Stevie Smith pojedzie w Fort William

Stevie Smith pojedzie w Fort William

Wszyscy chcielibyśmy czytać takie nagłówki, zamiast wspominać barwną postać kanadyjskiego zjazdowca, który kilka dni temu uległ śmiertelnemu wypadkowi na mx.  Organizatorzy Pucharu Świata UCI DH w Fort William postanowili przy najbliższym wyścigu oddać mu cześć.

 

Hołd dla zjazdowego Mistrza Świata UCI DH 2013 odbędzie się podczas pucharowego wyścigu w Fort William (4-5 czerwca). Organizatorzy postanowili oddać cześć Steviemu puszczając tzw. ghost run. Wszystko będzie wyglądać jak zawsze. Stevie zostanie zapowiedziany przez prowadzących wyścig. Rob i Claudio opowiedzą trochę o jego osiągnięciach. Zegar zatyka i bramka wystrzeli. W tym momencie zarówno komentatorzy jak i  zebrani w Fort Bill kibice momentalnie ucichną. Stevie, a raczej jego duch, przejedzie trasa… Nie dokończymy tej historii, bo jesteśmy bardziej niż pewni, że to będzie niezwykle wzruszający moment. Choć zdecydowanie wolelibyśmy, żeby nie musiał mieć miejsca..

 

Poniżej znajdziecie poruszającą kompilację ujęć ze Steviem, którą po śmierci, ku jego pamięci, złożył Rob Parkin. Stevie, R.I.P.