Początek końca – czyli pierwszy dzień na ostatnim Małopolska Joy Ride Zakończeniu Sezonu

Początek końca – czyli pierwszy dzień na ostatnim Małopolska Joy Ride Zakończeniu Sezonu

Tytuł nieco katastroficzny, ale jak pewnie wiecie, pogoda na harendzie dziś zdecydowanie nas „nie rozpieszczała”. Mimo to, uważamy, że mieliśmy w tym roku szczęście, a same prognozy na kolejne dni zapowiadają się już zdecydowanie lepiej. Od samego rana padało, lało i siąpiło na zmianę. Raz lżej, raz mocniej, ale pogoda cały czas uprzykrzała nam życie. Mimo „nienajlepszych” warunków atmosferycznych na trasach pojawiło się mnóstwo rowerzystów, którzy rywalizowali w Kärcher Dual Slalomie i trenowali do startu w sobotnim nocnym zjeździe. Warunki na trasach były dość wymagające, ale riderzy nie przestraszyli się ani pogody, ani błota. 

Zobacz mini-galerię zdjęć

Dual Slalom – Podsumowanie i wyniki

W konkurencji Kärcher Dual Slalom udział wzięło 79 osób. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w 15 różnych kategoriach na oldschoolowym torze poprowadzonym po kawałku zakopiańskiego stoku. Kilkanaście zakrętów na śliskiej nawierzchni zweryfikowało umiejętności techniczne riderów. Posypała się cała masa niegroźnych, bezpiecznych gleb, a walkę o czołowe lokaty stoczyli riderzy, którzy do perfekcji opanowali kontrolę roweru i jazdę po otwartych zakrętach. Najszybszym zawodnikiem okazał się (podobnie jak w roku poprzednim) Damian Konstanty, a pełne wyniki dyscypliny znajdziecie poniżej:

Ostatnie Tango – Rozkład jazdy na sobotę i niedzielę

Przed nami bardzo intensywna sobota i niedziela. Rano ruszamy z treningami do konkurencji OC1 Downhill. Cały dzień latamy na dość mocno rozjeżdżonej i błotnistej trasie, a po drodze rozgrywamy jeszcze konkurs na najlepsze przebranie i whip contest. Wieczorem na kaskach lądują latarki, lampi i reflektory, bo finały ostatniej rundy Pucharu Polski rozegramy w kompletnych ciemnościach.

Po finałach zapraszamy wszystkich na konkretnego aftera do klubu Vavavoom, w którym imprezę zagra DJ Jasieckyy. Drin Jager + Red Bull będzie dla uczestników zakończenia sezonu przygotowywany w promocyjnej cenie 25 zł. 

Niedziela to dzień chilu, ale poza dochodzeniem do siebie po imprezie chcemy się jeszcze ostatni raz w historii pościgać na zakopiańskiej trasie w konkurencji Red Bull Bez Łańcucha. Patrząc na zapisy wnioskujemy, że konkurencja będzie naprawdę mocna, więc jeśli marzy wam się konkretne ściganie, koniecznie zgłoście się na zawody.

Organizacja imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych partnerów i sponsorów: 

Partner tytularny: Małopolska

Partnerzy: Karcher, OC1, Maxxis, Fox

Skrzydeł zawodnikom doda: Red Bull

Patroni medialni: 43ride, bike board, freestyle.pl, zakoplan, downhil24, radio eska