Testy rowerów Dartmoor Bikes na Beskid Bike Fest w Bielsku Białej

Testy rowerów Dartmoor Bikes na Beskid Bike Fest w Bielsku Białej

Czy w Polsce da się zorganizować imprezę rowerową, na której nie pojawi się ekipa z Dartmoora? Pewnie się da, ale po pierwsze na pewno jest ciężko, a po drugie, musi to być beznadziejna impreza, bo Ci ludzie są wszędzie! Marka bardzo mocno dba o Polski rynek, produkując kozacki sprzęt, uczestnicząc w imprezach, szkoląc kursantów i generalnie – robiąc wiele dobrego dla całego środowiska. Oczywiście nie mogło ich zabraknąć na naszej imprezie w Bielsku, gdzie zaprezentują najnowsze rowery ze swojej kolekcji! 

Targi Rowerowe na Beskid Bike Fest – Więcej o stanowisku Dartmoor Bikes

DARTMOOR BIKES: 

Od samych początków działalności marki Dartmoor-Bikes, zawsze motywowała nas jedna idea – w rowerze najważniejsza jest radość z jazdy. Te chwile spędzone na trasach, w bikeparkach czy na wielkich hopach, powodują, że zasypiając przeżywamy wszystko na nowo – słyszymy odgłos cykającej piasty, szum opon przy wchodzeniu w bandę, smak elektrolitów wypitych z ziomkami po dniu jazdy. Wracamy do najlepszych momentów naszego życia – pierwszych hop, whipów, brapów, czy backflipów. To wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia. Nasze produkty są projektowane przez raiderów, z myślą o raiderach. Wiemy co jest ważne w zajawce rowerowej, i staramy dzielić się naszymi doświadczeniami i naszą pasją z każdym, kto tak samo jak my kocha jazdę na rowerze!

Korzenie Dartmoor-Bikes wywodzą się z Dirt Jumpingu, niezwykle widowiskowej dyscypliny, w której radość z jazdy jest wyjątkowo namacalna. I to staramy się przenieść na wszystkie odmiany kolarstwa grawitacyjnego, od bezkresnego Trailu, poprzez hardcorowe Enduro aż do nieograniczonego Freeride’u. Jeśli chcesz poczuć te emocje – wpadnij na nasze stoisko podczas Beskid Bike Fest 2024 i przetestuj nasze najnowsze modele zawieszonych rowerów: Rodzina Rocbirdów, karbonowe Thunderbirdy CF, elektryczne E-Thunderbirdy oraz aluminiowe Thunderbirdy Superenduro i FR, na których na co dzień jeżdżą przyjaciele z naszego teamu: Janek Kiliński, Marcin Motyka, Piotrek Krajewski, Natalia Budner ,Antek Faszczewski czy Bartek Pietras.

Stanowisko DARTMOOR BIKES na targach w trakcie Beskid Bike Fest – to musisz wiedzieć!

Na stoisku będzie dostępna pełna kolekcja produktów rowerowych Dainese. Dodatkowo będziemy zaopatrzeni w produkty reklamowe marki, w tym bawełniane koszulki, które są świetną pamiątką z festiwalu.

W tym roku na stoisku Dartmoor-Bikes będzie można przetestować pełną gamę rowerów Do testów w bikeparku zaplanowaliśmy udostępnić następujące modele: Rocbird – rodzina sprzętu przeznaczonego do Enduro oraz Trail’u.

  • Rocbird Enduro Pro – aluminiowy rower do Enduro który czerpie to, co najlepsze z koncepcji mieszanego rozmiaru kół – 29 cali z przodu zapewnia większy komfort podczas szybkiej jazdy po nierównym terenie podczas, gdy 27.5 cali z tyłu pozwala czerpać radość z jazdy w ciasnych zakrętach i idealnie zbierać rower do skoków. Topowa specyfikacja z zawieszeniem Fox 36 Factory z tłumikiem Grip 2, powłoką Kashima skokiem 160mm z przodu oraz Fox Float X2 Factory z powłoką Kashima 160mm skoku z tyłu.
  • Rocbird Trail Pro – aluminiowy rower do Trailu w wersji ze skokiem 140mm, z topową amortyzacją Fox’a z linii Performance Elite: widelcem 36 o skoku 150mm, oraz damperem Float X
  • Rocbird Junior 27.5/26 – maszyna do enduro z prawdziwego zdarzenia, wykorzystująca, podobnie jak wersja dorosła, koncepcję mieszanego rozmiaru kół, dobranych proporcjonalnie do rozmiaru ramy. Z przodu większe koło ma 27.5” dla łatwiejszego pokonywania przeszkód, a z tyłu mniejsze 26” dla większej zwrotności i skoczności. Progresywne 160mm skoku, gwarantuje młodemu riderowi pełną swobodę na trasach trail i enduro, pozwalając przy tym skosztować również jak smakuje freeride
  • Rocbird Junior 26/24 – Najmniejszy z rodziny Rocbird ma zachowane wszystkie najlepsze cechy swojego większego rodzeństwa, przeznaczony dla dzieciaków o wzroście 130-145cm. Kombinacja dwóch rozmiarów kół (26” i 24”), 130mm skoku ramy, zawieszenie od X-Fusion z widelcem o skoku 130mm a także klamka hamulcowa i dźwignia manetki o budowie i rozmiarach zoptymalizowanych dla dziecięcych rąk – gwarantuje, że mamy do czynienia z przemyślaną konstrukcją roweru grawitacyjnego dla najmłodszych.

Thunderbird – rodzina sprzętu przeznaczonego do Enduro, Superenduro i Freeride’u.

  • E-Thunderbird – w pełni karbonowy rower elektryczny na kołach 29”, przeznaczony do Enduro, napędzany silnikiem Shimano EP8 i wyposażony w zawieszenie Fox 38 170mm z przodu i Fox Float X 160mm z tyłu. Na tym rowerze ściga się w zawodach w Polsce i Europie nasz zawodnik Marcin Motyka.
  • Thundebird CF Pro – karbonowy rower do Enduro na kołach 29”, na topowej specyfikacji z zawieszeniem Fox 38 170mm z przodu i Fox Float X2 160mm z tyłu.
  • Thunderbird Superenduro Pro – aluminiowa wersja Thunderbirda na kołach 29”, przeznaczona m.in. do jazdy po najcięższych trasach Enduro, wyposażona w topowe komponenty, m.in. zawieszenie Fox 38 180mm z przodu i Fox Float-X 170mm z tyłu oraz mocne czterotłoczkowe hamulce Shimano MT500
  • Thunderbird FR Pro – aluminiowa wersja Thunderbirda na kołach 27.5”, dedykowana do Freeride’u i ostrej jazdy bikeparkowej, z topowym zawieszeniem Fox 38 180mm z przodu i Fox DHX Factory 180mm z tyłu oraz pancernymi kołami na obręczach Shield Wide. Aluminiowe Thunderbirdy zostały gruntownie przetestowane przez Piotrka Krajewskiego, Antka Faszczewskiego i Natalię Budner w takich kultowych miejscach jak np. zaprojektowane przez Nico Vinka trasy w francuskim bikeparku Chatel.

Wstęp na teren całej imprezy będzie darmowy, a informacje o zapisach na targi oraz zawody, pojawia się niebawem na stronie https://beskidbikefest.pl/ 

Organizatorami imprezy są: Joy Ride, Enduro Trails, Happy Bike Beskidy 

Partnerem Beskid Bike Fest jest miasto Bielsko Biała