To był bardzo dobry weekend

Co prawda sezon na dobre się jeszcze nie rozkręcił, ale my już możemy mówić o polskich sukcesach. Ba, i to nie byle jakich! W końcu nasi rodacy zabłysnęli w ten weekend podczas zawodów White Style i w Downmall.

 

Szymon Godziek na White Style

Zawody White Style to od wielu sezonów impreza, która inauguruje całoroczną serię FMB World Tour. Nie inaczej było w tym roku i Leogang kolejny raz został śnieżną areną dirtowego boju. Na miejscu wybudowano olbrzymie hopy, a lista zawodników zawierała najważniejsze nazwiska ze światowego slopestyle’u. Nie zabrakło także Szymona Godźka, który zaprezentował doskonałą formę. „Szaman” nie tylko wygrał finały i zostawił w tyle wielu doskonałych lotników, ale także jako pierwszy rider na świecie skleił combo cork 720 can-can. Tym samym Godziek zaliczył doskonały początek sezonu – oby tak dalej!

 

WhiteStyle_2016_Prizegiving_ceremony.jpg
Podium zawodów White Style. Foto: Christoph Laue / FMB

 

 

Bartosz Giemza na Downmall

Drugim akcentem, o którym warto wspomnieć był występ Bartosza Giemzy podczas zawodów Downmall w niemieckim Frankfurcie. Zawodnik reprezentujący barwy Kellys Teamu pokazał, że jest w formie i nie tylko wszedł do finałowej dziesiątki, ale także zakończył finały na rewelacyjnym 4. miejscu. Za Giemzą było wielu doskonałych riderów – w tym m.in. Michal Prokop, znany zawodnik 4x, obecnie rider enduro. Trzymamy kciuki za kolejny występ Bartosza podczas serii Downmall. Zawody odbędą się tym razem w Budapeszcie.

Poniżej film, który dokumentuje zawody we Frankfurcie.

 

Kellys Downmall Tour #3Frankfurt Downmall kończę na 4 miejscu!! 0,15 sek straty do podium. Trasa bardzo długa i wymagająca. Dałem rade!!Kellys BicyclesBtproject EuOSHEE FOOGKRKprotectionVenagDownhill24Real Pharm NutritionweezeFizjo-SportShimano MTBBell Bike HelmetsGoBike.proImageBox#GiemzaMaWhip#kellysteam