Szczegóły festiwalowego enduro

Szczegóły festiwalowego enduro

910m przewyższenia, 20km, 4OS’y z czego jeden nowy i kilka zmian organizacyjnych – tak przedstawia się tegoroczna edycja enduro!

Zmiany logistyczne

1. Start i meta jest z tego samego miejsca, czyli miasteczka festiwalowego. Start natomiast jest symboliczny, ponieważ w miasteczku nie ma żadnej listy do podpisywania, po prostu można zostawić auto na parkingu i ruszyć na start OS’u 1.

2. Na OS’ie nr.1 będzie lista startowa:

  • lista startowa będzie wywieszona w biurze zawodów oraz na naszej stronie w piątek, dzięki czemu część zawodników może wyjechać później – tym samym zmniejszy się czas oczekiwania na start
  • każdy z zawodników otrzyma również SMS’a z czasem startu z OS1

Takie rozwiązanie ma zredukować „korek”, który w ubiegłbym roku powstał na OS’ie.

3. Listę startową 45 pierwszych zawodników ułożymy „ręcznie”, czyli na podstawie wyników w innych zawodach postaramy się stworzyć taką listę startów, aby nie doszło do sytuacji, że szybszy zawodnik będzie blokowany na zjeździe przez wolniejszego. Tym samym chcemy, żeby mniej doświadczeni zawodnicy również czuli się komfortowo na trasie

4. Zawodnicy startujący w latach poprzednich poznali już OS 1, 2 i 3 (w tym roku zmieniła się numeracja). Szymek Tasz z ekipą zadbali o lifting trasy. OS 4 jest totalnie nowy.

5. Dla ułatwienia przygotowaliśmy mapę całej trasy poczynając od wyjazdu z miasteczka: https://www.bikemap.net/pl/route/4011558-trasa-zawodow-enduro-joy-ride-bike-festival-2017/

6. Rozdanie nagród odbędzie się o godzinie 19:00 w miasteczku festiwalowym

7. O kolejności startu decyduje kolejność odbioru numerów, a godzinę startu najłatwiej sprawdzić w otrzymanym SMSie

Zanim przejdziemy do szczegółów OS’ów miło nam poinformować, że stworzyła się ładna pula nagród na enduro. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zgarną rzeczy od firm Camelbak, FOX, Shimano, Maxxis, Simpla o łącznej wartości 15 000zł!

18720914_1421025167964499_532701416_o

Szczegóły odcinków

OS 1

Start w okolicy ruin pod Lubaniem. Początkowa cześć OSu biegnie niebieskim szlakiem, stosunkowo łatwym przeplatanym od czasu do czasu bardziej technicznymi fragmentami. Kilka singlowych odcinków. Dolna część OSu po odbiciu w prawo w kierunku Kluszkowców nabiera bardziej technicznego i wymagającego charakteru. Kilka nowych fragmentów.

Dojazd: Spod wyciągu drogą asfaltową obok restauracji Koliba potem w prawo w dół do Krosnicy następnie w lewo w górę asfaltem. Leśnymi drogami do zielonego szlaku na Lubań aż do ruin.

Czas otwarcia: 9:30 – 11:30

GPX: https://www.bikemap.net/pl/route/3651767-enduro-os-1-joy-ride-bike-festival-2017/

OS 2

Start w najwyższym punkcie po drugiej stronie doliny nad Kluszkowcami. W okolicy żółtego szlaku biegnącego  z grani między Lubaniem a Turbaczem. Kręty i ciekawy techniczny oes bez zmian w stosunku do poprzednich edycji. Meta w połowie żółtego szlaku.

Dojazd: Spod wyciągu w dół do wioski Kluszkowce następnie w prawo w górę ul Modrzewiową dalej przez łąki i las do żółtego szlaku na grań Lubań-Turbacz.

Czas otwarcia: 12:30 – 14:30

GPX: https://www.bikemap.net/pl/route/3651768-enduro-os-2-joy-ride-bike-festival-2017/

OS 3

Start z żółtego szlaku kilkaset metrów poniżej mety OS 2. OS zaczyna się w podobnym charakterze co nr.2. W połowie dosyć długie odcinki z płaskimi, leśnymi drogami. Bardzo szybko 🙂 Ostatni fragment po polanie stromym, wąskim i technicznym singlem prosto na parking pod wyciągiem. Bez zmian w stosunku do poprzedniej edycji.

Dojazd: Od mety oesu2 parę set metrów w dół płaskim odcinkiem żółtego szlaku.

Czas otwarcia: 13:00 – 15:00

GPX: https://www.bikemap.net/pl/route/3651770-enduro-os-3-joy-ride-bike-festival-2017/

OS 4

Start pod górną stacją 2osobowego wyciągu.  Wydłużona linia dawnej trasy FR w Bike Parku. Nowy początek, nowa końcówka. Bardzo stromo. Bardzo technicznie. Dużo kamieni. Wąsko i ciasne zakręty. Esencja enduro.

Dojazd: Spod wyciągu na górę Wdżar. Droga asfaltowa, a następnie szutrowa. Zakaz korzystania z wyciągu.

Czas otwarcia: 15:30 – 17:30

GPX: https://www.bikemap.net/pl/route/4009183-enduro-os-4-joy-ride-bike-festival-2017/

Festiwal wspierają

Sponsorzy: Bike, Tirol Inns’Bruck, Specialized,NS Bikes, Kärcher, Maxxis, Shimano, Fox, Mitko

Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Bike Expo

Patroni medialni: magazyn BIKE, Radio Eska, TVP 3 Kraków, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, Informator Turystyczny INFOGRAM.

Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open