Ujawniamy OS’y na Kellys Enduro w Zakopanem

Tylko kilka dni dzieli nas od Joy Ride Zako Festu – czyli pierwszego festiwalu rowerowego, który zostanie zorganizowany w Zakopanem. Jedną z imprez w ramówce Festu będą zawody Kellys Enduro. Oto więcej detali na temat odcinków specjalnych, na których rozegra się walka z rywalami i górską naturą.

Zanim opowiemy o OS’ach przypominamy, że do jutra (22 lipca) obowiązuje niższa opłata startowa – więcej na ten temat na stronie https://joyride.pl/zakofest/

Na początek prezentujemy pierwsze informacje na temat OS’ów. Wkrótce zaprezentujemy też mapkę i zbliżone czasy przejazdów przez konkretne odcinki specjalne.

Rozkład Jazdy   

  • OS1  9:00-10:30
  • OS2  9:40-11:15
  • OS3  10:50-12:30
  • OS4  11:40-13:20
  • OS5  12:30-14:10
  • OS6  13:20-15:10
  • Zakończenie 16:30

jrzako

OS nr 1 – podpisanie listy na starcie zawodów ,odprawienie przez komentatora – słowem: prolog jak w światowych zawodach superenduro. Warto zaznaczyć, że zawodnicy startują z tego samego miejsca (Równia Krupowa), w którym muszą się pojawić po skończeniu wszystkich odcinków specjalnych.

OS nr 2 – leci starą trasą na Szymoszkowej. Ci z was, którzy mieli okazję startować w ubiegłym roku na zawodach Kellys Enduro, to wiedzą o czym mowa – w ubiegłym sezonie to właśnie ten odcinek został okrzyknięty mianem najtrudniejszego. I nie chodziło tylko o słabe warunki pogodowe, ale nachylenie terenu i sporą ilość korzeni.

Ważne! Po mecie odcinka, jakieś 200 metrów przed drogą główną, przejeżdżamy koło Bacówki z owieckami. Łąka dookoła Bacówki jest odgrodzona linką – pasterzem, na którą trzeba uważać! Przejeżdżamy przez to pole na wprost, przenosząc rower nad linką. Prosimy o rozwagę! (miejsce będzie oznaczone taśmą).

polana

OS nr 3 to „Długi” z Mietłówki (klik)  – Bardzo długi singiel bo liczący 2,2 km od momentu odłączenia się od Ciepłego (z początkowym fragmentem Ciepłego długość linii wynosi ok. 2,5 km). Odcinek do wyjazdu na Długą Polaną jest bardzo kondycyjny i przecina las długimi trawersami. Fragment biegnący skrajem lasu wzdłuż polany jest bardzo techniczny, trasa miejscami odpada krótkimi stromymi ściankami i prowadzi sztucznymi profilami wykopanymi w bardzo stromym zboczu. Dolny odcinek (poniżej polany) to stosunkowa łatwa ścieżka przecinająca rzadki las. Natomiast końcówka trasy jest najtrudniejsza ponieważ opada bardzo stromo po skalistym podłożu poprzetykanym korzeniami (po opadach deszczu ścianka jest wręcz niebezpieczna).

 

OS nr 4 „Mietła”– Trasa swój początek ma na zachodnim skraju polany Mietłówka, jej długość wynosi 1,5 km. Kierując się na na zachodni skraj polany, tuż po wjechaniu do lasu, należy odbić z drogi gruntowej w lewo i przekroczyć rów, by odnaleźć jej początek. Linia ma bardzo naturalny przebieg, wije się pomiędzy drzewami i występują na niej liczne muldy i kolebki. Dolna część trasy przecina niewielkie polanki, a końcówka opada gwałtownie w kierunku koryta potoku. Trasa w całości oznaczona jest zielonymi kropkami. Po dojechaniu do końca poleca się przejazd przez Staszelówkę na Kierpcówkę skąd można udać się z powrotem na Mietłówkę lub na Palenicę Kościeliską.

podh

OS nr 5 „Ciepły” – Ciepły długi, bo liczący ok. 1,8 km singiel opadający z Mietłówki do Roztok. Trasa w 85% naturalna, bardzo kręta, stosunkowo łatwa, ale miejscami występują przejazdy nad bardzo stromymi zboczami i jarami. Na wielu fragmentach ścieżka wije się malowniczymi fragmentami borów świerkowych i wyprowadza na widokowe polany.

OS nr 6 – podpisanie listy na mecie zawodów – w miasteczku festiwalowym na Równi Krupowej.

MAPY:
http://www.traseo.pl/trasa/cieply-srp
http://www.traseo.pl/trasa/dlugi-srp
http://www.traseo.pl/trasa/mietla-srp

jazda1

WAŻNE: Ominięcie lub nie stawienie się i brak podpisu na OS’ach nr 1 i 2 powoduje dyskwalifikację.

Festiwalowicze – przypominamy, że jedyne biuro zawodów każdej dziedziny rozgrywanej na Joy Ride Zako Fescie będzie się mieścić na Równi Krupowej. Tam załatwicie wszystkie sprawy związane ze startem. W innym miejscu – np. na Harendzie – nie będzie biura.

Wykorzystane zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.rowerowepodhale.eu/

harmo