RADON-MAGURA – nowy team w stawce PŚ

Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami. Fani downhillu na najwyższym poziomie już zacierają rączki. W trakcie off-sezonu donosiliśmy Wam o kilku ciekawych transferach. Teraz pora przedstawić totalnie nową ekipę, którą w ciekawym składzie zobaczymy na pucharowych trasach. Panie, Panowie – oto RADON-MAGURA FACTORY World Cup Team.

Prezentowany team powstał z połączenia potencjałów trzech instytucji-firm. Dwie z nich to marki typowo rowerowe – Radon Bikes i Magura. Trzecia to Bikepark Lenzerheide. Swoją drogą to ciekawy trend, że wsparcie dla teamów coraz częściej zapewniają też rowerowe resorty. Wracając jednak do tematu – trzy marki połączą swoje siły i zapewnią odpowiednie zaplecze dla ciekawego zestawu riderów. W skład teamu RADON-MAGURA FACTORY wejdą: Benny Strasser (Niemcy), Manuel Gruber (Austria) i Nick Beer (Szwajcaria).

swoop2

Nick Beer testuje już najnowszą wersję zjazdówki Radon Swoop na trasach w Maladze.

Ostatni z zawodników bez wątpienia zostanie frontmanem ekipy. Do tej pory Beer reprezentował barwy kanadyjskiej marki Devinci, bądąc jednocześnie teamowym kolegą Steve Smith’a. Teraz przed Szwajcarem poważne zadanie i zdecydowanie wyżej postawiona poprzeczka. Warto zaznaczyć, że w nadchodzącym sezonie mocnego wsparcia i znanych „skrzydeł”doda mu Red Bull, z którym  znany downhillowiec współpracuje od kilku lat. Ciekawe czy opisana ekipa już na pierwszych zawodach Pucharu Świata UCI mocno zaakcentuje swój potencjał i głód zjazdowych triumfów?

Jeśli znacie język niemiecki, to poniżej znajdziecie film, w którym prezentowana jest wspomniana ekipa i ich plany na sezon 2015.