Różowy bidonik: Aram Raoof !

W dobie popkultury, panterkowych leginsów i żelowych irokezów nadal walczymy o rynek! Dziunie w białych kozaczkach mają pudelka, my od dziś mamy „Różowy bidonik”! Nazwa nieco kontrowersyjna, ale idealnie oddająca charakter naszej działalności. Bo gdzie indziej przeczytasz gorące newsiki ze świata MTB, oglądniesz pikantne foteczki i przeczytasz najnowsze wywiady?- tylko tutaj! Teraz dowiesz się, o czym przepytywani pisali koleżankom z podstawówki w „złotych myślach”. O czym marzą, jakiego fast food’a lubią najbaridziej, no i oczywiście- gdzie imprezują!

Pierwszą ofiarą naszych zamaskowanych fotoreporterów i wyszczekanych dziennikarzy padł Aram Raoof. Oto, co nam wyśpiewał:

 

1. Kiedy zacząłeś jeździć?

Jeździć zacząłem w 2004/5 roku, miałem wtedy 11 lat. W 2006 roku pierwszy raz wystartowałem w zawodach.

2. Skąd zajawka na DH ?

Podpatrzyłem w lasku wolskim, podczas spaceru z mamą.

3. Uprawiałeś jakiś sport wcześniej? Jaki?

Dużo jeździłem na quadach, ale nie startowałem w zawodach.

4. Gdzie i z kim trenujesz ?

Gdzie? Wszędzie, gdzie to możliwe! W tygodniu jeżdżę XC, czasem coś na dualówce na moich traskach przy domu. Jak wyjeżdżam trenować, to zazwyczaj jadę z Michałem Gzelą i Maćkiem Jodko. W Polsce moje ulubione miejsce do trenowania to Szczyrk, w Europie Schladming.

5. Ulubiona trasa w Polsce? Za Granica?

Moja ulubiona trasa w Polsce to Szczyrk, tak jak pisałem wyżej. Za Granicą definitywnie Whistler, trasy tam są bardzo urozmaicone, jest ich bardzo dużo i każdego dnia można jeździć po takiej trasie na jaką ma się tylko ochotę. Bardzo lubię też trasy na lazurowym wybrzeżu.

6. Jak będziesz się przygotowywał do sezonu 2011?

W zimę XC, na pewno jakieś wypady na lazurowe wybrzeże. W tym roku zacznę treningi na siłowni.

7. Jakie masz cele na 2011?

2011 będzie dla mnie bardzo ważnym sezonem, ponieważ będzie to dla mnie pierwszy rok w Pucharze Świata. Bardzo długo na to czekałem i postaram się zrobić jak najlepsze wyniki. Większość tras z Pucharu już znam ale po żadnej z nich nie miałem możliwości się ścigać. Moja ulubiona to Mount Saint Anne, jest dużo szybkich odcinków, ale są też trudne, strome i kamieniste lasy. W Polsce skupie się tylko na najważniejszy zawodach, oczywiście nie mogę zapomnieć o Joy Ride w Zakopanem!

8. Na jakie wsparcie możesz liczyć ze strony Teamu?

Ze strony Teamu mogę liczyć na wsparcie dotyczące sprzętu i kosztów wyjazdów w Polsce.

9. Jesteś w Teamie razem z Mistrzem Polski Maćkiem Jodko, trenujecie razem? Maciek ma spore doświadczenie pomaga wam jakoś w treningach?

Tak, razem z Maćkiem zacząłem trenować jeszcze zanim byłem w RMF-ie i na pewno bardzo mi to pomogło w rozwoju. Z roku na rok jest mi coraz łatwiej, ponieważ jeżdżę coraz szybciej i łatwiej jest mi się utrzymać za Jodą Często jest to niemożliwe z powodu kurzu znajdującego się na trasie, dlatego też czasami jeździmy sami.

10. Co robisz przez zimę, imprezy czy raczej trening?

Przez zimę trenuję na rowerze, jeżdżę na quadach, ale na imprezę czas też zawsze znajdę.

11. Jak łączysz obowiązki szkolne z wyjazdami i treningami ?

Bez problemu można połączyć downhill ze szkoła, ponieważ większość zawodów odbywa się w wakacje, więc nie tracę zbyt dużo szkoły. Jak na razie nie mam problemów z tym związanych i mam nadzieje że nie będę miał.

 

12. 5 kawałków które najbardziej nakręcają Cię do jazdy? Od najlepszego 1,2,3,4,5.

Wybrany z ostatniej imprezy ;d

13. Ulubiony film? O ulubiona książkę raczej nie będziemy pytać 😉

Transporter.

14. Jakieś rady dla początkujących ?

Nie próbujcie popisywać przed kolegami czy znajomymi, musicie znać swoje możliwości i w zależności od nich ustawiać sobie poprzeczkę.

15. Na jakiej ramie jeździsz, czym się różni od innych ?

Obecnie jeżdżę na Mondrakerze Summum, od większości zjazdówek różni się małym kątem główki i możliwością jego regulacji w zależności od trasy. Rama ma też  regulacje długości wahacza co moim zdaniem, też bardzo się przydaje.

16. Zawieszenie, amor, czym się; różni od innych?  

Używam zawieszenia Fox’a, widelec Fox 40RC2, dampera Fox RC4.

17. Hamulce? Czym się różnią od innych?

Hamuje Avidami, dokładniej to zaciski z modelu Elixir, a klamki Juicy Ultimate. Jeśli chodzi o klocki używam metalicznych klocków a2z, które świetnie spisują się w każdych warunkach w połączeniu z tarczami Hopa. Takie połączenie skutkuje bardzo dobrym stosunkiem mocy do masy.

18. Pedały? Czym się różnią od innych?

Pedałuje Crank Brothers’ami, dokładniej modelem mallet 2. Jestem z nich bardzo zadowolony, ponieważ świetnie spisują się w błocie (jak na pedały zatrzaskowe) poza tym są lekkie. Moim zdaniem są to ich główne zalety, a zarazem parametry wyróżniające je.

19. Kierownica? Szerokość, Kąt, dlaczego akurat taka a nie inna?

Od 3 lat używam kierownic Sunline V1, o szerokości 745mm i wzniosie 19mm. Jeżdżę akurat na takiej ponieważ jej geometria i kąty mi odpowiadają.

20. Jakich opon używasz? Kiedy, na jakie warunki  i dlaczego?

Używam opon Maxxisa, najczęściej modelu wet scream (przycięte). Po przycięciu bardzo dobrze trzymają się na miękkich trasach, w tym sezonie chyba nigdy nie używałem tej opony w całości (bez skróconych klocków) ponieważ opory toczenia są duże, a różnicy w przyczepności nie odczuwam. Zależnie od warunków, przycinam cała oponę, lub tylko środkowe klocki. Często w tym sezonie jeździłem na modelu High Roller, gdy trasa była za twarda na wet screma, a za sucha dla miniona, którego w tym sezonie użyłem tylko kilka razy (kiedy zależało mi na niskich oporach toczenia) i było bardzo sucho.

21. Dzięki wielkie za odpowiedzi. Powodzenia w trakcie zimowych treningów i ducha walki w przyszłym sezonie!

Serdeczne dzięki, pozdrawiam!