Zakurzone video: Wadell i ekipa

Zakurzone video: Wadell i ekipa

Pogoda za oknem skłania do głębokich przemyśleń. Zatem pytamy – czy też macie wrażenie, że życiez każdym kolejnym rokiem nabiera większego tempa? Jeśli tak, to stoimy po tej samej stronie barykady. W ramach przedłużenia melancholii polecamy odgrzany video-klasyk.

 

Jeśli od około 10 lat jesteś wkręcony w rowerowe klimaty, to bardzo możliwe, że ten news odkryje w tobie pokłady wspomnień. W końcu nie tylko wino i sery z wiekiem nabierają prawdziwego smaku i wartości. Okazuje się, że niektóre filmy rowerowe sprzed lat, pomimo swojej metryki, nadal potrafią inspirować i zachwycać. Dlatego postanowiliśmy odpalić seriię pt. „Zakurzone video” i serwować w niej pozycje must-watch.

Na pierwszy ogień idzie segment z kultowej produkcji Kranked 5, w którym czuć konkretny, kanadyjski freeride. W akcji zobaczymy takich asów jak Wadell, Sprangler, Peters czy Deyer – istni twórcy freeride’u. Oprócz legend na trasie są też imponujące loty i naprawdę przemyślana linia, która daje tonę radochy. Poza tym ze świecą szukać takich soundtracków, jak np. ten ze wspomnianego Krankeda 5. W tym sequelu wszystko gra, pasuje, a po zakończeniu nie ma innej opcji, jak wyskoczyć na rower.

Ps. Jesteśmy ciekawi, czy parts obudził w was tyle wspomnień co u nas. Przypomniał się pierwszy rower? Frywolne dni spędzone w siodle (bez szkoły, pracy, obowiązków) – byleby stawić się w domu na obiad. Wtedy marzyło się o starych Santach V10 i Manitou Dorado… uginając gdzieś tam RST z naklejkami „Bomber”. Pamiętacie?