• Home
  • szkolenia
  • ,
  • Wyjazdy

Szkolenia rowerowe w sezonie 2021 – Zrób progres z ekipą Specielized MTBAcadmy

Szkolenia rowerowe w sezonie 2021 – Zrób progres z ekipą Specielized MTBAcadmy

Niby mamy dopiero marzec, ale pogoda za oknem jest już bardzo wiosenna. Lokalne trasy przesychają, w bikeparkach topnieją pozostałości po kolejnej słabej zimie. Wszystko wskazuje na to, że czas zabrać się za robotę. Jeśli w tym roku chcesz rozwinąć swoje rowerowe umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów, to mamy dla Ciebie same dobre wiadomości. Poszerzyliśmy naszą ofertę o nowe lokalizacje i terminy. Mamy więcej szkoleń dla osób średnio-zaawansowanych, wyjazdy tylko dla kobiet i jeden extra obóz dla dzieci i młodzieży. Ale od początku… 

1. Szkolenia Specialized MTBAcademy – dla kogo?

 

Na nasze szkolenia może (powinna) wpaść każda osoba, która chce rozwijać swoje rowerowe umiejętności. Niezależnie od tego na jakim jesteś poziomie, nasi instruktorzy na pewno znajdą w Twojej jeździe coś, co da się poprawić – zły nawyk, który uniemożliwia Ci zrobienie progresu, krzywe ułożenie stopy na pedale, czy niepewny chwyt kierownicy.

20 lat doświadczenia daje nam olbrzymią przewagę nad konkurencją. Wiemy jak prowadzić szkolenie tak, by każdy czuł się na nim bezpiecznie i dobrze się bawił. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, a w trakcie naszych szkoleń staramy się zbudować relację, która ułatwia riderom (i riderkom) pokonywanie własnych słabości i stabilny rozwój rowerowej kariery!

Podoba się? Jasne, że tak! Sprawdź dostępne opcje i zapisz się na odpowiednie szkolenie:

1. Rowerowe szkolenie grupowe podstawowe I & II Stopnia (Kraków/Warszawa)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MTBacademy (@mtbacademypl)

To najbardziej powszechne i cieszące się największym zainteresowaniem szkolenie. Polecamy je wszystkim osobom, które chcą rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem górskim lub zweryfikować wypracowane w ciągu pierwszych lat jazdy umiejętności. Do udziału w tym szkoleniu zachęcamy też bardziej doświadczonych riderów. Dlaczego? Dlatego, że dziesiątki poradników obejrzanych na Youtube, artykuły przeczytane na pinkbike i godziny spędzone w siodle nie są gwarantem idealnej techniki.

Na I stopniu skupimy się przede wszystkim na kluczowych podstawach i przepracujemy wszystkie drobne elementy powoli przechodząc do kolejnych bardziej zaawansowanych kroków. Będziemy ćwiczyć w miejscu o niewielkim nachyleniu na przygotowanym przez instruktorów torze. Po zaliczeniu wszystkich elementów przejdziemy na prostą trasę, na której sprawdzimy umiejętności w warunkach praktycznych.

Na II stopniu skupimy się na utrwaleniu i powtórce podstawowych umiejętności oraz wprowadzeniu kolejnych bardziej skomplikowanych elementów. Na szkoleni zaprezentowane zostaną ćwiczenia będące wstępem do umiejętności takich jak skakanie i manual – jazda na tylnym kole. Więcej czasu spędzimy na różnych trasach wykonując ćwiczenia praktyczne na nierównościach, w zakrętach i niewielkich przeszkodach.

Najbliższe dostępne terminy:

 

 

2. Rowerowe szkolenie grupowe dla osób średniozaawansowanych  Stopnia (Kraków/Kluszkowce)

 

Szkolenia dla osób średnio-zaawansowanych to kolejny etap naszej szkoleniowej przygody. Te zajęcia zostały „zaprojektowane” z myślą o osobach, które od kilku sezonów jeżdżą na rowerze górskim i posiadają podstawowe umiejętności, umożliwiające bezpieczne przemieszczanie się po prostych bikeparkowych trasach i enduro – singlach. Na szkoleniu skupimy się na utrwaleniu umiejętności, szybko streścimy podstawowe informacje o rowerowej pozycji i skupimy się na przesuwaniu swoich rowerowych granic. Nauczymy się jeździć szybciej i pewniej, ale przede wszystkim bezpieczniej, dokładnie kontrolując ciało i rower, niezależnie od poziomu trudności pokonywanej trasy.

Najbliższe dostępne terminy:

 

 

3. Obozy rowerowe dla dorosłych (Kluszkowce/Szczyrk)

Obóz rowerowy został stworzony z myślą o każdym rowerzyście, który chce nabrać pewności w jeździe i podszkolić się pod okiem najlepszych specjalistów. To będzie coś więcej niż nudne rowerowe szkolenie. Wprowadzimy was w ekstremalny świat, którego nie zobaczycie na youtube’owych poradnikach. Z nami poznacie każdy aspekt kolarstwa. Od solidnego treningu na ciężkich technicznych sekcjach, po wieczorną regenerację przy “odpowiednich” napojach nawadniających…

Najwięcej czasu spędzimy rzecz jasna na rowerach. Do dyspozycji będziemy mieć kilka tras o różnym poziomie trudności. Dzięki temu progres będzie rósł stopniowo, a trenerzy opracują poszczególne elementy jeden po drugim bez zbędnego pośpiechu. Takie podejście umożliwia dokładna weryfikację umiejętności, pracę nad poprawą złych nawyków i spokojne wypracowywanie postępów. Szkolimy rowerzystów już od kilkunastu lat i wszystko wskazuje na to, że nasze podejście bardzo dobrze się sprawdza!

Zajęcia prowadzone będą w małych grupach, a riderzy dopasowani zostaną zgodnie z poziomem zaawansowania. Dzięki temu każdego uczestnika możemy potraktować indywidualnie i w pełni skupić się na jego progresie!

Jak do roku przygotowaliśmy również ofertę TYLKO DLA PAŃ. Nasze szkolenia dla Kobiet cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że zamiast jednego terminu, na ten sezon zaplanowaliśmy aż 3 różne propozycje. Miejsca na „babskie obozy” schodzą jak ciepłe bułeczki, więc jeśli chcesz rozwinąć swoje rowerowe umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, bez stresu, nerwów i nudnego gadania o sprzęcie, z którego słyną “enduro-eksperci”, to świetnie trafiłaś. My skupiamy się na konkretach. Chcemy by każda uczestniczka, opuściła obóz z nowymi umiejętnościami, olbrzymią dozą pewności siebie i rowerową zajawką na zupełnie nowym poziomie!

Najbliższe dostępne terminy:

 

 

3. Bike-Camp Obozy rowerowe dla dzieci i młodzieży (Kluszkowce/Szczyrk)

Obóz rowerowy Bike Camp to zajęcia z Mistrzami Polski w zjeździe, wykwalifikowana kadra opiekuńcza, prawie 40 godzin zajęć na rowerze oraz mnóstwo dodatkowych zajęć i atrakcji. Niezależnie od tego, czy chcesz rozwinąć swoje freeride’owe umiejętności, nauczyć się skakać, zjeżdżać, czy rozpocząć swoją grawitacyjną przygodę – BIKE CAMP to strzał w dziesiątkę!

Obóz rowerowy Bike Camp został stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży, która chce spędzić wakacje aktywnie i z pasją. Naszą propozycją jest rower i to zjazdowy! Na Bike camp zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku od 8 do 16 lat. Jedyne czego wymagamy od uczestników obozu to otwarta głowa i pozytywne nastawienie. Jeśli już jeździcie to świetnie, jeśli nie – spokojna głowa, właśnie po to jesteśmy!

Dostępne terminy:

KLUSZKOWCE:

25.07 – 01.08.2021 – Bike Camp Turnus I
01.08 – 08.08.2021 – Bike Camp Turnus II
08.08 – 15.08.2021 – Bike Camp Turnus III

SZCZYRK:

22.08-29.08.2021 – Bike Camp Turnus IV

Więcej informacji o dostępnych szkoleniach znajdziesz na stronie www.mtbacademy.pl