II Podhalański Zlot Enduro MTB – tak było!

II Podhalański Zlot Enduro MTB – tak było!

Za nami dopiero druga odsłona Podhalańskiego Zlotu Enduro MTB, ale tę imprezę już teraz można nazwać kultową. W końcu takie miejsce, tacy ludzie i ten niepowtarzalny klimat wspólnej jazdy może dać tylko jeden efekt – weekend, który pamięta się przez cały off-sezon (i nie tylko!).

 


 

„Przygotowania do zlotu rozpoczęliśmy w czerwcu i już wtedy wiadomo było, że zainteresowanie imprezą będzie duże. Jednak liczba chętnych do udziału w Zlocie przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. To zmusiło nas do wprowadzenia limitu uczestników. W ciągu 3 dni lista zgłoszeń została zamknięta. Uczestnicy, goście, sponsorzy i organizatorzy… łącznie 150 osób!” – relacjonują organizatorzy.

 

IMG_6029

 

Dzień pierwszy

Pierwsi uczestnicy przybywają na miejsce już w południe. Kilka osób kręci się po obiekcie, cisza jak makiem zasiał. Gdzieniegdzie organizatorzy biegają z rurkami, pudłami, stołami i nie wiadomo czym jeszcze. Wszystko dopięte na ostatni guzik, a tu nadal cisza… jak się okazało – przed burzą. Dopiero wieczorem wielka zlotowa fala uczestników dotarła do Kościeliska i zalała okolicę. 130 pozycji na liście uczestników wypełniło się podpisami w błyskawicznym tempie. Rozpoczął się syty posiad przy ognisku, które potrwał do późnej nocy…

 

IMG_5825

 

„Warto wspomnieć, że sponsorzy rowerowi dopisali nie tylko w kwestii wsparcia imprezy. Dzięki nim każdy z uczestników mógł przetestować mnóstwo rowerów oraz sprzętu rowerowego. Sprzęt można było wypożyczyć na cały dzień i ujeżdżać go podczas wycieczek” – dodają organizatorzy.

 

IMG_5973

 

Dzień drugi

 

IMG_5828

 

Poranek przywitał uczestników zlotu ostrym powietrzem i słońcem! Pogoda była wyśmienita, więc ekipa ruszyła pojeździć po lokalnych trasach i szlakach rowerowych. „Podzieleni na grupy, ruszyliśmy przez wieś w kierunku polany Mietłówka. W krótkich odstępach czasu na polanę przybywały kolejne partie rowerzystów, które szczelnie wypełniły spory jej fragment. Chwila odpoczynku, pamiątkowe zdjęcie i początek śmigania po pobliskich singlach”  – relacjonują organizatorzy.

 

IMG_5886

IMG_6036

IMG_6088

 

Wysiłek włożony w jazdę został w pełni nagrodzony w bazie Zlotu. Syty obiad i możliwość wygrzania w saunie zmęczonych mięśni pozwoliły na zregenerowanie się przed nadchodzącą długą nocą…

 

kat_nam_sb

 

A po jeździe…

Impreza integracyjna rozpoczęła się smaczną kolacją i galą Enduro Award 2015. Statuetkę EA z rąk Jana Karpiela, legendy ekstremalnego kolarstwa górskiego, odebrał Michał Lalik (1ENDURO.PL), który zdobył 54% głosów. Chwilę później na parkiecie zrobiło się tłoczno i gorąco. Tańce, swawole i szaleństwa imprezowe trwały do rana. Na szczęście MTB Hostel to solidnie postawiona chałupa –  nie uległa żadnym przesunięciom, jedynie wzmacniacz do głośników wymagał wsparcia w postaci dodatkowego wiatraka.

 

43

 

Nocna zmiana czasu z letniego na zimowy pozwoliła o poranku wyrwać dodatkową godzinę snu. Po długiej nocy było to być może kluczowe dla osiągnięcia sporej frekwencji na niedzielnej wycieczce. Tak jak poprzedniego dnia uczestnicy ruszyli na Mietłówkę, ale stamtąd dalej przez Palenicę Kościeliską, aż na Butorowy Wierch, gdzie w mniejszych grupach śmigano po trzech singlach opadających na Pitoniówkę. Po wycieczce znowu spotkanie w MTB Hostelu, by zasiąść przy ognisku, najeść się do syta i zrelaksować w saunie. W międzyczasie nastąpiło oficjalne zamknięcie Zlotu. Z godziny na godzinę parking pustoszał, robiło się coraz ciszej, ognisko dogasało. Tym samym II PZE przeszedł do historii, ale wydarzenie to będziemy wspominać jeszcze długo!

 

39

 

Zlot wspierali:

  • WSPÓŁORGANIZATOR: MTB Hostel Kościelisko
  • PATRON HONOROWY: Gmina Kościelisko
  • PARTNERZY: Tadeusz Bukowski Szef Kuchni, Kraina Smaku Grzegorza Lelka, Karcma u Chramca
  • SPONSORZY: GT Bicycles, HCC Components, Beastie Bikes, Kellys, Tomar Kraków – sklep rowerowy, Kross, fat-bike.pl, Cukiernia Samanta Zakopane, Pakfol Opakowania
  • PATRONI MEDIALNI: Bike Board, JoyRide, Rowerowa Telewizja, 1Enduro.pl

 

zlot_scianka