Szkolenia rowerowe z Joy Ride już 9 stycznia!

Szkolenia rowerowe z Joy Ride już 9 stycznia!

Już 9 i 10 stycznia w Zakopanem odbędzie się kultowe „kołowanie” organizowane przez Stowarzyszenie Rowerowe Podhale. Formuła jest bardzo prosta i niezmienna od początku istnienia cyklu – o godzinie 10:00 (zarówno w sobotę jak i w niedzielę) miłośnicy enduro spotykają się pod MTB Hostelem i razem z ekipą Stowarzyszenia ruszają na wycieczkę po Podhalańskich singlach. Bez zapisów, bez wpisowego, bez szczegółowego planu – wsiadasz na rower i jedziesz!
szkoleniaJR_3

Zimowe szkolenia Joya

W ramach wydarzenia dorzucimy również nasze przysłowiowe „3 grosze” i  zorganizujemy endurowe szkolenia rowerowe.

 

W sobotę o godzinie 10:00 spotkamy się pod MTB Hostelem i ruszymy z zapisanymi uczestnikami na Butorowy Wierch. Tam przez około 4 godziny przeprowadzimy kurs dla początkujących, podczas którego będziemy uczyć:

  • Prawidłowej postawy na rowerze
  • Balansu ciałem podczas zakrętów
  • Płynnego pokonywania zakrętów
  • Wykorzystania nierówności terenu, czyli tzw. pompowania
  • Czytania terenu, czyli jak jeździć szybko i bezpiecznie

Paradoksalnie – zimowa pora, kiedy ziemia na trasach jest mocno zmrożona, to idealny czas, żeby nauczyć się kontrolowania roweru i w lecie bez problemu jeździć w błotnistych warunkach.

Cena 4-godzinnego szkolenia to 80 zł. Płatność odbywa się na miejscu, a zapisy odbywają się online poprzez poniższy formularz:


Wycieczka fatbike’owa

Podczas kołowania będzie również możliwość wypożyczenia „grubasków”, które idealnie nadają się na zimę i śnieg. Cena za cały dzień toczenia monstrualnych opon to 49 zł, a rezerwacja fat’ów odbywa się mailowo pod adresem hello@fat-bike.pl.

szkoleniaJR_1

Szkolenie skiturowe

Kolejną atrakcją podczas najbliższego weekendu jest nauka narciarstwa turowego pod bacznym okiem ekipy Skitour Trips. Jeżeli spotykacie się z tym sportem po raz pierwszy, to w telegraficznym skrócie można powiedzieć, że jest to enduro na nartach – najpierw trzeba podejść na górę, a potem się z niej zjeżdża 🙂

W sobotę ekipa Skitour Trips przeprowadzi szkolenia z elementami ćwiczeń lawinowych (z wykorzystaniem detektora, sondy i łopaty). Natomiast w niedzielę odbędzie się wycieczka skiturowa, również z elementami szkolenia techniki. Cena za 4-godzinne zajęcia to 139 zł (bez sprzętu / cennikowo 200 zł) lub 199 zł (z kompletem sprzętu / cennikowo 290 zł).

Program zajęć, miejsce, instruktorzy i formularz zapisów online dostępne na stronie SkitouroweZakopane.pl


szkoleniaJR_2