BIKE CAMP – OBÓZ ROWEROWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

To prawdopodobnie najlepszy obóz rowerowy dla dzieci i młodzieży dostępny na rynku. Tak przynajmniej twierdzą nasi wychowankowie! Skoro regularnie do nas wracają, to dlaczego mielibyśmy im nie uwierzyć!

00 Dni
00 Godzin
00 Minut
00 Sekund

BIKE CAMP

Obóz rowerowy dla dzieci i młodzieży

Obóz rowerowy Bike Camp został stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży, która chce spędzić wakacje aktywnie i z pasją. Naszą propozycją jest rower i to zjazdowy! Na Bike camp zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku od 8 do 16 lat. Jedyne czego wymagamy od uczestników obozu to otwarta głowa i pozytywne nastawienie. Jeśli już jeździcie to świetnie, jeśli nie – spokojna głowa, właśnie po to jesteśmy.

Obóz rowerowy Bike Camp to zajęcia z Mistrzami Polski w zjeździe, wykwalifikowana kadra opiekuńcza, prawie 40 godzin zajęć na rowerze oraz mnóstwo dodatkowych zajęć i atrakcji. Niezależnie od tego, czy chcesz rozwinąć swoje freeride’owe umiejętności, nauczyć się skakać, zjeżdżać, czy rozpocząć swoją grawitacyjną przygodę – BIKE CAMP to strzał w dziesiątkę!

Wybierz ten obóz jeśli:

 • masz 8 – 17 lat
 • chcesz rozpocząć swoją przygodę z rowerem (grupy początkujące)
 • chcesz rozwijać swoje umiejętności na zjazdowych treningach (grupy zaawansowane)
 • chcesz dowiedzieć się, jak powinna wyglądać poprawna pozycja
 • chcesz nauczyć się wykorzystywać potencjał swojego roweru
 • chcesz nauczyć się jak bezpiecznie pokonywać trasy rowerowe
 • nie wiesz, czego jeszcze nie umiesz

Harmonogram

Jak wygląda obóz?

CODZIENNE TRENINGI

 • Zajęcia akrobatyczne, na których nauczymy się bezpiecznie upadać, i przygotujemy nasze ciało do zajęć w terenie. Wspólnie popracujemy nad koordynacją i świadomością ciała, która przydaje się przy każdej aktywności ruchowej.

 • Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – nauczymy się jak wygląda prawidłowa postawa na rowerze, popracujemy nad balansem ciałem podczas jazdy, skupimy się na efektywnym używaniu hamulców, czytaniu terenu i doborze odpowiedniej linii przejazdu.

 • Zajęcia na specjalnie przygotowanym rowerowym slalomie i technicznym skills parku (rowerowym torze przeszkód)

 • Praca nad poprawmy „Pompowaniem”, czyli optymalnym wykorzystaniu nierówności napotykanych na trasach. Możemy po nich bezpiecznie przejeżdżać i wykorzystywać je do przyspieszania!

 • Praktyka: Prawidłowe skręcanie i hamowanie w terenie, na trasach o zróżnicowanym poziomie trudności

 • Praktyka: Nauka skoków na załamaniach terenu i małych kickerach, które znajdziemy w każdym bikeparku. Zaczniemy od panowania nad rowerem w locie, a skończymy na bezpiecznym i odpowiedzialnym skakaniu!

 • Praktyka: Pokonywanie stromych zjazdów przy zróżnicowanej przyczepności terenu na różnych trasach. (trawa, sucha ziemia, mokra gleba, kamienie)

DODATKOWE ATRAKCJE

 • ​Trening na torze Pump Track w Nowy Sączu,
 • Rafting ( dodatkowo płatne ),
 • Video analiza,
 • Koszulki obozowe ( tylko po przejściu obozowego Chrztu ),
 • Fris bee, piłka nożna, ping pong, i inne zajęcia sportowe,
 • Stretching po zajęciach,
 • Zajęcia z serwisu rowerowego
 • Wykład na temat budowy BEZPIECZNYCH tras,
 • Szkolenia z pierwszej pomocy – licencjonowani ratownicy GOPR.

*Program dodatkowych atrakcji może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

**Udział w dodatkowych atrakcjach takich jak park linowy, paintball czy rafting jest dodatkowo płatny! 

Plan obozów “Bike Camp” został opracowany przez zawodników, trenerów i specjalistów, dzięki czemu każdy młody amator dwóch kółek znajdzie na nim coś dla siebie. Niezależnie od tego jaki cel sobie postawiliście i jaki poziom obecnie prezentujecie, jesteśmy pewni, że zrobimy razem ogromny progres, a każdy trening spędzimy z szerokim uśmiechem na ustach!

“Nowicjusz” – potrafisz utrzymać równowagę podczas jazdy na stojąco, ale na co dzień nie jeździsz po górach i trasach terenowo/zjazdowych. Na obozie wykonasz swoje pierwsze kroki na bikeparkowych trasach.

“Fun-rider” – bez problemu radzisz sobie z prostymi “zielonymi” i “niebieskimi” trasami. (trasy typu flow). Zdarza Ci się jeździć po naturalnych leśnych ścieżkach i bardziej stromych szlakach. Na obozie rozwiniesz swoje umiejętności, nauczysz się pokonywać duże techniczne przeszkody i skoki!

“Wyjadacz” (Pro) – dobrze radzisz sobie na trasach o bardzo zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Strome, techniczne single nie sprawiają Ci większych problemów. Nie boisz się skakania hop, zaliczania dropów i pokonywania różnych, technicznych elementów. W trakcie treningów skupimy się nad dopracowaniem detali, wypracowaniem pewnej i stylowej jazdy na każdej trasie!

30 godzin

szkoleń z instruktorami Specialized MTBAcademy (jeden instruktor przypada na max 7 uczestników)

Szkolenia

Z serwisu roweru i pierwszej pomocy (darmowe)

Zdjęcia

Wykonane przez profesjonalnego fotografa

Upominek

Od kadry trenerskiej oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji

Dzięki rozciągnięciu obozu na kilka dni, masz szansę dobrze przyswoić wszystkie informacje i przepracować bez pośpiechu kluczowe ćwiczenia. W trakcie treningów instruktorzy zabiorą was na trasy o bardzo zróżnicowanym poziomie zaawansowania, które umożliwią przećwiczenie najróżniejszych elementów.

Na zajęciach skupimy się na pracy nad najważniejszymi technikami, które ułatwią Ci pokonywanie tras i umożliwią dalszy rozwój. Wspólnie stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której będziemy przełamywać kolejne granice i próbować zupełnie nowych rozwiązań. Na szkoleniu opowiemy wam o technikach stosowanych przez najlepszych riderów, ścigających się w najważniejszych zawodach. Wytłumaczymy jak wykorzystać pełen potencjał roweru i czerpać z jazdy maksimum przyjemności.

Po treningach skupimy się na dodatkowych atrakcjach i wspólnej integracji. Kadra instruktorów i opiekunów zadba o to, by obóz minął Ci w tak przyjemnie, jak to tylko możliwe!

Nocleg i wyżywienie

Najważniejsze informacje

Po rowerowych treningach, będziecie mogli wypocząć w lokalnym pensjonacie “Szarotka”, zlokalizowanym zaledwie 5 minut (autobusem) od naszego bikeparku.

Na obóz rowerowy zabierzcie ze sobą kumpli, bo podzielimy was na pokoje 2 i 3 osobowe. Na terenie całego obiektu dostępne jest darmowe Wi-Fi, ale trenerzy zadbają o to, byście nie mieli zbyt wiele czasu na gapienie się w ekrany telefonów. Poza komfortowymi sypialniami, czekają na was również sala kinowa, sala rekreacyjna ze stołem do ping-ponga, boiska do siatkówki i koszykówki, ogród oraz duża zadaszona altana z kominkiem i grillem.

Pensjonat oferuje przepyszne naturalne posiłki, których bazą są lokalne, naturalne produkty. Z doświadczenia wiemy, że każdy, niezależnie od apetytu, opuści naszą jadalnię z pełnym brzuchem i energią, która przyda się na kolejnych treningach. Oczywiście dostępne są też opcje wegetariańskie, a kuchnia przygotowana jest do obsługi osób posiadających różne alergie pokarmowe.

Lokalizacja i trasy

Gdzie jeździmy?

Jaka jest przewaga obozu rowerowego nad innymi szkoleniami? WYCIĄG! To dzięki niemu nasze treningi staną się dużo bardziej efektywne, a zdecydowaną większość czasu spędzimy zasuwając w dół po trasach o zróżnicowanym poziomie trudności.

Pierwsze ćwiczenia wykonamy na specjalnie przygotowanym placu z drewnianymi przeszkodami, takimi jak zakręty, skocznie, progi i niewielkie dropy. Po wstępie, rozgrzewce oraz treningu „na sucho” ruszymy na trasy.

Gdy tylko sprawdzimy podstawowe umiejętności, od razu ruszymy na trasy. Zaczniemy spokojnie od tras typu flow (zielonych i niebieskich), a z czasem przeniesiemy się na trudniejsze, bardziej techniczne single pełne korzeni, kamieni i ścianek. W trakcie obozu będziemy przede wszystkim dobrze bawić się na rowerach. Przy okazji, postaramy się przemycić jak najwięcej pomocnych wskazówek i informacji.

! Najtrudniejsze elementy do pokonania na trasach to skocznie, dropy, ścianki, kamieniste rockgardeny! 

Kolejne kroki

Chcesz rozwijać się bardziej?

Nasze obozy prowadzimy już od paru dobrych lat. Co roku na kilku różnych turnusach szkolimy dorosłych oraz dzieci i młodzież. Zebrane doświadczenie umożliwiło nam opracowanie programów, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych. Niezależnie od tego, czy szkolimy dzieciaki w wieku szkolnym, progresujemy na obozach dla dorosłych lub spotykamy się na obozach TYLKO dla kobiet, zawsze działamy w pełni profesjonalnie i po prostu dobrze się z wami bawimy!

W naszej ofercie znajdziecie kilka różnych typów obozów w różnych lokalizacjach. Tego typu wyjazdy są dla wielu osób kolejnym naturalnym krokiem po zaliczeniu pierwszego szkolenia pod naszym okiem. Niektóre obozy są krótsze i trwają weekend lub kilka dni, a inne są dłuższe i wymagają większego zaangażowania. W swojej ofercie mamy obozy tylko dla młodzieży oraz tylko dla kobiet oraz wyjazdy dla wszystkich – niezorientowane na płeć czy wiek. Takie zróżnicowanie wpływa na efektywność treningów i pozwala stworzyć atmosferę, dzięki której każdy uczestnik obozu czuje się pewnie i może z dużą dozą spokoju przekraczać kolejne granice.

Garda

Wyprawa nad włoskie jezioro

Transalp

Najpiękniejsza wycieczka na e-bike'ach

Nepal

Annapurna Circuit

Partnerzy

Nasi wspierający!

OBÓZ ROWEROWY DLA KOBIET

 • Kluszkowce
 • 15 - 22 lipca 2023
 • Dla dzieci i młodzieży
 • 2899 PLN