Kraków – szkolenie rowerowe Enduro MTB  (podstawowe I stopnia)

Szkolenie podstawowe pierwszego stopnia to idealna opcja dla rowerzystów rozpoczynających swoją przygodę z jazdą grawitacyjną i bardziej doświadczonych riderów, którzy chcą pracować nad dalszym rozwojem.

00 Dni
00 Godzin
00 Minut
00 Sekund

Szkolenie podstawowe

Zacznij swoją przygodę z kolarstwem grawitacyjnym!

Ćwiczenia, przez które wspólnie przejdziemy w trakcie zajęć są praktykowane przez zawodników trenujących na najwyższym poziomie. Jak wiadomo, bez solidnych podstaw, nie ma mowy o stabilnej i bezpiecznej jeździe, więc niezależnie od poziomu, na naszym szkoleniu każdy znajdzie coś dla siebie!

Zdecyduj się na to szkolenie, jeśli:

 • Rozpoczynasz swoją przygodę z kolarstwem
 • Chcesz dowiedzieć, jak powinna wyglądać poprawna pozycja
 • Chcesz nauczyć się wykorzystać potencjał swojego roweru
 • Chcesz nauczyć się jak bezpiecznie pokonywać proste trasy rowerowe
 • Chcesz ograniczyć złe nawyki, które nabrałeś/aś w pierwszych miesiącach nauki
 • Nie wiesz, czego jeszcze nie umiesz

*Szkolenie odbędzie się zgodnie z planem, jeśli zarejestruje się na nie co najmniej 6 osób. 

Harmonogram i szczegóły:

Cena szkolenia zawiera:

4 godziny

szkoleń z instruktorami Specialized MTBAcademy (jeden instruktor przypada na max 7 uczestników)

Sprawdzenie

I ustawienie roweru wspólne z instruktorem

Zdjęcia

Wykonane przez profesjonalnego fotografa

Upominek

Z limitowanej kolekcji Joyride Academy

Szkolenia podstawowe odbywają się w 4-godzinnych blokach. W trakcie zajęć na każdą 12-osobową (około) grupę przypada dwóch trenerów. Dzięki tak niewielkim grupom, trenerzy mogą indywidualnie i dokładnie przepracować poszczególne ćwiczenia i dostosować odpowiednie techniki do poziomu poszczególnych kursantów. Wierzymy, że praca wykonana zwłaszcza w początkowych etapach treningu ma absolutnie kluczowe znaczenie.

Przed zajęciami dokładnie sprawdzamy rower każdego kursanta i upewniamy się, że będzie jeździł na wyregulowanym sprzęcie. Gdy coś nie działa, dokonujemy szybkich napraw, by sprzęt na którym jeżdżą uczestnicy szkolenia nie utrudniał im rozwoju.

Podczas szkolenia podstawowego I stopnia skupimy się głównie na nabieraniu pewności podczas jazdy w terenie. Duży nacisk będziemy kładli na to by koła nie traciły kontaktu z podłożem podczas pokonywania przeszkód. Na zajęciach opanujesz wszystkie podstawowe techniki, które umożliwią Ci dalszy rozwój i pomogą czerpać jeszcze więcej frajdy z jazdy!

TEORIA

 • Zebranie ogranizacyjne przed szkoleniem - godzina 9:30
 • Start szkolenia i wyjazd na trasy - godzina 10:00
 • Rozgrzewka (na placu)
 • Teoretyczne wprowadzenie do zajęć - jak pakować plecak, jak ubrać się na rower
 • Nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców i dobór odpowiedniej linii przejazdu
 • Ustawienia roweru - klamki hamulcowe, siodełko, ciśnienie w oponach

PRAKTYKA

 • Ustalenie i korygowanie prawidłowej postawy podczas jazdy na rowerowym torze przeszkód
 • Ćwiczenia nisko-wysoko - pozycja atakująca
 • Prawidłowe skręcanie i hamowanie
 • Podstawy wykonywania skrętów na równym podłożu podczas pokonywania rozstawionego slalomu
 • Tłumenie nierówności - kompensacja
 • Przejazd na trasy i szlifowanie poznanych technik w praktyce
 • Zakończenie szkolenia - około godziny 14:00

Pierwsze ćwiczenia wykonamy na rowerowym torze przeszkód, ułożonym na szutrowej drodze. Po wstępie, rozgrzewce oraz treningu „na sucho” ruszymy na trasy.

Drugim etapem szkolenia rowerowego będzie szlifowanie nabytych umiejętności na krótkich ale bardzo treściwych trasach. W trakcie naszego szkolenia przećwiczymy w praktyce wszystkie wcześniej omówione elementy takie jak skręcanie, hamowanie i pokonywanie nierówności. Trasy dostępne w Lasku Wolskim idealnie nadają się na podstawowe szkolenie z techniki rowerowego zjazdu!

Po zakończonym szkoleniu wrócimy dojedziemy wspólnie do lokalizacji startowej, wręczymy uczestnikom drobne upominki i podsumujemy wspólne szkolenie.

! Najtrudniejsze elementy do pokonania na trasach to pojedyncze korzenie, niewielkie progi, trawersy ! 

Lokalizacja

Gdzie będziemy ćwiczyć?

Cały rowerowy trening spędzimy w krakowskim Lasku Wolskim. W zależności od poziomu grupy, większość czasu spędzimy na trasach: „kici kici”, „bike board”, „petarda”.

Szkolenie rowerowe w Krakowie – Regulamin

ZASADY REZERWACJI

Warunki Rezerwacji – wybierz odpowiedni pakiet, wypełnij formularz i opłać rezerwacje. Twoje miejsce będzie zarezerwowane dopiero po zaksięgowaniu zaliczki. Pozostałe 50% kwoty należności za szkolenia przekażesz instruktorowi w dniu szkolenia.

WARUNKI REZYGNACJI ZE SZKOLEŃ

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 48 godzin przed rozpoczęciem zajęć. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi 24 godziny przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. W celu otrzymania faktury VAT po dokonaniu rezerwacji prosimy o przesłanie danych firmy na biuro@mtbacademy.pl

[/vc_column_inner]

Kolejne kroki

Chcesz rozwijać się bardziej?

Nasze obozy prowadzimy już od paru dobrych lat. Co roku na kilku różnych turnusach szkolimy dorosłych oraz dzieci i młodzież. Zebrane doświadczenie umożliwiło nam opracowanie programów, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych. Niezależnie od tego, czy szkolimy dzieciaki w wieku szkolnym, progresujemy na obozach dla dorosłych lub spotykamy się na obozach TYLKO dla kobiet, zawsze działamy w pełni profesjonalnie i po prostu dobrze się z wami bawimy!

W naszej ofercie znajdziecie kilka różnych typów obozów w różnych lokalizacjach. Tego typu wyjazdy są dla wielu osób kolejnym naturalnym krokiem po zaliczeniu pierwszego szkolenia pod naszym okiem. Niektóre obozy są krótsze i trwają weekend lub kilka dni, a inne są dłuższe i wymagają większego zaangażowania. W swojej ofercie mamy obozy tylko dla młodzieży oraz tylko dla kobiet oraz wyjazdy dla wszystkich – niezorientowane na płeć czy wiek. Takie zróżnicowanie wpływa na efektywność treningów i pozwala stworzyć atmosferę, dzięki której każdy uczestnik obozu czuje się pewnie i może z dużą dozą spokoju przekraczać kolejne granice.

Women Camp

Wyjazdy dla kobiet

Master Camp

Wyjazdy dla dorosłych

Bike Camp

Wyjazdy dla młodzieży

Partnerzy

Nasi wspierający!

Szkolenie podstawowe I stopnia

 • Kraków
 • 1 lipca 2023
 • Dla początkujących
 • 300 PLN