Ujawniamy OS-y na EMTB Enduro w Mieroszowie

Już w najbliższy weekend w Mieroszowie odbędą się kolejne zawody serii EMTB Enduro. Prezenterzy pogody zapowiadaj idealną aurę, więc warunki na trasie będą równie dobre. A propos trasy – oto jak będą wyglądać poszczególne OS-y.

49

PROLOG: dobra rozgrzewka przed prawdziwym Enduro. Start na Parkowej Górze, a następnie przejazd przez Single Track Bike Areny. Zaraz po krótkim lecz stromym podjeździe na singlu zjeżdżamy do miasta, przejeżdżamy przez budynek Urzędu Gminy,  zjeżdżając po schodach na Mieroszowski rynek. Stamtąd jeszcze kawałek asfaltem i przejeżdżając przez bramę kamienicy wypadamy na schody prowadzące w kierunku potoku, tam to już tylko prosta do mety.

24

Od OS-u 2 zacznie się prawdziwe górskie Enduro.  Następnie trasa prowadzi na szczyt Stożka Wielkiego, który w zeszłym roku zdefiniował pojęcie trudnej trasy. Będzie to konkretny sprawdzian umiejętności i wytrzymałości sprzętu. Spodziewajcie się kilku dropów, ciasnych agrafek, stromych ścianek i pięknych widoków ze szczytu. Po Stożku Wielkim przyjdzie czas na odcinek z Małego – odmienny charakter Mieroszowskich tras, łagodniejszy pozwalający złapać flow na leśnych singlach. Po przejedzie przez Sokołowsko czeka na Was klasyk, Zamek Radosno,  Włostowa i Garbatka. Te trzy OS-y są wzorem stromych i technicznych zjazdów.

Przypominamy że wszystkie edycje EMTB Enduro są częścią Polish Enduro Series.

Mapa Mieroszów 2015 RGB HR

więcej informacji na www.emtb.pl