PKL odpala Dni Downhillowe

Od kiedy spółka PKL przejęła władanie nad kilkoma wyciągami sprawy przybrały zupełnie innego wymiaru. Ciężko zaprzeczyć temu, że w kilku znanych miejscówkach zaczęto doceniać obecność rowerzystów. Ba, nawet nie tylko doceniać, ale zachęcać ich do częstszych odwiedzin. I tak właśnie powstały Dni Downhillowe…

W oficjalnym komunikacie PKL zaprasza rowerzystów z dwóch powodów: pierwszy, to DNI DOWNHILLOWE, a drugi, to OTWARCIE NOWYCH TRAS. Wspomnianym zdarzeniom będą towarzyszyć przyjemne rabaty na karnety.

Więc o co w tym chodzi?

DNI DOWNHILLOWE: do końca sezonu rowerowego karnety rowerowe będą tańsze o 25%. Dotyczy to dwóch tras:

  • Mosorny Groń- w każdą sobotę i niedzielę
  • Góra Żar- w każdy poniedziałek i piątek

OTWARCIE NOWYCH TRAS: w tym temacie już wielu informacji dostarczył nam portal społecznościowy facebook. Można tam odnaleźć zdjęcia z prac, które toczą się na znanych miejscówkach. I tak:

  • 24.08.13  Mosorny Groń – Zawoja
  • 31.08.13  Górę Żar – Międzybrodzie Żywieckie – (karnety tańsze 25%)

Downhill_z_PKL

Zawoja – Mosorny Groń – OPIS TRAS:

1. Trasa downhill łatwa – nazwa „ DH Rookie”

Przeznaczenie:   średniozaawansowani oraz profesjonalni rowerzyści

Długość trasy:2 kilometry

Opis:  Trasa szerokości 2 metry poprowadzona w górnym odcinku stoku przez las, w dolnym odcinku stoku przebiega po łąkach. Trasa wykorzystująca naturalne nierówności terenu. Zawiera kilkanaście sztucznych przeszkód, skocznie, rock garden [odcinek 50-80 metrów z nawiezionymi sztucznie głazami] uskoki, Wall ride`y[drewniane konstrukcje], bandy ziemne oraz drewniane skocznie.

2. Trasa dla wszystkich  „Family ”

Przeznaczenie:   trasa bardzo łatwa, przeznaczona dla każdego, również dla całych rodzin. Nie wymagająca szczególnych umiejętności od rowerzysty.

Długość trasy: 1,6  kilometra

Opis:  Trasa szerokości 2 metry poprowadzona w górnej części stoku pod wyciągiem . W dolnym odcinku po stoku narciarskim [ścieżka z niewielkimi skoczniami, profilowanymi zakrętami

Mosorny-Gron---trasy-rowerowe

Góra Żar – Międzybrodzie Żywieckie- OPIS TRAS:

1. Trasa „Nortshore”

Przeznaczenie:   początkujący, średniozaawansowani oraz profesjonalni rowerzyści

Długość trasy: 2 300 metrów

Opis:  Jedyna trasa typu Nortshore [drewniane kładki] w Polsce, która wyróżnia Bike Park Żar od innych parków rowerowych.

Trasa szerokości dwóch metrów poprowadzona przez las. Wykorzystująca naturalne nierówności terenu z licznymi elementami drewnianymi tzw. kładkami [nortshore] o różnorodnych profilach.  Zawiera kilkanaście sztucznych przeszkód, skocznie, uskoki ,  Wall ride`y[drewniane konstrukcje] oraz  bandy ziemne.   Na trasie znajduje się ok. 150 metrów bieżących drewnianych konstrukcji.

2. Trasa Downhill

Przeznaczenie:   trasa trudna, przeznaczona dla rowerzystów średniozaawansowanych oraz zaawansowanych [profesjonalnych zawodników]. Trasa na której odbywać się będą zawody Downhillowe.

Długość trasy: 2 000 metrów

Opis:  Trasa utworzona na bazie istniejącej trasy zjazdowej na której rozgrywane są zawody Downhill Contest. Trasa posiada rock gardeny w celu urozmaicenia i utrudnienia trasy.

trasy-rowerowe-Żar