Sprinty rowerowe w Parku Śląskim

W niedzielę 26. lipca odbędzie się II edycja cyklu sprintów rowerowych „Eliminator MTB”. Krótka, lecz niezwykle kręta i usiana schodami trasa w Parku Śląskim daje gwarancję niezwykłego widowiska. 

Już za 2 tygodnie, w ostatni weekend lipca zapraszamy do Katowic wszystkich śmiałków, którzy chcą się zmierzyć z eliminacyjną formułą wyścigów kolarskich. Swój start potwierdzili już czołowi w tej odmianie kolarstwa zawodnicy m.in. Adrian Rzeszutko, Oskar Pluciński czy Marcin Motyka. Rywalizacja zapowiada się tym bardziej emocjonująco, gdyż organizatorzy spodziewają się licznie zgromadzonej publiczności. W weekendy Park Śląski odwiedzają nawet dziesiątki tysięcy osób, dla których teren ponad 620 hektarów jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek, czy spotkanie z rodziną i przyjaciółmi – mamy nadzieję, że wiele z tych osób przyjdzie obejrzeć zmagania kolarzy, bo są to niezwykle widowiskowe zawody – mówi główny organizator imprezy – Grzegorz Miedziński. Zawodnicy najpierw ruszą na trasę indywidualnie a osiągnięty przez nich wynik określi pozycję w rankingu startowym. W południe rozpoczną się wyścigi eliminacyjne, gdzie już czwórkami kolarze walczyć będą o awans do dalszej rundy wyścigu. Finały przewidziane są około godziny 15:00.

Mapa-EliminatorMTB_Park_Slaski_mala

Trasa oraz miasteczko zawodów zlokalizowane będą praktycznie w samym środku Parku Śląskiego, a konkretnie na terenie Dużego Kręgu Tanecznego (mapa na http://eliminator-mtb.com/katowice). Przy nim znajdować się będzie namiot biura zawodów oraz stoiska partnerów imprezy, którzy jak zwykle zaserwują nam wiele atrakcji. Będą trenażery do rozgrzewki marki Force, odzież kolarska Silvini, możliwość drukowania zdjęć na stoisku Epsona, stoisko BenQ z monitorami i projektorami. Tradycyjnie po dekoracji zwycięzców odbędzie się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników, a do wygrania będą jak zawsze fajne nagrody (aparaty BenQ, opony Kenda, latarki i ładowarki Varta, ochraniacze G-Form, okulary Goggle i butelki Sigg). Jednak to nie koniec atrakcji, jakie czekają w Parku Śląskim – bezpośrednio po imprezie odbędzie się „Parkowa Biesiada z Tyskim” – będą tańce, pyszne jedzenie z rusztu i oczywiście chmielowy napój. Szykuje się zatem bardzo dobra impreza!

Harmonogram zawodów:

  • 9:00 – otwarcie biura zawodów (Park Śląski, Duży Krąg Taneczny – Aleja Klonowa)
  • 10:30 – zakończenie zapisów i wydawania numerów startowych; rozpoczęcie treningu na trasie
  • 11:00 – rozpoczęcie zawodów – wyścig indywidualny na czas
  • 12:00 – rozpoczęcie wyścigów eliminacyjnych
  • ok. 15:00 – wyścigi finałowe
  • 16:00 – dekoracja zwycięzców i zakończenie imprezy

Zawodników i kibiców prosimy o korzystanie z parkingów (płatne) zaznaczonych na mapie (mapa dostępna na http://eliminator-mtb.com/katowice).

Plakat-Eliminator-MTB_Park_Slaski_maly