Nadchodzi Joy Ride Zako Days!

Nadchodzi Joy Ride Zako Days!

Kolejny Joy Ride BIKE Fest przeszedł do historii. Mamy też nadzieję, że zdążyliście wyprać z błota rowerową garderobę i porządnie przeserwisować swój rower. W końcu na horyzoncie kolejna odsłona tegorocznej serii imprez Joy Ride. Jednak tym razem to Zakopane na kilka dni zamieni się w rowerową stolicę Polski.

 

szeliga 4

 

DLA KAŻDEGO COŚ CZADOWEGO

 

Macie otwarte swoje wyjazdowe kajety? No dobrze, zatem wykreślajcie weekend 24-26 czerwca. Wtedy obowiązkowo meldujemy się w Zakopanem na Joy Ride Zako Days. Imprezie z założenia podobnej do festiwalu w Kluszkowcach, jednak jeszcze bardziej otwartej na nowych bikerów, amatorów, rodziny i szeroko pojętych mistrzów relaksu. A co ciekawego będzie czekać na was podczas wspomnianego weekendu u podnóża Tatr? Klasycznie – powstanie Joy Ride’owe miasteczko, które wypełnią namioty wielu znanych firm rowerowych, na sprzęcie których będzie można zawiesić oko, nieco się rozmarzyć, albo wydać ostatnie zaskórniaki.

Dobra zabawa przygotowana jest też dla rodzin i młodocianych bikerów. O co chodzi? Dokładnie o to, że  obok wspomnianych wyżej targów wspieranych przez Mitko powstanie rowerowe przedszkole, w ramach którego odbędzie się kilka mini dyscyplin zaplanowanych specjalnie dla dzieciaków.

„Oprócz standardowych dyscyplin organizowanych w ramach naszego cyklu chcemy stworzyć rowerowy świat przyjazny rodzinom. Rowerowe przedszkole to specjalny tor wybudowany na tę okazje. Zawiera elementy pumpa, pochylni i band – dzięki niemu dzieciaki będą mogły zrobić pierwsze kroki w jeździe troszkę bardziej ekstremalnej”opowiada Szymon „Siara” Syrzistie, organizator tego rowerowego „zamieszania”.

 

Joy Ride Zakopane Staronphoto 3I0A2590 lipca 25, 2015

 

W festiwalowym miasteczku znajdzie się również modułowy, piekielnie szybki pumptrack skonstruowany przez BT Project oraz mobilna hopeczka. To na niej odbędzie się show z wieloma doskonałymi specami od sztuczek w roli głównej. Najpierw zaprezentują publiczności wszystkie podstawowe tricki i combosy, następnie spróbują wykonać synchroniczne beko. A wieczorem… zaraz, zaraz! Jeszcze nie idziemy do klubu! Najpierw dirtowcy zawalczą o zwycięstwo w konkurencji „best trick”, w ramach której możecie spodziewać się naprawdę sytych kombinacji tricków.

 

JoyRide Zakopane Staronphoto 3I0A3510 lipca 26, 2015

 

BĘDZIE TEŻ KONKRETNE ŚCIGANIE

 

Oprócz sielankowego pikniku rowerowego pod Tatrami i ładowania baterii relaksem odbędzie się też poważna rywalizacja sportowa. Wiadomo, że nie samym luzem człowiek żyje – czasem trzeba napiąć łydeczki! Z myślą o tych, którzy lubią rywalizację, pot, zakwasy i adrenalinę zaplanowano rywalizację w 5 konkurencjach:

  • Kellys Enduro
  • Kärcher Pumptrack
  • Cyklokarpaty Maraton
  • Bike Sprint
  • Kids Race

 

JoyRide Zakopane Staronphoto 3I0A3115 lipca 26, 2015

 

MASA KRYTYCZNA NA PODHALU

 

Masa Krytyczna to rowerowy manifest, który uskuteczniany jest od dawna na całym świecie. W tym przypadku imponujący przejazd rowerowy licznego peletonu przejedzie najważniejszymi ulicami Zakopanego. Do pokonania będzie 14 kilometrów łatwej trasy, a cel masy niezmiennie pozostaje ten sam – pokazać ilu rowerzystów ma Zakopane! Każdy da radę, więc serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, by przejechać stolicę polskich Tatr w nietypowy dla tego miasta sposób.

 

Więcej informacji na temat imprezy Joy Ride Zako Days 2016 znajduje się na stronie ZakoDays.pl, a projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Zakopiańskim Centrum Kultury.