Przyłącz się do rowerowego manifestu

Już niewiele dni dzieli nas od inauguracyjnej odsłony Joy Ride Zako Festu. W ostatni weekend lipca w sercu polskich Tatr odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń – w tym pierwsza na Podhalu Masa Kryryczna, która zamanifestuje potrzeby rowerzystów.

Dołącz do „Masa Kryryczna – pierwsza na Podhalu” na facebooku!

Zjawisko jakim jest „masa” można określić mianem nieformalnego ruchu społecznego, którego celem jest promocja rowerów, jako środka komunikacji. Ważne jest też przypomnienie regionowi, że rowerzyści to liczna i zwarta grupa, dla której warto działać – np. budować ścieżki rowerowe. Sama „manifestacja” należy do jednych z najprzyjemniejszych, ponieważ jest to po prostu wspólny przejazd licznej grupy rowerzystów najważniejszymi ulicami miasta.

c

GDZIE POJEDZIE ZAKOPIAŃSKA MASA? 

Zakopiańscy rowerzyści ruszą w piątek (24.07) z miasteczka Joy Ride Zako Fest, które zostanie wybudowane na Dolnej Równi Krupowej. W ramach 14-kilometrowego przejazdu kordon dotrze do Szymoszkowej, skąd ulicą Sobiczkowa przejedzie na Krzeptówki, a następnie pod Wielką Krokiew, Drogą na Antałówkę i zakończy przejazd ponownie na Dolnej Równi Krupowej.

mapamasa

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Masa Krytyczna to manifest, a nie wyścig! Niezależnie od wieku, płci czy posiadanego roweru każdy może dołączyć do przejazdu. W innych miastach podczas organizacji „masy” niejednokrotnie pojawiały się rodziny z dziećmi, emeryci czy przebierańcy. Przejazd będzie powolny i bardzo łatwy!

CO CZEKA NA MECIE? 

Dojechanie uczestników Masy Krytycznej na Dolną Rówień Krupową oficjalnie rozpocznie trzydniowy festiwal Joy Ride Zako Fest. Oprócz grupowego zdjęcia „członków pierwszej Podhalańskiej Masy Krytycznej” będą czekać targi rowerowe, pokazy skoków rowerowych, strefa gastro, projekcje filmów rowerowych oraz rowerowe przedszkole. Więcej informacji o samym festiwalu można znaleźć na stronie zakopane.joyride.pl.

b