Poza granice wyobraźni

Poza granice wyobraźni

Niemal 6000 km po linii prostej dzieli Warszawę i Katmandu, stolicę Nepalu. Wśród himalajskich szczytów łatwo pogrążyć się w zadumie. Można też chwycić za rower i przeżyć największą przygodę życia. Albo pierwszą z wielkich przygód...
Podróż, która nie tylko da się odczuć w nogach i płucach, ale też w sercach i duszach.

Kellys Annapurna marca 31, 2017 3I0A5025

Wystarczy kilka godzin jazdy rowerem od tętniącej życiem i zgiełkiem stolicy Nepalu, by wkroczyć na dzikie, ledwie wydeptane  ścieżki. Sceneria tak odmienna od opatrzonych europejskich klimatów, prowadzi wprost do miejsc, których fotografie w katalogach turystycznych wywoływałby grymas dezaprobaty na twarzach typowych turystów. Jednak u każdego osobnika o podróżniczej duszy wzbudzą dreszcz niecierpliwości i ukłucie tęsknoty.

Kellys Annapurna marca 29, 2017 3I0A4604

Annapurna Circut to szlak, którym można dostać się w miejsca położone wyższej niż Rysy czy Gerlach. Mijając jakby zatrzymane w czasie krajobrazy, odhaczamy kolejne kilometry przewyższeń, docierając aż pod niebo. Majestat gór budzi respekt, a rozwieszone ponad rwącymi rzekami mosty, potrafią działać na wyobraźnię nawet podczas setnej przeprawy.

Kellys Annapurna kwietnia 01, 2017 3I0A5820

Od Nepalczyków dzieli nas nie tylko odległość na mapie, ale też styl życia i zwyczaje. Jednak otwartość i życzliwość pozostaje taka sama, o czym można się przekonać nocując w tradycyjnych lożach. Wieczory spędzone w towarzystwie nepalskich rodzin pozwalają poznać prawdziwe oblicze tego kraju oraz prostą lokalną kuchnię. Takie wspomnienia pozostają w pamięci do końca życia.

Kellys Annapurna kwietnia 01, 2017 3I0A5974

Kellys Annapurna kwietnia 01, 2017 3I0A6001

Liczba kilometrów, które są do przebycia (tak w poziomie jak i w pionie) na Annapurna Circut sugeruje, że będzie to kolejna niedzielna wycieczka. Jeśli jednak takie rzeczy nie robią na Tobie wrażenia, a surowe warunki, często bez prądu i własnej łazienki, nie są Ci straszne- tutaj znajdziesz szczegóły kolejnej wyprawy http://mtbacademy.pl/nepal-annapurna-circuit.

Kellys Annapurna kwietnia 03, 2017 3I0A6437

The sky is the limit!