Racing na Harendzie po raz 10 – ruszyły zapisy!

Racing na Harendzie po raz 10 – ruszyły zapisy!

Ale ten czas leci! Pierwsze edycje wyścigów Joy Ride na zakopiańskiej Harendzie były kameralne i o przysłowiową pietruszkę, ale szybko okazało się, że ten klimat ma swoją moc. Minęło kilka lat, a w zasadzie to 10, i znów jesienią widzimy się na zakopiańskim stoku. No bo przeca tradycja musi być podtrzymana!

zakosezonu

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Banalne stwierdzenie, ale jak trafne w kwestii rowerów. Kończy się powietrze w dętkach, kończy aktualna gwarancja na ramę i kończy żywotność uszczelek w amortyzacji. Powoli końca dobiega także emocjonujący sezon 2016. Tylko w tym przypadku nie będziemy się zamartwiać – wręcz przeciwnie! Pora odhaczyć coroczną tradycję i stawić się w Zakopanem na Nocnym Downhillu, który kolejny raz odbędzie się na Harendzie.

Otwierajcie swoje rowerowe kajety i od razu przeskakujcie do wrześniowego weekendu 23-24. Zakreślajcie go na czerwono i dopiszcie adnotację HARENDA. Tak jest, nie może was zabraknąć w Zakopanem. Plan imprezy jest stały: w piątek spotykamy się na stoku, by trenować na trasie DH i pościgać się w dual slalomie, natomiast zawody downhillowe odbędą się w sobotę (w  dzień treningi, po zmroku finały). A po ściganiu? Wiadomo – raz, dwa do kluby La Scandale, żeby w doborowym gronie uzupełnić elektrolity i zapodać dobrą suplementację.

haraae

W trakcie soboty nie zabraknie też tradycyjnego konkursu na najlepszy strój ridera/riderki DH, oraz stylowe whipy. Nowością będą darmowe wycieczki enduro, które poprowadzą instruktorzy z MTBAcademy.

Zatem przeserwisujcie rower, ładujcie baterie do lampek rowerowych i dobrze się wyśpijcie!

POMOCNE LINKI

 

PRZYJACIELE FESTIWALU:

Organizatorzy: Miasto Zakopane, JR Events, Zakopane.pl
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, Fox, Kärcher, Mitko
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, Freestyle.pl, TVP Kraków, Informator turystyczny Infogram.
Współorganizatorzy: MTB Academy, Polish 4x Open