizacja na zasadach Fair Play. „Wychowamy” klubowiczów w sportowym duchu i pokażemy im jak radzić sobie z przeszkodami, które w życiu pojawiają się nie tylko na rowerowych trasach.

 

Klub rowerowy MTBAcademy – harmonogram

KRAKÓW

GRUPA I (5-7 lat):

 • Poniedziałek 17:00 – 18:00 –  Zajęcia ogólnorozwojowe na sali
 • Środa 17:00 – 18:00 – Trening rowerowy w Lasku Wolskim

GRUPA II (8-10 lat):

 • Poniedziałek 17:00 – 18:00 –  Zajęcia ogólnorozwojowe na sali
 • Środa 18:00 – 19:00 – Trening rowerowy w Lasku Wolskim

GRUPA III (11-16 lat):

 • Poniedziałek 18:00 – 19:00 –  Zajęcia ogólnorozwojowe na sali
 • Wtorek 17:00 – 18:30 – Trening rowerowy w Lasku Wolskim
 • Czwartek 17:00 – 18:30 – Trening rowerowy w Lasku Wolskim

Zajęcia ogólnorozwojowe będą prowadzone na sali w okolicy lasku wolskiego. 

ZAKOPANE

GRUPA I (5-7 lat):

 • Poniedziałek 16:00 – 17:00 – Zajęcia ogólnorozwojowe na sali
 • Środa 15:30 – 16:30 Trening rowerowy

GRUPA II (8-10 lat):

 • Poniedziałek 16:00 – 17:00  – Zajęcia ogólnorozwojowe na sali
 • Środa 16:30 – 17:30 – Trening rowerowy

GRUPA III (11-16 lat):

 • Wtorek 16:00 – 17:30 – Trening rowerowy
 • Środa 15:30 – 16:30  – Zajęcia ogólnorozwojowe na sali
 • Czwartek 16:00 – 17:30 – Trening rowerowy

Zajęcia ogólnorozwojowe będą prowadzone na sali w Szkole Sportowej.

Informacje organizacyjne

 

Pierwsze zajęcia prawdopodobnie wystartują początkiem maja. (jeśli obostrzenia wynikające z pandemii wirusa Covid-19 zostaną przedłużone, poinformujemy telefonicznie, o nowym terminie startu)  Na pierwszym treningu organizacyjnym, kierownicy sekcji przedstawią klubowiczom i rodzicom szczegółowy rozkład treningów na nadchodzące tygodnie. Cena za udział w zajęciach klubowych wynosi odpowiednio 250 zł / miesiąc dla grup I i II oraz 300 zł/ miesiąc dla grupy III. Warto zauważyć, że przy 8 treningach w miesiącu, średni koszt zajęć wynosi niewiele ponad 30 złotych. 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: na adres e-mail biuro@mtbacademy.pl lub telefon: 602 631 252 

Nie zwlekaj! Zapisz się do klubu MTBAcademy już teraz!  Do zobaczenia na pierwszym treningu w kwietniu!