Szaman i Red Bull – wywiadzik

Polska scena ekstremy rowerowej nadal żyje dobrym newsem z przed paru dni. Jak donosiły różne portale rowerowe, Szymon Godziek podpisał kontrakt ze znaną marką Red Bull i tym samym otworzył sobie drzwi do światowej kariery. Wszystko wygląda jeszcze piękniej, gdy postawimy sobie Szamana koło innych gwiazd, sponsorowanych przez Red Bulla ( m.in. Gee Athertona, czy Brandona Semenuka). Jak to wszystko się zaczęło i jak tak na prawdę wygląda? Krótkiego wywiadu udzielił nam sam Szymon.

 

1. Jak to się stało, że Red Bull Cię wyłapał?

Jakiś rok temu spotkałem się z Wojtkiem i Aresem, by omówić, jak wygląda sprawa ze sponsoringiem w Red Bull’u. Wprowadzili mnie wtedy do 1/4 przedświata Redka. Oni mieli mieć na mnie oko, a ja miałem wypadać na zawodach jak najlepiej. Dało mi to motywacyjnego kopa do jazdy i udziału w jak największej liczbie europejskich zawodów. Po udanym sezonie jestem w Red Bull’u!!

2. Ktoś szczególnie Ci w tym pomagał?

Moja kochana dziewczyna znała Aresa, i pomogła mi umówić się na pierwsze spotkanie 🙂 Potem musiałem radzić sobie sam.

3. Masz jakiegoś managera, czy sam zajmujesz się swoimi sprawami?

Nie, nie mam. Sam wszystko ogarniam w miarę możliwości.

4. Czy są juz jakies konkretne ustalenia dotyczace sponsoringu? Co bedziesz miał zapewnione?

Tak, znam już warunki sponsoringu i jestem z nich zadowolony. Przede wszystkim Red Bull daje mi możliwość uczestniczenia w zawodach nie tylko na naszym kontynencie!

5. Jakieś konkretne plany odnośnie światowych zawodów?

W tym roku planuję skupić się dalej na Europie. Chciałbym też pojeździć na kilku eventach w Kanadzie, ale to stoi jeszcze pod pytajnikiem z powodu uczelni.

6. Zapowiadają się jakieś zmiany sprzętowe? Czy zostajesz dalej z Dartmoor’em?

Mówi się, że jak zmieniać to na lepsze, więc nie mam na co zmienić. Mój rower jest w tym momencie perfekcyjny i trzymam się tego, że sezon też taki będzie! Pozdro!

7. Serdeczne dzięki za poświęconą nam chwilę- powodzenia !