Sony VAIO Winter Edition zakończone 2013

Właśnie zakończyliśmy drugi, a zarazem ostatni dzień Sony VAIO Extreme Series Winter Edition na Gubałówce w Zakopanem. Dzisiejszy dzień odbył się pod hasłem „Wyżej, dalej, więcej”! Po mocnym afterparty z serii Sizeer Music on Tour, które odbyło się w sobotę wieczór, na niedzielny start zjawiło się blisko pięćdziesięciu zawodników.

Snowboardziści na mocno loopingowej skoczni skakali 17-20 metrów. Najlepszym z nich okazał się Michał Ligocki wykonując bardzo stylowe bs 7 melon. Vice mistrzem Polski w konkurencji Big Air został Piotr Janosz wykonując bs 1080. Podium zamknął Tomek Wolak (FS 720 melon). Panie walczyły o mistrzostwo na mniejszej skoczni (10 metrów płaskiego). Pierwsze miejsce zdobyła Diana Sadłowska wykonując jedyne wśród Pań 540. Vice mistrzynią została Julka Piasecka (Bs 360 mute), a trzecie miejsce zajęła Joanna Zając (Bs 360 tail). Na zmianę z snowboardzistami i snowboardzistkami skakali narciarze freestylowi. Po raz kolejny najwyższe miejsce na podium zajął Jan Krzysztof, a zaraz na nim uplasowali się Staszek Kastor i Piotr Wojarski. W kategorii Pań wygrała Katarzyna Manc po zaciętej walce z Ulą Banach, zwyciężczynią kategorii slopestyle, która odbył się dzień wcześniej. Trzecie miejsce należało do Aleksandry Smagały.

Po zakończeniu finałów snowboardowo-narciarskich przyszedł czas na wisienkę na torcie. Na specjalnie przygotowanej skoczni przywiezionej z Warszawy przez ekipę Dirt it More najlepsi zawodnicy MTB robili ewolucje na najwyższym poziomie. Finalnie wygrał Szymon Godziek wykonując stylowego backflip’a z tailwhip’em. Drugie miejsce zajął Oskar Sontag za wykonanie frontflipa. Trzecie Bartek Obukowicz wykonując backflip oldschool do tabletop.

Sony VAIO Extreme Series Winter Edition to pierwsza impreza w tym sezonie z cyklu imprez ekstremalnych Sony VAIO. Kolejna czyli Sony VAIO Joy Ride Fest to festiwal muzyczno-rowerowy, który odbędzie się już pod koniec maja.