Wąż robi skorpiona, czyli szybka relacja z I dnia festiwalu

Wąż robi skorpiona, czyli szybka relacja z I dnia festiwalu

Ciężki warun zawitał do Kluszkowiec. Sporo opadów, ale i spora liczba zawodników. Każdy głodny emocji, jakie funduje przerobiona trasa DH, nowy green line i stary, dobry a-line. Już od samego rana na trasę wyjechały pierwsze rowery testowe, zawodnicy obczajali i dogłębnie analizowali jak wykręcić najlepszy czas. O 16:00 została rozegrana pierwsza edycja nowej konkurencji – Bike Sprint. W czelendżu wzięło udział tylko 11 zawodników, ale nie ma co się dziwić bo lało srogo. Bez konkurencyjny był Marcin Motyka, a tuż za nim uplasował się jego znacznie młodszy kolega Łukasz Szyczuk. 

Joy Ride BIKE Festival - Kluszkowce 2016 Staronphoto IMGL1042a maja 13, 2016

Whip Contest

Tak trudnego warunu na whip conteście jeszcze nie było, dlatego przed jego rozpoczęciem ogłosiliśmy rider meeting, na którym sami zawodnicy zadecydowali, że chcą cisnąć. No i cisnęli! Dojazd do step-up’a po błotnistej trasie był sporym wyzwaniem. Niektórzy nie dojechali… Na szczęście Mirek Wąż dojechał, który zamiast whip’a postanowił powtórzyć wyczyn Krzyśka Kawuli sprzed roku. Elegancko szarpnął się do tyłu wykonując książkowego skorpiona (czyt. upadek na twarz, gdzie pięty dotykają potylicy). Pojawiły się również piękne, klasyczne whip’y w wykonaniu braci Wincenciaków oraz Filipa Kołodzieja i to właśnie Filip zgarnął tytuł króla łiiiiipów. 

Joy Ride BIKE Festival - Kluszkowce 2016 Staronphoto IMGL1036a maja 13, 2016

Strong Man

Przed rozdaniem nagród i wieczornymi projekcjami filmów odbył się kultowy już Strong Man Contest, w którym wystartowało 20 panów i 10 pań. Wśród mężczyzn pojawił się zeszłoroczny zwycięzca Marek Malinowski, który tym razem przyprowadził brata. Niestety pomimo dobrej formy to Marcin Drop aka „Jajo” nie chciał puścić Kellys’a Swag’a przez 1:45.Wśród Pań to Beata Pel rozgromiła rywalki. Oboje dostali po 300zł i kubełek czystości od Bike on Wax. 

Joy Ride BIKE Festival - Kluszkowce 2016 Staronphoto IMGL1115a maja 13, 2016

Co dalej?

Na sobotę zapowiadany jest spory deszcz, a niedziela ma być słoneczna. My natomiast niezależnie od warunków trzymamy się planu więc zapraszamy do sprawdzenia harmonogramu i do zobaczenia w Kluszkach 🙂

>>KLIKNIJ I ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z PIĄTKU<<

Festiwal Wspierają

Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Shimano, Fox, Kärcher, Sony Action Cam, Mitko
Partnerzy: Czorsztyn Ski, ZEW Niedzica, Niedzica.pl, Nadleśnictwo Krościenko, Ochotnica
Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Informator Turystyczny INFOGRAM.
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, MTB Academy, Polish 4x open, Enduro Trails