Coś dla najmłodszych – PUKY Kids Race na Joy Ride Days w Szczyrku

Coś dla najmłodszych – PUKY Kids Race na Joy Ride Days w Szczyrku

Poza konkursami i gratisami w alejce targowej, na najmłodszych  uczestników Joy Ride Days w Szczyrku czekają również sportowe konkurencje! Przez 3 dni dzieciaki będą mogły sprawdzić swoje rowerowe umiejętności w specjalnym mini-wyścigu PUKY Kids Race. Co więcej, nawet jeśli dzieciaki nie będą miały ze sobą sprzętu, na specjalnie przygotowanej strefie czekać będą testówki idealnie nadające się do rowerowej zabawy! 

PUKY Kids Arena

W ubiegłym sezonie testowo zorganizowaliśmy pierwszą strefę rowerowych zabaw dla najmłodszych fanów kolarstwa i natychmiast zrozumieliśmy, że był to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Na rowerowym torze przeszkód przez kilka godzin bawiły się dziesiątki dzieciaków, które przejeżdżały przez równoważnie, uczyły się pokonywania drewnianych konstrukcji i mostków oraz testowały swoją równowagę. Rodzice dzielnie wspierali zawodników i pomagali najmłodszym szkrabom w pierwszym rowerowym wyzwaniu, a my czasem zastanawialiśmy się kto bawi się lepiej – zawodnicy, czy kibice.

Właśnie dlatego postanowiliśmy zdecydowanie wydłużyć godziny, w których dzieciaki mogą pościgać się na specjalnie przygotowanym torze. Na tegorocznej imprezie, najmłodsi fani kolarstwa będą mogli zakosztować rowerowej rywalizacji codziennie od godziny 10:00 do 16:00. Na dzieciaki będą czekać rowery testowe, więc jeśli pojawicie się na festiwalu bez własnego sprzętu, to bez problemu będziecie mogli skorzystać ze sprzętu PUKY! Po przejechaniu całej trasy młodzi zawodnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Starszych fanów dwóch kółek zapraszamy do udziału w darmowych szkoleniach oraz dodatkowych atrakcjach, takich jak na przykład Bunny Hop Contest!

*Na zawody Puky Kids Race nie trzeba się zapisywać. Wystarczy wpaść do specjalnej strefy przy dolnej stacji kolejki i poprosić o możliwość startu! 

Więcej szczegółów znajdziesz w zakładce „Szczyrk”, a tymczasem sprawdź, jak wyglądała nasza impreza w ubiegłym sezonie: