Pumptrack Zakopane- wielkie otwarcie

Pumptrack to typ toru rowerowego w kształcie pętli wypełnionej zakrętami i muldami o różnym poziomie nachylenia i wysokości. Zawodnik musi pokonać tor w jak najkrótszym czasie nie używając pedałów. Jest to jedyna dyscyplina rowerowa, w której prędkość można uzyskać tylko i wyłącznie dzięki grawitacji, koordynacji i technice.

Z inicjatywy Jaśka Gąsienicy Daniela i pomocy firmy Joy Ride na szczycie Budzowskiego Wierchu po trzech dniach kopania w ziemi powstał pierwszy, całkiem pokaźny pump. Celem jego budowy było pokazanie Zakopiańczykom alternatywnego stylu jazdy na rowerze i zrobienia pierwszego kroku w stronę budowy pumptrackowego Zakopanego.

Pump Zako_3
Pump Zako_2

Aby uczcić powstanie pumptracku w sobotę 17 sierpnia o godzinie 18:00 odbędzie się jego oficjalne otwarcie. Każdy uczestnik będzie mógł spróbować jazdy na torz, skosztować grillowanych przysmaków prosto od Karczmy Polany i odetchnąć pełną piersią  przy dźwiękach muzyki. Co ważne, niezależnie od dnia ani godzinny tor jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą spróbować czegoś nowego. W przeciwieństwie do innych dyscyplin rowerowych, praktycznie każdy rower górski nadaje się do jazdy na torze.

Pump Zako_4

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/153225478205312/?ref=ts&fref=ts

Do zobaczenia!