Filip Polc najszybszy w Valparaiso

Możliwe, że czytając tytuł jeteście już znudzeni. Tak, Polc ma patent na wygrywanie downtownów. Ostatnio słowacki zjazdowiec kolejny raz triumfował w miejskim downhillu. Tym razem rider marki Evil zdominował rywalizację w chilijskim Valparaiso.

res0

Początkowa część serii City Downhill World Tour rozgrywana jest tradycyjnie w krajach Ameryki Południowej. Kilka dni temu najlepsi zawodnicy spotkali się w chilijskim Valparaiso, które nie pierwszy raz zamieniło się w arenę downhillowego boju. W szranki stanęli zjazdowcy, zawodnicy 4x oraz endurowcy. Obsada była mocna, a walka zacięta. Niezmiennie jednak na szczyt podium wjechał Filip Polc, który i tym razem stoczył zacięty bój z Tomasem Slavikiem. Słowak okazał się jednak szybszy o całe 00.264 sekundy.

Poniżej podrzucamy materiał filmowy, który w Chile nagrała i zlepiła ekipa znanego Vital MTB.

Wild in Valparaiso – Cerro Abajo 2015 Finals – More Mountain Bike Videos

res1

Analizując wyniki z tabelki możecie też zauważyć, że zawodnicy marki Commencal dostali niezłe „baty”. Możliwe, że zarówno Meteallier jak i Querre zaliczyli glebę. Zabawne jednak, że król whipów i orania w kanadyjskim Whistler (Remy Meteallier) został objechany przez Nico Querre – zawodnika enduro…

res2Foto: Jan Kasl