Szczegóły przejazdu Podhalańskiej Masy Krytycznej

Szczegóły przejazdu Podhalańskiej Masy Krytycznej

25 czerwca w ramach festiwalu Joy Ride Zako Days odbędzie się tegoroczny przejazd Podhalańskiej Masy Krytycznej.

Czym jest Masa?

W telegraficznym skrócie samo zjawisko „masy” można określić, jako nieformalny ruch społeczny, którego celem jest promocja rowerów jako środka komunikacji oraz przypomnienia regionowi, że rowerzyści to liczna i zwarta grupa, dla której warto działać – np. budować ścieżki rowerowe. Sama „manifestacja” należy do jednych z najprzyjemniejszych, ponieważ jest to po prostu wspólny przejazd grupy rowerzystów najważniejszymi ulicami miasta. W ubiegłbym roku wzięło udział 218 osób. Czy rekord zostanie pobity?

Gdzie pojedzie Zakopiańska masa?

Zakopiańscy rowerzyści ruszą w sobotę (25.06) o 18:00 z miasteczka Joy Ride Zako Days, które zostanie wybudowane na Dolnej Równi Krupowej. W ramach 13’sto kilometrowego przejazdu dotrą do Szymoszkowej, skąd ulicą Sobiczkowa Bór przejadą na Krzeptówki, a następnie pod Wielką Krokiew, Drogą na Antałówkę i zakończą przejazd z powrotem na Dolnej Równi Krupowej.

Trasa jest bardzo podobna jak w ubiegłbym roku, z tą różnicą, że został usunięty fragment podjazdu ulicą Nędzy Kubińca, który okazał się najtrudniejszym elementem Masy.

Kto może wziąć udział ?

Masa Krytyczna to manifest, nie wyścig! Niezależnie od wieku, płci czy posiadanego roweru każdy może dołączyć do przejazdu. W ubiegłbym roku najmłodszym uczestnikiem był 4’tero letni Alex, natomiast najstarszym ponad 80’cio letni jegomość, który już zapowiedział, że w tym roku weźmie kolegów!

Co czeka na mecie?

Klasycznie zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników masy po czym rozpoczną się pokazu skoków rowerowych na ponad 3 metrowej, mobilnej skoczni. Dodatkowo na rowerzystów będą czekać targi rowerowe, foodtracki, rowerowe przedszkole i tor do pumptracka. Więcej informacji o samym festiwalu można znaleźć na stronie zakodays.pl, natomiast wszyscy zainteresowani samym przejazdem Masy mogą już teraz dołączać do strony wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1029728887119588/
PrzejazdMasyKrytycznej_foto_Tomasz-Ustupski

Przyjaciele festiwalu

Organizatorzy: Miasto Zakopane, JR Events, Zakopane.pl
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, Samanta, Fox, Kärcher, Mitko
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, Freestyle.pl, TVP Kraków, Informator turystyczny Infogram, Skitourowezakopane.pl
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, MTB Academy

Projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Zakopiańskim Centrum Kultury.