Wystartowały zapisy na Małopolska Joy Ride Festiwal 2022

Wystartowały zapisy na Małopolska Joy Ride Festiwal 2022

10 dyscyplin, ponad 40 namiotów z rowerami i sprzętem (na razie), dodatkowe atrakcje, konkursy, atrakcje, szkolenia, wycieczki – wszystko czego dusza zapragnie. Zapisy na Małopolska Joy Ride Festiwal 2022 właśnie wystartowały, więc sprawdźcie najnowsze informacje o imprezie i korzystajcie z promocyjnej ceny do 10 marca!

Zapisy, Wpisowe, Zasady, Najważniejsze informacje

Kto zapisywał się na nasze imprezy w poprzednich latach raczej nie będzie zaskoczony. Cały proces rejestracji będzie przebiegał na platformie Timedo, a uczestnicy imprezy będą mieli do wyboru kilka różnych konkurencji, opcję „Nie Startuję, Chilluję”, oraz pełny pakiet umożliwiający start w każdej konkurencji*.

Jak zwykle cena za poszczególne pakiety będzie rosła z czasem. Im bliżej imprezy – tym drożej. Jeśli zastanawiacie się dlaczego tak to wygląda, to odpowiedź jest bardzo prosta. Chodzi o logistykę oraz związane z nią koszty. Im wcześniej będziemy w stanie precyzyjnie określić ilość uczestników, tym mniej będzie nas kosztowała organizacja festiwalu, więc jeśli to możliwe, zapiszcie się na imprezę z jak największym wyprzedzeniem. Do 10 marca cena (za pakiet full) wynosi 350 zł, do 10 maja 400 zł, a w ostatnim terminie, kończącym się w dzień imprezy za pełny pakiet zapłacicie 450 zł. 

*Na panelu Timedo, możecie się rejestrować na poniższe konkurencje:

  • OC1 Downhill
  • Karcher Dual Slalom
  • Garmin Enduro
  • THULE Pumptrack by BT Project
  • Bunny Hop Contest
  • Red Bull Bez Łańcucha
  • On Lemon Flybag

Rejestracja na pozostałe konkurencje, będzie się odbywać na nieco innych zasadach:  

  • KTM Best Whip Contest – imienne zaproszenia + dzikie karty (szczegóły niebawem)
  • KTM E-Bike Uphill – bezpłatna rejestracja w innym systemie (szczegóły niebawem)
  • PUKY Kids Arena – bezpłatna rejestracja na miejscu, w trakcie festiwalu

Rekordowe Targi?

Jak dobrze wiecie, nasz festiwal już dawno przestał być imprezą tylko dla zawodników. Od kilku lat, staramy się bardzo aktywnie rozwijać dodatkowe atrakcje oraz targi sprzętu rowerowego. Przez ostatnie dwa lata, bardzo ambitne plany krzyżowała nam pandemia złośliwego wirusa, ale wszystko wskazuje na to, że sezon 2022, będzie dla nas naprawdę przełomowy. Już teraz obecność na targach potwierdziło ponad 40 wystawców, którzy udostępnią wam rowery testowe i zaoferują całą masę sprzętu z najwyższej półki, w bardzo atrakcyjnych festiwalowych cenach. W alejce targowej staną zarówno namioty największych międzynarodowych firm rowerowych, jak i mniejsze, również bardzo atrakcyjne stanowiska lokalnych, rowerowych marek. Już w poprzednim sezonie wystawcy starali się rywalizować między sobą, przyciągając Was na stanowiska specjalistyczną rowerową kawą, zimnymi napojami izotonicznymi i dodatkowymi atrakcjami. Jeśli tendencja zostanie zachowana, to w tym roku, możemy się spodziewać rekordowej ilości stanowisk i obsługi na najwyższym możliwym poziomie!

Nowi Partnerzy

THULE PUMPTRACK BY BT PROJECT

Postanowiliśmy wrócić do pełnowymiarowego ścigania na pumptracku. W tym roku poza starszymi zawodnikami (16+) na tor wyjadą również dzieciaki. Zmagania zostaną rozdzielone na dwa dni, a patronat nad dyscypliną obejmie znana na całym świecie szwedzka firma Thule. Perfekcja i dokładność, to cechy, które wyróżniają zarówno skandynawską markę, jak i najszybszych riderów ścigających się po pumptrackach. To będą na prawdę świetne zawody! 

KTM BEST WHIP CONTEST 

Po kilku latach zmienił się patron naszego Whip Contestu. W miejsce Marina wskoczyła firma KTM, która produkcję rowerów do zadań specjalnych ma po prostu we krwi. Austriacy przez lata rozwijali najnowocześniejszą technologię w swoich motocyklach, a w ostatnich latach przerzucili ją również do rowerów. Nie chcemy na razie zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale jesteśmy przekonani, że rywalizacja o główną nagrodę będzie bardzo zacięta. Rider, który wykręci najlepszego Whipa, może na tych zawodach naprawdę nieźle zarobić!

Dodatkowe atrakcje

Trochę tego jest, więc informacje będziemy przekazywać stopniowo. Jak zwykle przygotujemy dla was darmowe szkolenia, z techniki jazdy (by Specialized MTBAcademy), rowerowej fizjoterapii (z ekipą FizjoCito), dodatkowe wycieczki, panele dyskusyjne, namiot z profesjonalnym tatuatorem, rowerowe kino, darmowe serwisy kręcone przez chłopaków z SHIMANO i … Kozacki afterek. Wiemy, że w ostatnich latach trochę tego brakowało, więc odrobiliśmy lekcję i razem z ekipą On Lemon szykujemy dla was naprawdę fajną imprezkę. O szczegółach poinformujemy wkrótce, a na razie zdradzimy jedynie, że w rolę wodzirejów wcielą się znani na całym świecie vlogerzy z kanału „Tripula”. 

Nieśmiało przypominamy również o zmianach w “klasycznych” konkurencjach, o których już wcześniej informowaliśmy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a przebudowa bikeparku wystartuje odpowiednio wcześnie, Karcher Dual Slalom wróci w stare miejsce, na wyremontowany tor, na którym można się naprawdę konkretnie pościgać. 

Zmiana pojawi się też w konkurencji Garmin Enduro. Dzięki współpracy z innymi organizatorami polskich zawodów rowerowych, zawody zostały wpisane w oficjalny cykl lokalnych imprez, więc poza bardzo cennymi nagrodami, powalczycie również o punkty do klasyfikacji generalnej. Chociaż musieliśmy zrezygnować z długich, kozackich tras poprowadzonych po lokalnych wzgórzach, zrobimy wszystko, by bikeparkowe OS’y były tak ciekawe i treściwe, jak to tylko możliwe. Dodatkowo, wprowadzimy nowe kategorie dla młodszych zawodników. (szczegóły w regulaminie) O tym po jakich trasach będą się ścigać młodsi fani dwóch kółek, będziemy informować niebawem. 

Już teraz, chcemy was też poinformować, że w celu utrzymania porządku na naszej imprezie na większość dodatkowych atrakcji będziemy prowadzić zapisy. O dokładnej procedurze oraz nowym systemie, więcej zdradzimy niebawem.