Zbliża się krakowskie święto rowerzystów

Na polskich drogach i ścieżkach rowerowych wspaniałą rowerową (r)ewolucję. Z roku na rok coraz więcej osób przekonuje się do tego, że rower to nie tylko doskonały pomysł na weekendowy rodzinny relaks, ale także przyjemny sposób dbania o kondycję. Poza tym to środek codziennego transportu, który pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze.

Rower to sposób na życie dla osoby dosłownie w każdym wieku. To nic wielkiego, że całe rodziny coraz częściej wybierają jednoślady jako świetną formę na wspólne spędzenie czasu. Również starsi ludzie doceniają jego atuty i bezproblemowość. A ten, kto stojąc w zatłoczonym autobusie czy tramwaju marzy o alternatywie, teraz ma szansę zmienić swoje życie na lepsze – i zamiast tracić je w korkach, może każdego dnia zafundować sobie przyjemną przejażdżkę przez miasto i parki.

Tę rowerową rewolucję, która zaczęła rozwijać się w całej Polsce widać choćby po ilości nowych dróg i ścieżek rowerowych. Nie inaczej jest w Grodzie Kraka – jednym z miejsc, gdzie przez wieloma laty rodził się polski ruch rowerowy…

„Rowerem przez Kraków” – właśnie z takim hasłem niedzielę 14 czerwca tysiące rowerzystów ruszy przez ulice Krakowa. Z roku na rok inicjatywa ta przyciąga coraz więcej osób, które nie tylko kochają rowery, ale także są miłośnikami sportu oraz popierają zrównoważony rozwój miast.

swieto_cykliczne_2015__logo_krk-05

Święto Cykliczne rozpocznie Wielki Przejazd Rowerowy, jaki wyruszy o godzinie 12:00 z Krakowskich Błoń (okolice wylotu ul. Oleandry). Uczestnicy festiwalu pod przewodnictwem Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów przejadą do Nowej Huty. Właśnie tam, na terenie Com-Com Zone Nowa Huta, w godzinach 14:00 – 19:00 odbędzie się Piknik Finałowy przygotowany przez Stowarzyszenie Trzecia Przestrzeń.

W trakcie trwania pikniku na uczestników będzie czekać wiele atrakcji, w tym mnóstwo przeznaczonych dla rodzin i dzieci. Strefa zabaw dla najmłodszych (prowadzenie – ARTzona i Stowarzyszenie SIEMACHA), zajęcia sportowe czy pokazy niesamowitych starych rowerów – to tylko niektóre z aktywności na świeżym powietrzu przygotowanych dla uczestników Święta.

ŚC 2014_2_Dominik Przygocki

Szczegółowe informacje na temat Święta Cyklicznego i wydarzeń towarzyszących są dostępne na stronie internetowej www.krakow.swietocykliczne.pl oraz na profilu portalu Facebook pod adresem www.facebook.com/SWIETO.CYKLICZNE.KRK.

Organizator festiwalu Święto Cykliczne Kraków:

  • Stowarzyszenie Trzecia Przestrzeń
  • Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów
  • Fundacja Głos Serca

Główni Partnerzy:

  • Stowarzyszenie SIEMACHA
  • Com-Com Zone Nowa Huta

Partnerzy:

Ambasada Krakowian, ARTzona, ASTOR, Babboe Polska, BalloonBike, Bike Polo Club Kraków, Concept Craft, Dr Albin, Fundacja Fundusz Partnerstwa, Fundacja Nowe Centrum, Ganymede, Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych, Kobi, krakUF Ultimate Frisbee Team Kraków, Monocykliści z Krakowa, Najedzeni Fest!, Nowohucki Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, Pogromcy Bazgrołów, Slackhouse, Targi Plac Nowy, Vintage Kraków Tour, Wytwórnia, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie