Puchar Polski w zjeździe startuje na festiwalu w Kluszkowcach!

Puchar Polski w zjeździe startuje na festiwalu w Kluszkowcach!

Od paru dobrych lat początek zjazdowego sezonu każdemu zawodnikowi kojarzy się z Wisłą. W tym roku pierwsza edycja Pucharu Polski w Downhillu odbędzie się u nas – w Kluszkowcach!

 

Joy Ride – Krótka historia

17 Maja spotykamy się razem na największym w Polsce festiwalu rowerowym. Z roku na rok formuła imprezy się rozwija, ale wszystko tak na prawdę zaczęło się od zawodów zjazdowych! Kilkanaście lat temu Pan, którego wszyscy dobrze znacie – Szymon Syrzystie znany również jako Siara, wystartował z projektem, który na zawsze zmienił polską scenę rowerową. Zawody, które na początku miały być fajną formą spędzenia czasu w gronie najlepszych znajomych urosły do wielkiego wydarzenia, w którym udział bierze kilka tysięcy rowerzystów! Chyba żaden zapalony zjazdowiec nie wyobraża sobie sezonu bez festiwalu w Kluszkowcach i wielkiego finału na Harendzie. Wszystko zaczęło się od zjazdu, dlatego nie wyobrażamy sobie naszej imprezy bez tej konkurencji. W tym roku udało się nam dogadać z PZKOL i zorganizować pierwszą rundę Pucharu Polski w Zjeździe właśnie w ramach naszego festiwalu! Liczymy na ostre ściganie, ale pamiętajcie, że na rowerze najważniejszy jest fun!

 

Trasa

Puchar Polski odbędzie się na dobrze wam znanej festiwalowej trasie zjazdowej. Pytacie o aktualne warunki – musicie jeszcze poczekać. Mamy w bikeparku trochę śniegu, ale Kris (nasz budowniczy) już zapowiada, że wpada z koparką na trasy i wywozi śnieg do Zakopanego. Bardzo chcieli byśmy wystartować w majówkę, ale na niektóre sprawy nie mamy wpływu. Oby aura była łaskawa.. Będziemy was na bieżąco informować. Bądźcie czujni!

 

Zapisy

Wiemy, że już nie możecie się doczekać festiwalu, ale na zapisy musicie jeszcze odrobinę poczekać. Startujemy 17 kwietnia – dokładnie miesiąc przed festiwalem. Tak jak w zeszłym roku możecie wybrać pomiędzy ściganiem i zabawą na rowerze. Opcja nie startuje chilluje będzie dostępna, ale zachęcamy każdego do sprawdzenia się na naszych trasach! Tym bardziej, że jak już wspomnieliśmy to u nas w tym roku odbywa się pierwsza edycja Pucharu Polski! Mamy dla was coś jeszcze! Po bardzo pozytywnym odbiorze koszulek, które przygotowaliśmy dla was na Harendę, w tym roku każdy uczestnik dostanie festiwalowy T-shirt również w Kluszkowcach!

 

Media

Do festiwalu już niewiele ponad miesiąc. Poza rowerzystami zapraszamy do Kluszkowców również filmowców, fotografów, blogerów, twórców – ludzi z „otwartą głową”. Jest co filmować i co fotografować. Przypominamy, że Kluszkowce są miejscówką położoną nad Jeziorem Czorsztyńskim, „rzut beretem” od naszych Tatr. Co mamy poza widokami? Najfajniejszych ludzi na świecie, którzy przez trzy dni na rowerach zjeżdżają, podjeżdżają, skaczą i po prostu cieszą się życiem. Ponad 50 wystawców na jednych z największych targów rowerowych w Polsce, kilka tysięcy rowerowych zapaleńców i efektowne zawody w 8 różnych dyscyplinach! Brzmi jak plan? Dla nas zdecydowanie! Zgłoście się do nas wypełniając formularz w zakładce „press” o tutaj: https://joyride.pl/kluszkowce/

Ehh miesiąc i 9 dni.. 960 godzin.. 57 600 minut. Czas zacząć odliczanie!