To był dobry rok! Podsumowanie sezonu 2021

To był dobry rok! Podsumowanie sezonu 2021

Bardzo dużo się w tym roku nauczyliśmy. Zorganizowaliśmy 4 konkretne imprezy, jako Specialized MTBAcademy przeszkoliliśmy kilkaset osób na zajęciach indywidualnych i szkoleniach grupowych, otworzyliśmy wypożyczalnie rowerów w Zakopanem i co najważniejsze, w końcu mieliśmy trochę czasu, żeby pojeździć na rowerze całą ekipą. To był ciężki, ale udany sezon. Mamy nadzieję, że kolejny będzie jeszcze lepszy!

4 imprezy w 4 miesiące

Nad naszymi imprezami pracujemy przez cały rok, ale letni sezon eventowy to dla nas okres największego zamieszania. W tym roku, zamiast dwóch imprez, do których byliście przyzwyczajeni, zorganizowaliśmy cztery eventy z czego dwa, stanowiły totalną nowość.

Zaczęliśmy klasycznie od festiwalu w Kluszkowcach, na którym po roku przerwy, w końcu pojawili się wystawcy z rowerami testowymi i najbardziej kozackim sprzętem z najwyższej półki. Zawodnicy rywalizowali w 10 różnych konkurencjach, a mniej zapaleni rowerzyści, przez 3 dni bawili się na wieczornych imprezach i chillowali na trasach.

Później nadszedł czas na Szczyrk. Testowy event w nowym miejscu okazał się olbrzymim sukcesem i już po pierwszej edycji, która odbyła się mimo bardzo słabej pogody, postanowiliśmy, że w kolejnych latach, będziemy go bardzo mocno rozwijać.

Piknik rowerowy w Krakowie był dla nas dużą nowością, ale po kilkunastu latach spędzonych w branży eventowej, nie mogło się nie udać. W naszych zawodach na pumptracku prawdopodobnie pobiliśmy tegoroczny rekord frekwencji, a dodatkowe atrakcje przygotowane dla dzieci i rodziców cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie uda nam się ogarnąć drugą edycję imprezy!

Sezon, ostatni raz w historii zakończyliśmy na Harendzie. Ponieważ od kilku lat próbowaliśmy rozwijać tą miejscówkę, ale zderzyliśmy się ze ścianą, postanowiliśmy ostatecznie odpuścić i przerzucić nasze siły do bardziej rozwojowych miejscówek. Coś się kończy, a coś zaczyna. Co z tego będzie? Zobaczymy w przyszłym roku.

Zamiast epickich tripów, szkolenia i obozy na miejscu

Z powodu problemów z covidowym zamieszaniem, musieliśmy w tym roku odpuścić wyjazdy za granicę i skupiliśmy się na lokalnych szkoleniach i kilkudniowych obozach na lokalnych miejscówkach. Jak to mówią, „Nie ma tego złego…” Zaoszczędzony czas poświęciliśmy na wewnętrzne szkolenia, rozwijanie naszej kadry i przeprowadzenie kilkudziesięciu szkoleń grupowych i indywidualnych w najróżniejszych miejscach w Polsce. To był bardzo aktywny sezon, a już początkiem stycznia, na naszej nowej stronie zaprezentujemy wam terminy wyjazdów i szkoleń na nadchodzący sezon. Było grubo, a będzie jeszcze grubiej!

Nowa Biuro-Wypożyczalnia w Zakopanem

W końcu mamy biuro! Znaczy takie miejsce, w którym możemy sobie usiąść, bo w zdecydowanej większości działamy jednak w terenie. Jeśli jednak chcielibyście wpaść do nas i zbić z nami piątkę, albo wypożyczyć najbardziej kozackie rowery elektryczne na Podhalu, to koniecznie wpadnijcie do naszej Wypożyczalni rowerów elektrycznych w hotelu Aries. Podpowiemy po co, jak i gdzie przejechać się na elektryku i pogadamy chwilę o… Rowerach. No bo o czym?

Młodzi wilcy – klub MTBAcademy w Zakopanem i Krakowie

To nasz najnowszy projekt, z którym wiążemy bardzo duże nadzieje. Poza szkoleniem kursantów i organizacją eventów, chcemy też wychowywać dzieci i młodzież i pokazać młodemu pokoleniu najpiękniejszą sportową zajawkę. To nasz cel i misja na kolejne lata, która mocno nakręca nas do działania!

I tak dalej i tak dalej. Ale nie będziemy przynudzać, bo jak pewnie wiecie zamiast gadać, wolimy robić. W tym roku dostaliśmy od Was całą masę informacji o tym co się wam spodobało, a nad czym musimy jeszcze popracować. Walczymy o to, by w przyszłym sezonie, jeździć po lepszych trasach w trakcie naszych festiwali, jeszcze lepiej szkolić was na naszych obozach i wspólnie rozwijać rowerowe środowisko, tak by nam wszystkim, jeździło (i żyło) się jeszcze lepiej! 

Dzięki, że byliście z nami w tym roku. Szykujcie się na sezon 2022, bo będzie się działo!