Przesieka Enduro MTB Series – to już ten weekend

W najbliższy weekend fani i amatorzy enduro zmierzą się z ciekawymi i zaskakującymi ścieżkami w Gminie Podgórzyn, podczas pierwszych w Polsce zawodów w formacie „on sight” – czyli jazdy w ciemno, bez zapoznania się z OS-ami. To ostatnia chwila, by zapisać się online www.enduro-mtb.eu na tę niezwykłe zawody!

przesieka

Wielkimi krokami zbliżają się zawody „Przesieka Enduro MTB”. Rywalizacja odbędzie się na 4 odcinkach specjalnych (OS). Dwa z nich będą dłuższe, kondycyjne i z dużą różnorodnością nawierzchni. Dwa kolejne krótsze, szybsze z odcinkami, na których z pewnością poczujecie flow. O trasie więcej już nie napiszemy, gdyż formuła zawodów to wyklucza. „Po prostu ma być „on sight”, a trasy w Karkonoszach idealnie się do tego nadają” – mówi jeden z organizatorów imprezy Łukasz Putz.

Pomiar czasu zapewniać będzie firma DataSport, a każdy z uczestników wyposażony będzie w elektroniczny chip, wydawany po odprawie technicznej w sobotę. Dzięki niemu wyniki każdego z OSów będzie można śledzić w internecie, a zawodnicy którzy podadzą w formularzu rejestracyjnym numer telefonu komórkowego, otrzymają swój rezultat smsem. Każdy z uczestników wybiera również grupę startową (po 20 osób), które będą ruszać w danym przedziale czasowym na kolejnych OSach. Po zaciętej rywalizacji przyjdzie czas na dekorację zwycięzców oraz losowanie nagród wśród wszystkich uczestników (na podstawie nr startowych). W puli znajdą się m.in. aparaty i kamery BenQ, odzież i ochraniacze Endura, okulary Julbo, plecaki Deuter, latarki i powerbanki Varta itp. Potem czeka na wszystkich grill i uzupełnianie płynów, a dla twardzieli kąpiel w Wodospadzie Podgórnej.

Przesieka_Enduro_MTB_2015_plakat

Harmonogram:

Piątek 26.06.2015

– 16:00 – 22:00 – rejestracja i odbiór numerów startowych

Sobota 27.06.2015

– 8:00 – 9:30 – wydawanie nr startowych

– 9:30 – odprawa techniczna, wydawanie chipów pomiaru czasu (grupami startowymi)

– 10:00 – wyjazd I grupy startowej

– ok. 18:00 – dekoracja zwycięzców

– ok. 19:00 – grill – dla każdego z uczestników darmowa porcja z napojem J

– niedziela 28.06.2015

– testy sprzętu, wyjazd w Karkonosze, dla chętnych szkolenie

Wydarzenie dotyczące zawodów: https://www.facebook.com/events/912863745431621/

Biuro zawodów mieścić się będzie w ośrodku KALINIEC (Przesieka 58-562,  ul. Droga Liczyrzepy 1). Nie będzie możliwości zapisania się w dniu zawodów (27.06.).