Poznaj team Dartmoor Bikes

Poznaj team Dartmoor Bikes

Firma Dartmoor Bikes, która od początku swojego istnienia współpracuje z topowymi zawodnikami, przedstawiła właśnie skład polskiego teamu, jaki będziemy mieli przyjemność oglądać na największych imprezach grawitacyjnych w kraju i za granicą.

Poza najlepszym polskim riderem ekstremalnym – Szymonem Godźkiem, Dartmoor współpracuje również z wieloma utalentowanymi zawodnikami, których sylwetki chcielibyśmy przybliżyć. W związku z tym, że marka z Gliwic stawia na długotrwałe relacje z riderami, większość prezentowanych nazwisk związanych jest z Dartem od lat, ale w sezonie 2015 nie zabraknie też świeżej energii i nowych talentów.

Piotr Krajewski – najdłużej, bo już od ponad 6 lat reprezentuje stajnię Dartmoora. Charakterystyczny warszawski surfer – postawił w zeszłym roku kropkę nad „i“, zdobywając na ramie Cody po raz pierwszy w karierze tytuł Mistrza Polski w dircie. Kraja, który ma za sobą całkiem pokaźną listę zaliczonych eventów dirtowych w Polsce i za granicą, w sezonie 2015 idzie o krok dalej i zamierza spędzić sporo czasu w górach  na dużym rowerze, testując prototyp nowej ramy – Dartmoor Blackbird.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Oskar Macuk – to najbardziej charakterystyczna postać, która będzie już drugi sezon ujeżdżała najpopularniejszą aluminiową ramę na rynku – Dartmoor 26player. Oskar postawił wszystko na jedną kartę i postanowił zostać zawodowym rowerzystą, ale w trochę innym tego słowa znaczeniu. Kluczowym elementem jego dirtowej kariery są organizowane pokazy – Oskar Macuk Bike Show. Profesjonalne podejście do tematu skakania oraz sportowy tryb życia to godna naśladowania postawa, która dowodzi, że chcieć to móc i nawet bez regularnych startów w zawodach można w tym sporcie wiele osiągnąć.

oskar_macuk-fot-dambakphoto

 

Jan „Elvis” Kiliński – gość, który pierwsze podium na rowerze Darta zaliczył już w 2006 roku. Po poważnych kontuzjach skupił sie na projektowaniu sprzętu. Zeszły sezon spędził na powrocie do formy i budując bikepark w Kluszkowcach. Sezon 2015 to dla Elvisa dziesiątki projektów technicznych, ale tez starty w zawodach dirtowych i enduro, oraz szkolenia z doskonalenia jazdy ze świeżymi zajawkowiczami grawitacji rowerowej. Janek będzie dosiadał zaprojektowanych przez siebie ram – dirtówki Two6Player, oraz fulla Wish w wersji Bikepark.

jan_kilinski_wish-fot-badphoto

 

Mateusz Stoch – to nazwisko zobowiązuje do dalekich lotów, szczególnie, jeśli mieszka się w Zakopanem. Mateusz to członek ekipy Joy-Ride, od lat pomagający w organizacji zawodów downhillowych oraz jeżdżący z topowymi zawodnikami po najlepszych krajowych miejscówkach. Chłopak jeździ od kiedy pamięta i kiedy tylko może, a mieszkanie w stolicy polskich gór świetnie temu sprzyja. Mateusz będzie również w tym sezonie testował ramę Blackbird, czyli konstrukcję freeride’ową przeznaczoną na sezon 2016.

mateusz_stoch-fot-joyride

 

Aleksander Wieczorkiewicz – to z kolei reprezentant zdobywającego ostatnio dominującą w MTB pozycję nurtu enduro. W zeszłym sezonie Olek „rozjechał” kategorię hardtail w cyklu Enduro Trophy, startując na wprowadzonej niedawno na rynek ramie Dartmoor Primal. Od sezonu 2015 przesiądzie się natomiast na rower Wish Enduro, na którym będzie walczył w najmocniejszej kategorii full.

olek_wieczorkiewicz_primal

W bliskim gronie współpracujących z Dartem riderów znajdziemy również reprezentanta mocnej śląskiej szkoły dirtowej – Kubę Sidzinę, znajdującego się w czołówce każdych polskich zawodów dirtowych, Daniela Zawistowskiego z Małkinii oraz freeridera z Kielc – Mikołaja Lepuckiego. Pierwsi dwaj już drugi sezon z rzędu będą katować Two6Playery a Mikołaj testuje dla nas sprzęt freeridowy!

kuba_sidzina

Sprawdźcie chłopaków na fejsie i bądźcie na bieżąco z ich rowerowymi akcjami: Kuba Żbikowski, Oskar Macuk, Piotrek Kraja Krajewski, Jan Elvis Kiliński, Olek Wieczorkiewicz, Daniel Zawistowski,

wieczorkiewicz_kilinski_wish-fot-dirtitmore

Więcej informacji na temat międzynarodowego teamu reprezentującego barwy Dartmoora w pucharze świata FMB World Tour 2015 znajdziecie w prezentacji, która ukazała się niedawno na łamach portalu Pinkbike.