Singletrack pod Smyrkem rządzi!

 

Byliście? A może chociaż słyszeliście coś na temat tej miejscówki? Według prestiżowego, rowerowego medium- IMBA, Single track pod Smyrkem, to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania MTB w całej Europie! Czemu powinno nas to zainteresować? Bo miejscówka znajduje się bardzo blisko granicy.

Na temat tego rowerowego raju w Czechach zapytaliśmy znaną postać polskiej sceny DH – Patryka Dawczaka z teamu Timingdays.pl . Z tego, co nam wiadomo Patryk śmigał pod Smyrkem i powie nam dokładnie co i jak.

Wytropiliśmy, że śmigałeś już na single track’u pod Smyrkiem. Faktycznie, jest tak, jak piszą Czesi – „epicka miejscówka”?

Tak, Singletrack pod Smyrkiem zapiera dech w piersiach. Warto podkreślić, że miejscówka znajduje się 5km od granicy z Polską, a trasy w niektórych miejscach poprowadzone są wzdłuż słupków granicznych. Jazda na rowerze w tym miejscu jest niesamowita, i dostarcza dużo pozytywnych emocji.

 

To taki klasyczny singletrack pod rowery enduro/ am, czy da się podrałować trochę na większych maszynach?

Pierwszy raz przejechałem „singla” testując nowy rower- Lapierre Zesty 914. To było, jak marzenie. Na kolejne wypady zabierałem znajomych z Wrocławia, którzy potwierdzili czeską regułę: rower nie ma znaczenia, przejeżdżając i dobrze się bawiąc na małych dirtówkach z singlem, jak i dużych rowerach zjazdowych.

 

Ile z Wrocławia zajmuje Ci dojazd, ciężko tam trafić?

Z Wrocławia dojazd trwa ok. 2 godz. – zależy od stylu jazdy;) Trafić jest bardzo łatwo. A4 zjazd na Złotoryję – Gryfów Śląski- Świeradów Zdrój, przekraczamy granicę z Czechami i jesteśmy na miejscu. Auto można zaparkować na parkingu w Nove Mesto.

Ile mniej więcej jedzie się tym singlem? Kwalifikuje się raczej do tych z ciężkimi, interwałowymi podjazdami, czy raczej ten luźny- zjazdowy?

Obecnie kompleks Singletrack pod Smyrkiem składa się z 5 tras o łącznej długości ponad 45km. Można wybrać opcję klasyczną- niebieski szlak (21km), bądź dołożyć kilka oesów- czerwony, lub czarny. Wszystko jest tak przemyślane, że trasę wybiera się w zależności od umiejętności.
Jak Ty- jako zawodnik, który zjeździł sporo tras, oceniasz tą miejscówkę?

 

Jest to idealne miejsce do jazdy na rowerze, można przeprowadzić tam ostry trening, zabrać dziewczynę na romantyczną wycieczkę, czy pokazać znajomym jak fajny sport się uprawia 🙂

 

Tak więc kochani- podsumowywać za bardzo nie trzeba. Kto nie ma daleko, niech korzysta z ostatnich ładnych dni. Kto niestety ma dalej, niechaj koniecznie umieści w swoim kalendarzu na przyszły sezon- wypad do Smyrka – WARTO ! 

zdjęcia: mtbs.cz