Bike Camp – Obozy rowerowe dla dzieci i młodzieży

Bike Camp – Obozy rowerowe dla dzieci i młodzieży

Od kilku lat staramy się rozwijać naszą firmę na wielu płaszczyznach. Pierwsze obozy, na których szkoliliśmy rowerzystów odbywały się naście lat temu. Przez lata szlifowaliśmy naszą metodykę, przygotowywaliśmy kadrę instruktorską do pracy z dziećmi, sprawdzaliśmy na sobie różne metody nauczania by oddać w wasze ręce finalny produkt. „Bike Camp” to tygodniowy obóz rowerowy dla dzieci i młodzieży, na którym razem ze wspaniałą kadrą wychowawczą z KAYO TRAVEL uczymy przede wszystkim jak żyć z pasją, którą  dla nas jest rower. 

Uczestnicy pierwszego turnusu obozu rowerowego dla dzieci i młodzieży BIKE CAMP 2019

Bike Camp 2019  by MTBAcademy, KAYO Travel

Za nami cały pierwszy turnus i połowa drugiego. Ciężko jednoznacznie stwierdzić kto jest w tej chwili najbardziej podekscytowany. Obozowicze czy kadra instruktorów? Uwielbiamy dzielić się naszym doświadczeniem z fajnymi ludźmi, a dzieciaki i młodzież, która trafiła do nas na obóz jest po prostu rewelacyjna. Obozowicze chłoną wiedzę jak gąbki wodę. Są głodni jazdy i wiecznie nienasyceni. Też tacy byliśmy w ich wieku, ale nasz główny cel na każdym obozie, to powrót do domu z uśmiechem na ustach i bez zbyt wielu siniaków! Wiadomo, że downhill to nie szachy, ale przygotowaliśmy nasze szkolenia tak, żeby ryzyko kontuzji i wypadków ograniczyć do minimum. Wszystko idzie po naszej myśli, bo poza kilkoma zadrapaniami, które tylko dodają urody każdy uczestnik obozu jest cały, zdrowy i bardzo szeroko uśmiechnięty!

Pierwsze spotkanie na obozie rowerowym z instruktorami MTBAcademy i kadrą Kayo Travel – jesteście naszymi podopiecznymi i kumplami! (chyba że za mocno dacie czadu!)
Akrobatyka na obozie Bike Camp – Jeśli mamy się przewracać, to przewracajmy się bezpiecznie!
Odrobina teorii przed praktycznym treningiem jeszcze nikomu nie zaszkodziła!

Obozy (nie tylko) rowerowe dla dzieci i młodzieży!

Oczywiście naszym głównym celem jest nauczenie dzieciaków jak dobrze i bezpiecznie bawić się na rowerze. Nie możemy ich też zasypać masą informacji i wymagać, że w kilka dni nauczą się wszystkiego. Na obóz jadą dobrze się bawić, toteż mamy dla nich dodatkowe atrakcje. Jeździmy na wycieczki, baseny, wieczorami gramy w piłkę, prowadzimy szkolenia z pierwszej pomocy, obsługi kamer sportowych, a nawet oglądamy filmy. Oczywiście tematyka filmów jest z góry narzucona przez tematykę obozu, ale jak do tej pory nikt się na to nie skarżył…

Poza oglądaniem znanych produkcji, na obozach rowerowych prowadzimy również video-analizę!
Nie samym rowerem żyje człowiek! W piłę też trza kopnąć!

Obozy rowerowe bike camp 2020

Najpierw chcieliśmy przeprosić wszystkie dzieciaki i rodziców, którym z powodu braku miejsc musieliśmy w tym roku odmówić. Zdecydowaliśmy się na pewną formułę, która według nas jest najbardziej efektywna. Nie możemy sobie pozwolić, na przeładowanie turnusy, bo było by to nieefektywne, a w ostatecznym rozrachunku po prostu nieuczciwe.

Drugi turnus powoli dobiega końca, a przed nami bardzo ważne decyzje, na temat przyszłego roku. Wstępnie możemy zdradzić, że planujemy poszerzenie naszej oferty, szczególnie o obozy i wyjazdy rowerowe skierowane właśnie do najmłodszych. Wszystkie informacje dostępne będą na  naszej stronie oraz facebooku. Tak czy inaczej, na kolejny bike camp, będziecie musieli zaczekać do przyszłego roku. Teraz możecie wpadać do naszej wypożyczalni rowerów i umawiać się na rowerowe szkolenia indywidualne. Dzięki że jesteście z nami.

Podpisano:

MTBAcademy

www.mtbacademy.pl

https://www.facebook.com/mtbacademypl/

Poniżej kilka zdjęć z pierwszego turnusu, autorstwa Tomka Ustupskiego, a cała galeria TUTAJ