Ruszyły zapisy na Joy Ride BIKE Festival 2016!

Już 13 maja startuje jeden z największych festiwali rowerowych w Polsce! Przez ostatnie 4 lata Joy Ride BIKE Festival zachwycił wielu riderów i riderek. W końcu niezależnie od posiadanych umiejętności, roweru czy wieku, każdy znajdzie tam coś dla siebie!

 

klucszki

 

Jeżeli wśród Was są osoby, które zastanawiają się czym jest festiwal w Kluszkowcach, to spieszymy z wyjaśnieniem! Joy Ride BIKE Festival to trzydniowa impreza stworzona przez rowerzystów dla rowerzystów. W tym czasie Góra Wdżar w Kluszkowcach zostaje przerobiona na rowerowy plac zabaw. W festiwalowym miasteczku powstają wielkie targi rowerowe, a wieczorem wszyscy spotykają się, żeby oglądać najnowsze rowerowe produkcje, które serwowane są na wielkim, plenerowym ekranie. Najważniejszym punktem festiwalu są jednak rowerowe konkurencje, których w tym roku będzie osiem:

 • Downhill
 • Kellys Enduro
 • Sony Action Cam Whip Contest
 • Flybag
 • NS Bikes Pumptrack
 • Kärcher Dual Slalom
 • Cyklokarpaty Maraton
 • Kids Race

 

JoyRideHarenda_3

 

To co przez ostatnie lata gromadziło w Kluszkowcach prawie 2000 zawodników, to unikalny klimat, którego nie można opisać słowami, dlatego odsyłamy do videorelacji:

 

 

SZYBKIE ZAPISY = TAŃSZE ZAPISY

 

W dniu 7 kwietnia ruszyły zapisy na stronie TimeDo (https://system.timedo.pl/joyride2016/pl/panel) i klasycznie organizatorzy przyjęli strategię – im szybciej się zapiszesz, tym mniej zapłacisz. Najtańsze zapisy trwają tylko do 20 kwietnia, więc nie ma na co czekać!

Podobnie jak w ubiegłbym roku, oprócz standardowych zapisów na poszczególne dyscypliny, można wybrać opcję „Nie startuję, chilluję” i przez trzy dni korzystać z wyciągów, testując ponad 100 rowerów!

 

joybaner

 

JESZCZE WIĘKSZE TARGI ROWEROWE

 

Jednym z najprężniej rozwijających się elementów festiwalu są targi rowerowe! W ubiegłbym roku było 40 wystawców, ponad 100 rowerów testowych, konkursy z nagrodami i darmowe serwisy. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie jeszcze lepiej, bo swój udział już potwierdziły takie firmy jak:

NS Bikes, Mondraker, BIKE Magazyn, Kellys, KLC, Specialized, ALE, Xtreme Family, Foog, Shaman Racing, Black Mountain, Romet, Racefender, Melo Me, Scull Candy, Błażusiak Whyte Bikes, Mango Bikes, Canyon, Kona, Muc-off, Hydrapack, Acros, Silvini, Nano protech, Marin, Fox Head, Shimano, Maxxis, Lapierre, GT, Cannondale, Dakine, GoPro, Rose, ION, 360FLY, PAD PIG, 7iDP, Sandmarc, Corratec, Santour, TomTom, RocDay, Kross, Intense, Dartmoor, Sony Action Cam, Slope, POC, Orbea, HCC Components, Nikwax, Evoc, G-Form, BFG Suspension, SRAM.

Więcej na temat targów przeczytacie tutaj – KLIK.

Powiększone targi to tylko jedna z festiwalowych nowości, jak zapewniają organizatorzy. Na temat kolejnych dowiecie się w pierwszej kolejności na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1625959564331019/

 

15_TR

 

FESTIWAL WSPIERAJĄ:

 • Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Shimano, Fox, Karcher, Sony Action Cam
 • Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
 • Partnerzy: Czorsztyn Ski, ZEW Niedzica, Niedzica.pl, Nadleśnictwo Krościenko
 • Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków.
 • Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Enduro Trails, Polish 4x open