Sławek Łukasik 8. w Schladming

Jak zapewne wiecie – dziś (21 czerwca) w znanym Schladming rozegrano kolejną odsłonę tegorocznej serii zawodów IXS European Downhill Cup. Na starcie zjawiła się niezwykle mocna obsada. W jej szeregach był także Sławek Łukasik, który ostatecznie zaliczył doskonały występ, udowadaniając tym samym, że stać go na bardzo wiele!

Sławek Łukasik – zawodnik NS Bikes FroPro Teamu – zaliczył w legendarnym Schladming bardzo dobry przejazd, który w finałowym rankingu dał mu 8-mą lokatę. Świetny występ Polaka to nie lada powód do dumy. W końcu na liście startowej w Schladming można było znaleźć nazwiska ze ścisłej światowej czołówki.

łukasik-lista

Pierwsze trio z dzisiejszego IXS’a to: Danny Hart, George Brannigan i Loic Bruni. Chwilę za nimi Sławek Łukasik, który tym razem wyprzedził takie tuzy jak:

  • Mark Wallace (Devinci)
  • Ed Masters (Bergamont)
  • Brook Macdonald (Trek)
  • Adam Brayton (Hope)
  • Andrew Neethling (Polygon)

No I co? Kopara opada, nie? Trzeba przyznać, że Sławek już od kilku sezonów pokazuje na co go stać, przy okazji promując polskie marki – w tym przede wszystkim NS Bikes. Można? Można. Po prostu trzeba ostro pracować i trenować.

łukasik2Sławek Łukasik na podium IXS DH Cup w Słowenii.