• Home
  • Aktualności

Rowery elektryczne w Zakopanem – Gdzie i dlaczego warto pojechać na elektryku?

Rowery elektryczne w Zakopanem – Gdzie i dlaczego warto pojechać na elektryku?

Podhale to prawdziwy raj dla rowerzystów. Mimo że w tatrach ciągle nie wybudowano kozackich singletracków z prawdziwego zdarzenia, to na brak możliwości naprawdę nie można narzekać. Przez ostatnie kilka lat, przekonaliśmy się na własnej skórze, że górskie tereny, najlepiej i najbardziej efektywnie eksploruje się właśnie na rowerach elektrycznych. Dzięki nim, można zajechać, dalej, wyżej i przede wszystkim dużo szybciej. Elektryki ułatwiają nam życie i sprawiają, że jesteśmy w stanie zobaczyć (i przeżyć) zdecydowanie więcej, niż na klasycznych rowerach górskich.

Po co mi rower elektryczny w Zakopanem?

Jeśli kilka linijek wstępu jeszcze Cię nie przekonało, albo uważasz, że rowery elektryczne „to sprzęt dla starych dziadków”, to ten akapit jest właśnie dla Ciebie. Nasza ekipa jeździ na najróżniejszych rowerach już od ponad dwudziestu lat. Na dwóch kółkach zjeździliśmy pół europy, a przez nasze ręce przewinęły się już dziesiątki maszyn produkowanych przez najróżniejsze firmy. Gdy na rynku zaczęły się pojawiać rowery elektryczne, podeszliśmy (jak wszyscy) do nich dość sceptycznie. Nie wiązaliśmy z nimi wielkich nadziei, ale z każdym sezonem coraz mocniej przyglądaliśmy się tym wynalazkom.

W końcu, po pierwszych testach górskich E-bike’ów zrozumieliśmy, na czym polega ich fenomen. Te rowery to po prostu dodatkowa moc, która ułatwia przeżywanie ciekawszych rowerowych przygód i podnosi efektywność treningu. Przyznamy bez bicia – nie przepadamy za podjeżdżaniem, ale dzięki takim rozwiązaniom, nawet rowerowa wspinaczka po szlakach nabiera zupełnie nowego znaczenia. Jak mówi hasło reklamowe firmy Specialized – „To ciągle Ty, tylko szybszy!”

Nie trać czasu na kłótnie z samym sobą i upieranie się przy swoich przestarzałych poglądach. Wpadnij do naszej wypożyczalni i zgarnij jednego z elektryków na kozacką, górską przygodę!

Gdzie jeździć na rowerze elektrycznym w Zakopanem (i nie tylko)?

To zależy. I to od kilku czynników. Po pierwsze rowery elektryczne można wykorzystać na milion sposobów. Warto więc, rozpocząć swoją przygodę od dokładnego zaplanowania całej wycieczki. Lubisz jazdę w terenie i chcesz się konkretnie zmęczyć? (Tak na elektrykach wbrew pozorom, można się naprawdę mocno zmęczyć) A może masz ochotę na luźne kręcenie po okolicy i chcesz wybrać się z rodziną na asfaltową wycieczkę z niezwykłymi widokami? Niezależnie od tego jaką opcję wybierzesz, rower elektryczny pomoże Ci zrealizować zaplanowane cele i sprawi, że bez problemu poradzisz sobie z każdą przeszkodą napotkaną na trasie. Wróćmy jednak do naszych opcji i skupmy się na kilku klasycznych trasach, które sami bardzo często przejeżdżamy z naszą ekipą.

Tatrzańskie szlaki dostępne dla rowerzystów: 

  1. Hala Gąsienicowa od Brzezin, Kalatówki – malownicza i klimatyczna trasa. Nawierzchnia głównie asfaltowa, która z czasem zmienia się na szeroką kamienistą drogą. Dla amortyzowanych rowerów Specialized z naszej wypożyczalni to czysta przyjemność. W planach między innymi szlak widokowy „Bachledzki Wierch” i najwyżej położony hotel w Polsce! Zobacz trasę klikając w link. 
  2. Droga pod Reglami – ścieżka na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego to prawdziwy klasyk. W trakcie jazdy, towarzyszyć Ci będzie niesamowity widok na Zakopane I Gubałówkę! Zobacz trasę klikając w link.
  3. Grań Gubałówki – widokowa trasa od Harendy przez Ząb i Gubałówkę do Kościeliska lub Witowa i doliny Chochołowskiej z pięknym widokiem na Tatry. Na start trasy można wyjechać wyciągiem na Harendę, kolejką na Gubałówkę lub Szymoszkową. Dla bardziej ambitnych przewidziany jest wjazd o własnych siłach „Ciągłówką” lub „Salamandrą.” Zobacz trasę klikając w link. 

Dwie wyżej wymienione trasy można połączyć w pętlę i przejechać się na całodzienną wycieczkę po Zakopanem i Kościelisku. Zdecydowanie warto skorzystać z aplikacji Relive, na której przedstawiamy polecane przez nas trasy:

Jazda na rowerze elektrycznym to przede wszystkim świetna forma aktywnego wypoczynku. Jeśli nie planujesz górskich podbojów, możesz wykorzystać E-Bike’a do odhaczenia kilku topowych miejscówek i odwiedzenia najlepszych restauracji, które rozrzucone są po różnych częściach Zakopanego, Kościeliska i okolic. Przerwa na oscypka i „napój izotoniczny” w trasie, tylko doda klimatu twojej rowerowej przygodzie! Dodatkowe propozycje wycieczek. Asfaltowo szutrowe trasy o niewielkim przewyższeniu, z którym poradzi sobie każdy rowerzysta:

 

Kierpcówka – Roztoki – Pod Reglami  – https://www.relive.cc/view/v4OGmEm24mq

Gubałowka – Poronin – Olcza – https://www.relive.cc/view/veqzD3AN17O

KIERPCÓWKA – MAGURA WITOWSKA – POD REGLAMI – https://www.relive.cc/view/v7O9wLRWKLq

GUBAŁÓWKA – OSTRYSZ – CICHE – https://www.relive.cc/view/v26M8ydLQ3O

BACHLEDZKI – HARENDA – GUBAŁÓWKA – POD REGLAMI – https://www.relive.cc/view/vrqDmRAwnwv