Rowerowe Cyklo Warsztaty na Podhalu

Rowerowe Cyklo Warsztaty na Podhalu

Wiosną (22-24 kwiatnia) w Kościelisku odbędą się II Podhalańskie Cyklo Warsztaty. Szkolenia z techniki jazdy będą prowadzone przez instruktorów z Fundacji POMBA i MTB Academy. Ale nie samą nauką człowiek żyje! W ramach spotkania zorganizowane będą także wycieczki rowerowe, wykłady i prezentacje z zakresu turystyki i mechaniki rowerowej, fizjoterapii sportowej oraz działalności organizacji rowerowych. Wszystko to zostanie nasączone nutą integracji, więc nie zabraknie ciepłego ogniska, gorących tańców wolnych i seansów w saunie.

 

1100x413_BANNER

 

Tradycyjnie bazą warsztatów będzie MTB Hostel, czyli ekologicznie czysta chatka położona w bliskim sąsiedztwie Tatrzańskiego PN, stanowiąca schronienie dla aktywnie wypoczywających. Więcej informacji na temat tej bazy noclegowej znajdziecie na stronie http://www.mtbhostel.pl/

 

IMG_0242
Podjazd z imponującym plenerem w tle. Foto: Rowerowe Podhale

Program

22.04.2016 – Piątek

 • 15:00 – 23:00 Kwaterowanie uczestników warsztatów w bazie MTB Hostel
 • 20:00 – 21:00 Rozpoczęcie warsztatów, komunikat organizacyjny.

23.04.2016 – Sobota

 • 6:00 – 8:30 Kwaterowanie uczestników warsztatów w bazie MTB Hostel
 • 9:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy –  Grupa I szkolenie podstawowe i Grupa II szkolenie średnio zaawansowane / Wycieczka enduro z przewodnikiem dla pozostałych uczestników
 • 15:00 Obiad
 • 17:00 – 19:30 Blok prezentacji i wykładów
 • 20:00 Ognisko – kolacja, dyskoteka i relaks w saunie

24.04.2016 Niedziela

 • 09:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy –  Grupa III szkolenie podstawowe i Grupa IV szkolenie średnio zaawansowane / Wycieczka enduro z przewodnikiem dla pozostałych uczestników
 • 15:00 Obiad i zakończenie warsztatów

 

img_0386
Mariusz Bryja podczas szkolenia technicznego. Foto: Rowerowe Podhale

Podstawowe szkolenie techniki jazdy

Niezależnie od tego czy kupiłeś rower górski miesiąc temu, czy w ciągu ostatnich 20 lat zjeździłeś większość pasm górskich Europy, to jest to szkolenie właśnie dla Ciebie. Osoby początkujące poznają na nim podstawy techniki jazdy umożliwiające im płynne i komfortowe przejście do jazdy w terenie. Natomiast starzy wyjadacze wracają do ćwiczenia podstaw, aby zwalczyć utrwalone przez lata błędne nawyki. Oczywiście wszystko to pod czujnym okiem instruktorów z Fundacji POMBA.

 

IMG_0426
Pod okiem instruktorów można poprawić wszystkie niedociągnięcia. Foto: Rowerowe Podhale

Średnio zaawansowane szkolenie z techniki jazdy

Ekipa MTB Academy poprowadzi blok zajęć dla średnio zaawansowanych! Szkolenie będzie się składać z takich elementów jak:

 1. Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców, czytanie terenu i dobór odpowiedniej linii przejazdu.
 2. Rozgrzewka przed częścią praktyczną.
 3. Korygowanie pozycji na rowerze podczas pokonywania rozstawionego slalomu.
 4. „Pompowanie”, czyli optymalne wykorzystanie nierówności trasy.
 5. Nauka skoków na załamaniach terenu i małych kickerach.

 

IMG_0518
A po teorii pora na praktykę – nie zabraknie lotów. Foto: Rowerowe Podhale

Uczestnictwo

Ogólny limit uczestników wynosi 100 osób, w tym 50 miejsc na podstawowe szkolenie techniki jazdy i 50 na szkolenie średnio zaawansowane. Przypisanie do grup szkoleniowych następuje automatycznie zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Skład grup szkoleniowych zostanie podany podczas rozpoczęcia Warsztatów.

 

Co zawiera wpisowe?

W ramach wpisowego, w pakiecie standardowym, bez noclegu znajduje się (dostępne na terenie bazy Cyklo Warsztatów): wybrane szkolenie praktyczne z techniki jazdy, szkolenia teoretyczne w ramach prezentacji i wykładów, wyżywienie na piątkowym ognisku, obiad i kolacja w sobotę, obiad i ognisko w niedzielę, możliwość przechowanie sprzętu rowerowego w strzeżonym depozycie, uczestnictwo w imprezie integracyjnej, seanse w saunie oraz przewodnictwo lokalnych rowerzystów podczas trwania wycieczek enduro. Ponadto istnieje możliwość wykupu pakietu rozszerzonego o noclegi 22/23/24 IV w MTB Hostelu lub Willi Aniołówka. Informujemy również, że nie ma możliwości zakupu pakietu „na miejscu”. Zapisy na: www.rowerowepodhale.eu

 

img_0360
Wspólny posiłek to cześć rowerowego weekendu. Foto: Rowerowe Podhale

Rowerowe testy

Nasi sponsorzy rowerowi udostępnią mnóstwo sprzętu do testowania! Dzięki tej opcji będziecie mogli pojeździć w terenie na rowerach przeróżnych producentów i sprawdzić, jak sprawują się ich produkty.

 

IMG_5828
W trakcie szkoleń będzie można pożyczyć i przetestować wiele rowerów. Foto: Rowerowe Podhale

Cyklo Warsztaty wspierają

 • WSPÓŁORGANIZATOR: MTB Hostel Kościelisko
 • PARTNERZY: Fundacja POMBA, MTB Academy, Tadeusz Bukowski Szef Kuchni, Kraina Smaku Grzegorza Lelka
 • SPONSORZY: Kross, Tomar Kraków – sklep rowerowy, Beastie Bikes, Pakfol
 • PATRONI MEDIALNI: Magazyn Bike, EMTB.pl JoyRide, 1enduro.pl, MTB.pl, dh-zone.com

 

Chcesz wesprzeć wydarzenie? Napisz: gmozdzynski@rowerowepodhale.eu