• Home
  • Aktualności
  • ,
  • Kluszkowce

ZA DARMO – czyli co można robić na Małopolska Joy Ride Festiwalu, gdy nie chce się startować w zawodach

co musisz wiedzieć o beskid bike fest

Przecież Małopolska Joy Ride Festiwal to nie tylko ściganie i zawody! To przede wszystkim największa w Polsce impreza rowerowa, na której poza oficjalnymi konkurencjami, odbywają się też dodatkowe konkursy, wycieczki i szkolenia oraz największe w Polsce testy rowerów w realnych warunkach. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy i już teraz wybierz darmowe atrakcje, w których chcesz wziąć udział! 

Udział w targach

Udział w targach jest w 100% darmowych. W tym sezonie mamy na pokładzie prawie 70 wystawców, którzy na swoich stanowiskach zaprezentują łącznie ponad 200 różnych firm i marek związanych z branżą rowerową, aktywnym stylem życia, górami i wszystkim o czym tylko możecie sobie pomarzyć. Testy rowerów będą płatne, a rezerwacja rowerów testowych ruszy wkrótce w naszym systemie online.  Przypominamy jednak, że poza testowaniem rowerów, na targach mozecie brać udział w konkursach, atrakcjach, negocjować zniżki, kupować całą masę sprzętu w festiwalowych, niskich cenach, wymieniać się spostrzeżeniami, pić kawę oraz wszelkie inne specyfiki, którymi uraczą was przedstawiciele poszczególnych firm. Będzie co zwiedzać i co kupować, a o wszystkich szczegółach dotyczących każdego stanowiska poinformujemy Was już niedługo!

Rowerowa Dolina – Kids Arena – codziennie 10-16

W tym roku również zadbamy o najmłodszych i podobnie, jak w sezonie poprzednim zrobimy to dzięki wsparciu ekipy z Rowerowej Doliny. W kwestii szkolenia dzieciaków i budowania wśród nich pewności siebie, chyba nie ma lepszej ekipy! (W każdym razie my takiej na pewno nie znamy) Dla najmłodszych adeptów jazdy na dwóch kółkach instruktorzy przygotują rowerowy tor przeszkód, na którym dzieciaki popracują nad równowagą, samoświadomością własnego ciała oraz czuciem roweru.

Każdy rider i rideraka, który objedzie rowerowy tor przeszkód otrzyma od nas drobny upominek. To doskonały wstęp dla wszystkich milusińskich, którzy po raz pierwszy pojawią się na naszej imprezie i będą chcieli przygotować się na kolejne starty w bardziej oficjalnych konkurencjach takich jak Shimano Pump Track czy Karcher Dual Slalom. Udział w tej atrakcji jest w pełni darmowy i nie trzeba się wcześniej rezerwować. Wpadacie na strefę w górnej części parkingu i ruszacie do zabawy. A jeśli nie będziecie mieć ze sobą roweru, to o nic się nie martwcie – udostępnimy Wam nasz sprzęt. 

Tripula Bike Fight by Crank Brothers – niedziela 14:00

Trzech jeźdźców apokalipsy – Dawid Czekaj, Wojtek Bajor i Kriss Kaczmarczyk zapraszają na rowerowego zbijaka. Wstęp na zawody również jest darmowy, a chłopaki z Tripuli wszystko wytłumaczą Wam na miejscu. Generalnie, spotykamy się pod kolibą w niedzielę o godzinie 14:00, a reszty dowiecie się na miejscu. Do udziału w tej konkurencji nie trzeba mieć ani żadnych niezwykłych umiejętności ani kozackiego sprzętu. Wystarczy jak najdłużej utrzymać balans, gdy każdy otaczający Cię rider będzie robił wszystko by zrzucić Cię z roweru. Brzmi groźnie, ale gwarantujemy Wam, że to świetna zabawa. No dawajcie! Czy kiedykolwiek Was oszukaliśmy?

Prelekcje i spotkania z ciekawymi osobami

Sami dobrze wiecie, że w środowisku rowerowym zdecydowanie nie brakuje ciekawych osób i osób z ciekawymi pomysłami. Czy to to samo? Być może. W każdym razie, chcemy was zaprosić na prelekcje o podróżach rowerowych w dosć egzotycznych kierunkach. Z jednej strony Mount Blanc (piątek) z drugiej Sahara (sobota). Panele dyskusyjne odbędą się o godzinie 18:00 pod kolibą, a o 21:00, tuż przed imprezą, redaktor Grzegorz Radziwonowski z Magazynu Bike poprowadzi krótkie dyskusje z najbardziej niezwykłymi członkami naszej rowerowej społeczności. Gości zdradzimy niebawem, ale gwarantujemy Wam, że każda osoba wychodzi z takich spotkań bogatsza o wiedzę i doświadczenie, których nie da się znaleźć w książkach czy filmach rowerowych!

Wyprawy: 

  • Mount Blanc – piątek 7.06 18:00 – 20:00 
  • Sahara – sobota 8.06 18:00 – 20:00 

Dyskusje z riderami: 

  • piątek 7.06 21:00 – 22:00 
  • sobota 8.06 21:00 – 22:00 

Wycieczki na analogach (i elektrykach) z ekipą 80 rowerów

Coś dla każdego fana dwóch kółek, który do Kluszkowiec przyjechał nie tylko tłuc się po bike parkowych trasach, ale przede wszystkim po to, by aktywnie czas z przyjaciółmi oraz być może – przeżyć swoją pierwszą rowerową przygodę? Do wyboru mamy 3 wycieczki – dwie w sobotę i jedną w niedzielę. Chociaż dystans kilkudziesięciu kilometrów może być dla wielu osób odstraszający, to gwarantujemy Wam, że bez problemu poradzicie sobie z każdą z przygotowanych propozycji. Rzecz jasna, przydadzą się podstawowe umiejętności techniczne, ale jesteśmy przekonani, że każda osoba, która przyjeżdża na naszą imprezę ma doświadczenie w jeździe na rowerze górskim. Dacie radę! Serio! 

Wszystkie informacje o wycieczkach, poziomach trudności, przebiegu poszczególnych szlaków znajdziecie tutaj: https://www.komoot.com/pl-pl/collection/2718695/-joyride-kluszkowce-2024-trasy a zapisy na poszczególne wycieczki dostępne są poniżej:

REKREACYJNA SOBOTA

ENDURO MTB SOBOTA

ENDURO MTB NIEDZIELA

Wykłady z Pawłem FizjoCito

W tym roku zmieniamy to i owo i zamiast indywidualnych konsultacji skupiamy się na wykładach poświęconych powrotom na rower po kontuzjach, pracy z profesjonalnymi sportowcami takimi jak Szymon i Dawid Godziek oraz dbaniu o swoje ciało, gdy w wieku ponad 40 lat rozpoczynamy nową przygodę z rowerową grawitacją. Jak pewnie wiecie Paweł jest specjalistą odpowiedzialnym za naprawianie najlepszych polskich rowerzystów, żużlowców i zawodników reprezentujących wiele innych dyscyplin. Sami regularnie korzystamy z jego usług, a w przeszłości braliśmy nawet udział w szkoleniach poświęconych czemuś w rodzaju “samo-naprawy”. Generalnie wiemy co nieco o podstawach, ale ten facet to prawdziwa skarbnica wiedzy. Co więcej w tym roku, Paweł zgarnia ze sobą akcesoria firmy DR Cool, które ułatwiają sportowcom funkcjonowanie w ekstremalnie wysokich temperaturach, które oczywiście zamówiliśmy na festiwal. Rejestrujcie się na wykłady, limit miejsc ograniczony! 

  • Piątek 11:00 Wykład Fizjo Cito – Dawid Godziek o tym jak i kiedy ścigać się z urazem.
  • Sobota 11:00 Wykład Fizjo Cito – Konsekwencje Rampage. Historia urazu Szymona Godźka.
  • Niedziela 11:00 Wykład Fizjo Cito – Rower po 40-stce. Kiedy ambicje stają się dla Ciebie niebezpieczne?

Piątek 11:00

Sobota 11:00

Niedziela 11:00

Wycieczki z przewodnikiem E-Bike na rowerach Specialized

Trochę pod górę, trochę z góry – tak, żeby sprawdzić do czego tak właściwie zdolne są elektryki. Na enduro e-wycieczkę zabierze was przewodnik z naszej ekipy Specialized MTBAcademy. Do waszej dyspozycji będziemy mieć kilkanaście rowerów testowych, zapewnianych przez naszego głównego sponsora. Furki będą w pełni naładowane i gotowe do podjęcia najbardziej wymagających wyzwań. Nasza wycieczka zajmie nam około godziny, a w jej trakcie przejedziemy się jednym z pobliskich szlaków widokowych i zahaczymy o wybraną bikeparkową trasę. Tempo oraz poziom trudności będzie zależał od umiejętności i ogólnego (mamy nadzieję bojowego) nastawienia grupy. Na wycieczki zapraszamy w piątek i sobotę w godzinach: 10, 12, 14 i 16, oraz w niedzielę w godzinach: 10, 12, 14! Startujemy spod namiotu Specialized! 

Piątek 10:00

Sobota 10:00

Niedziela 10:00

Piątek 12:00

Sobota 12:00

Niedziela 12:00

Piątek 14:00

Sobota 14:00

Niedziela 14:00

Piątek 16:00

Sobota 16:00

Szkolenie z pierwszej pomocy z Extreme Trauma Team

To szkolenie traktujemy jako odstraszacz – „zróbmy, to na pewno się nam na nie przyda!” Jednak jak wiadomo, zjazd, enduro i całe kolarstwo górskie to sporty ekstremalne, w których czasem nie sposób upadków i wypadków. Właśnie dlatego, przed każdym sezonem decydujemy się na udział w krótkim szkoleniu z pierwszej pomocy, na którym przypominamy sobie wszystkie najważniejsze elementy pierwszej pomocy. Niejednokrotnie musieliśmy korzystać z tego, co dowiedzieliśmy się w trakcie zajęć i właśnie dlatego bardzo mocno zachęcamy Was do udziału w krótkim i DARMOWYM szkoleniu z najlepszym teamem zabezpieczającym rowerowe (i nie tylko) imprezy. Ekipa Extreme Trauma Team nabrała doświadczenia w terenie, więc jeśli mamy komuś zaufać, to tylko im! Szkolimy się w piątek o 13 i 17, sobotę 13 i 17 i niedzielę 13 i 16. 

Piątek 13:00

Sobota 13:00

Niedziela 13:00

Piątek 17:00

Sobota 17:00

Niedziela 16:00

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa:

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, KTM, Shimano, Specialized, Thule, Crank Brothers, Marin, Schwalbe, Santa Cruz
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Działają z nami: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team, Fizjocito
Współorganizatorzy: Tech Ramps, Polish 4x open, 80 rowerów, Rowerowa Dolina